Radio Opole » Sport i turystyka
2024-03-29, 20:45 Autor: Jakub Biel

Z piekła do nieba. Bezcenna wygrana PSG Stali Nysa

Siatkarze PSG Stali Nysa wygrali z Projektem Warszawa 3:2 (20:25, 20:25, 26:24, 15:11) w meczu 28. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Michała Gierżota z PSG Stali Nysa, ale najwięcej punktów - po 23 dla drużyny z Nysy zdobyli Zou El Graoui i Maciej Muzaj.
Pierwszy set tego spotkania pokazał, że siatkarzom PSG Stali Nysa bardzo zależy na tym, aby powalczyć o zdobycie punktów z faworyzowanym Projektem. Długo w tym spotkaniu utrzymywał się remis, a ewentualne prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Raz minimalnie lepsi byli siatkarze Projektu, a raz Stali Nysa. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu 18:18. Wówczas kilka drobnych błędów "żółto-niebieskich" spowodowało, że Projekt odskoczył i dowiózł wygraną w pierwszej partii.

Drugiego seta dobrze rozpoczęła Stal, ale goście szybko wrócili do gry. Kilka chwil później świetną serię zaliczyli siatkarze Projektu, którzy od stanu 4:6, zdobyli 7 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 11:6. Przez większość seta Projekt utrzymywał wypracowaną przewagę, ale przyszedł moment, w którym wszystko zaczęło wychodzić "Stalowcom". Oni również zaliczyli imponującą serię, bo przegrywali już 15:20, ale kilka udanych akcji sprawiło, że nagle na tablicy świetlnej w Nysie zrobiło się 19:20. I choć Projekt był o włos, to ostatecznie warszawianie wygrali również drugiego seta 25:20.

Siatkarze Stali tym razem nie zwiesili głów i wciąż wierzyli w to, że losy tego meczu można jeszcze odwrócić. Przez większość trwania trzeciej partii byli na minimalnym prowadzeniu, jednak Projekt Warszawa również nie zamierzał odpuszczać. Kluczowe dla tego seta były ostatnie akcje, które wytrzymali nysanie i po grze na przewagi wyszarpali seta wygrywając 26:24.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Stal Nysa kontynuowała jednak dobrą grę z trzeciej odsłony spotkania i szybko wyszła na kilkupunktowe prowadzenie (9:6). Dobrze funkcjonował atak Stali. Dobrymi atakami popisywali się Michał Gierżot i Zou El Graoui. Pochwalić należy także zachowanie nyskiego bloku, który skutecznie utrudniał grę atakującym Projektu. Stal grała jak natchniona, a goście zaczęli popełniać proste błędy. Siatkarze Daniela Plińskiego budowali prowadzenie (19:12) i pewność siebie. W powietrzu unosił się zapach tie-breaka i wyszarpania co najmniej bezcennego punktu w starciu z wiceliderem. Gospodarze dowieźli prowadzenie do końca partii wygrywając 4. seta i doprowadzając do decydującej rozgrywki.

Tie-breaka lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 3:1. Główną rolę w ataku gości odgrywał Linus Weber, który nie chciał się pomylić. Nysa goniła, ale wciąż brakowało jednego punktu. Stal wyrównała przy stanie 7:7 po siatkarskim "szczurku" w wykonaniu nomen omen Patryka Szczurka w polu zagrywki. Chwilę później w końcu pomylił się Weber i w połowie seta prowadziła Stal 8:7. Świetnie w końcówce spisali się "Stalowcy", którzy wygrali ostatecznie 15:11 i cały mecz 3:2.

Sport i turystyka

2024-04-30, godz. 13:14 Ruszył remont boiska w Gogolinie. Trawę zastąpi sztuczna nawierzchnia Zamiast murawy naturalnej będzie sztuczna. Szykuje się zmiana nawierzchni boiska do piłki nożnej przy ul. Kasztanowej w Gogolinie. Prace już ruszyły. » więcej 2024-04-29, godz. 20:25 Dramatyczna pierwsza połowa zadecydowała. Odra przegrywa z Motorem Odra Opole przegrała przed własną publicznością z Motorem Lublin 0:2 w meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi. Bramki dla Motoru strzelili Piotr Ceglarz z rzutu… » więcej 2024-04-29, godz. 20:00 Cztery medale zapaśników z Namysłowa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zapaśnicy stylu wolnego Orła Namysłów podczas rozgrywanej… » więcej 2024-04-29, godz. 12:37 Erik Shoji zostaje na kolejny sezon w kędzierzyńskiej ZAKSIE Erik Shoji to kolejny zawodnik kędzierzyńskiej ZAKSY, który przedłużył kontrakt na występy w klubie trzykrotnych zdobywców Ligi Mistrzów o kolejny sezon… » więcej 2024-04-29, godz. 08:26 Półfinał mistrzostw Polski nie dla futsalistów Dremana Opole Komprachcice Dreman Opole Futsal Komprachcice nie zagra w półfinale mistrzostw Polski. W decydującym meczu o awans do najlepszej czwórki rozgrywek Dreman przegrał na wyjeździe… » więcej 2024-04-29, godz. 06:23 W drodze po realizację marzeń. Odra Opole chce "wsiąść" na Motor Lublin i jechać do wyznaczonego celu Przed Odrą Opole jedno z kluczowych spotkań tego sezonu Fortuna 1. Ligi. Do stolicy regionu przyjeżdża dziś (29.04) Motor Lublin, czyli jeden z głównych… » więcej 2024-04-28, godz. 21:23 Ćwierćfinałowa rywalizacja wróci do Bydgoszczy. Weegree AZS przegrywa mecz numer 4 Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrał z Astorią Bydgoszcz w 4. meczu ćwierćfinału I ligi koszykarzy 73:81. Tym samym o losie tej pary zadecyduje spotkanie… » więcej 2024-04-28, godz. 09:24 Przedostatni mecz sezonu. Gwardia zagra z Piotrkowianinem Przedostatnie spotkanie w rozgrywkach Orlen Superligi w tym sezonie rozegra dziś (28.04) Corotop Gwardia Opole. W czwartej serii fazy play-out, opolanie zagrają… » więcej 2024-04-28, godz. 07:20 "Mocno walczyłem, żeby się nie rozczulić''. Po pięciu sezonach Kamil Dembiec opuszcza Stal Nysę Kamil Dembiec opuszcza szeregi PSG Stali Nysa. Grający na pozycji libero zawodnik występował w klubu z Opolszczyzny przez ostatnie pięć sezonów. W tym czasie… » więcej 2024-04-27, godz. 21:40 Dreman Opole Komprachcice przegrał drugi mecz w ćwierćfinale mistrzostw Polski W drugim meczu ćwierćfinałowym futsalowej ekstraklasy Dreman Opole Komprachcice przegrał na wyjeździe z Futsalem Leszno 3:4. O tym, która z drużyn awansuje… » więcej