Radio Opole » Sport i turystyka
2024-04-02, 18:42 Autor: Jakub Biel

Stal przegrywa w Suwałkach. Na awans do play-off trzeba jeszcze poczekać

Mecz PSG Stal Nysa[fot: Mario]
Siatkarze PSG Stali Nysa nie wykorzystali szansy na zapewnienie sobie gwarantowanego miejsca w TOP8 drużyn PlusLigi. Zawodnicy Daniela Plińskiego przegrali na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki 2:3 (17:25, 25:23, 17:25, 26:24, 9:15) i na ostateczne rozstrzygnięcia będą musieli poczekać do ostatniej kolejki. Najwięcej punktów dla zespołu z Opolszczyzny (16) zdobył Maciej Muzaj.
Być może wizja wywalczenia awansu do play-off spowodowała, że siatkarze PSG Stali Nysa "zapomnieli", jak się gra w siatkówkę. W pierwszym secie spotkania ze Ślepskiem nie funkcjonowało przyjęcie w nyskiej drużynie, a gospodarze tego meczu spokojnie budowali swoją przewagę, pewnie wygrywając 25:17.

Podrażniona Stal przebudziła się w drugiej odsłonie spotkania. Nysanie po chwilowej drzemce szybko osiągnęli wyraźne prowadzenie (10:4). Wypracowana przewaga ponownie "uśpiła" Stal, a Ślepsk pewnie kończąc swoje ataki zredukował stratę do dwóch punktów (10:8).

Minimalna przewaga nyskiego zespołu utrzymywała się niemal przez całą długość seta. Gospodarze zdołali jednak wyrównać (21:21) i o losach drugiej partii decydowała nerwowa końcówka. Tę lepiej wytrzymali "Stalowcy", którzy wygrali 25:23.

W trzecim secie mieliśmy powtórkę z seta nr 1. Ślepsk rozpoczął od prowadzenia (4:0), a Stal ponownie, hurtowo zaczęła popełniać błędy w przyjęciu. Gospodarze tak dobrze czuli się w polu zagrywki, że spokojnie mogli budować swoją przewagę (14:8). W pewnym momencie seta przewaga Ślepska wynosiła 9 punktów (18:9). Udało ją się delikatnie zredukować, ale Stal trzeciego seta również przegrała.

W czwartym secie Stal ponownie zaczęła popełniać błędy, mimo że partia zaczęła się po ich myśli, bo "żółto-niebiescy" prowadzili 3:0. Nie trwało to długo, bo Ślepsk odrobił straty i wyszedł na wyraźne prowadzenie (13:8).

Stal zdołała się jednak "obudzić". Zawodnicy rozpoczęli szaleńczą pogoń, która została zwieńczona sukcesem dopiero w końcówce seta. Stal wyrównała (21:21), a na ostatniej prostej przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając "na przewagi" 26:24.

"Koszmary" Stali powróciły w tie-breaku. Ślepsk zaczął od prowadzenia (6:0) i postawił "Stalowców" przed niemożliwym wręcz zadaniem odrobienia strat. Ostatecznie gospodarze wygrali decydującego seta i cały mecz 3:2, ale wywalczony jeden punkt w tej rywalizacji może okazać się dla Stali kluczowy w kontekście awansu do play-off.

Sport i turystyka

2024-04-30, godz. 13:14 Ruszył remont boiska w Gogolinie. Trawę zastąpi sztuczna nawierzchnia Zamiast murawy naturalnej będzie sztuczna. Szykuje się zmiana nawierzchni boiska do piłki nożnej przy ul. Kasztanowej w Gogolinie. Prace już ruszyły. » więcej 2024-04-29, godz. 20:25 Dramatyczna pierwsza połowa zadecydowała. Odra przegrywa z Motorem Odra Opole przegrała przed własną publicznością z Motorem Lublin 0:2 w meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi. Bramki dla Motoru strzelili Piotr Ceglarz z rzutu… » więcej 2024-04-29, godz. 20:00 Cztery medale zapaśników z Namysłowa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zapaśnicy stylu wolnego Orła Namysłów podczas rozgrywanej… » więcej 2024-04-29, godz. 12:37 Erik Shoji zostaje na kolejny sezon w kędzierzyńskiej ZAKSIE Erik Shoji to kolejny zawodnik kędzierzyńskiej ZAKSY, który przedłużył kontrakt na występy w klubie trzykrotnych zdobywców Ligi Mistrzów o kolejny sezon… » więcej 2024-04-29, godz. 08:26 Półfinał mistrzostw Polski nie dla futsalistów Dremana Opole Komprachcice Dreman Opole Futsal Komprachcice nie zagra w półfinale mistrzostw Polski. W decydującym meczu o awans do najlepszej czwórki rozgrywek Dreman przegrał na wyjeździe… » więcej 2024-04-29, godz. 06:23 W drodze po realizację marzeń. Odra Opole chce "wsiąść" na Motor Lublin i jechać do wyznaczonego celu Przed Odrą Opole jedno z kluczowych spotkań tego sezonu Fortuna 1. Ligi. Do stolicy regionu przyjeżdża dziś (29.04) Motor Lublin, czyli jeden z głównych… » więcej 2024-04-28, godz. 21:23 Ćwierćfinałowa rywalizacja wróci do Bydgoszczy. Weegree AZS przegrywa mecz numer 4 Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrał z Astorią Bydgoszcz w 4. meczu ćwierćfinału I ligi koszykarzy 73:81. Tym samym o losie tej pary zadecyduje spotkanie… » więcej 2024-04-28, godz. 09:24 Przedostatni mecz sezonu. Gwardia zagra z Piotrkowianinem Przedostatnie spotkanie w rozgrywkach Orlen Superligi w tym sezonie rozegra dziś (28.04) Corotop Gwardia Opole. W czwartej serii fazy play-out, opolanie zagrają… » więcej 2024-04-28, godz. 07:20 "Mocno walczyłem, żeby się nie rozczulić''. Po pięciu sezonach Kamil Dembiec opuszcza Stal Nysę Kamil Dembiec opuszcza szeregi PSG Stali Nysa. Grający na pozycji libero zawodnik występował w klubu z Opolszczyzny przez ostatnie pięć sezonów. W tym czasie… » więcej 2024-04-27, godz. 21:40 Dreman Opole Komprachcice przegrał drugi mecz w ćwierćfinale mistrzostw Polski W drugim meczu ćwierćfinałowym futsalowej ekstraklasy Dreman Opole Komprachcice przegrał na wyjeździe z Futsalem Leszno 3:4. O tym, która z drużyn awansuje… » więcej