Radio Opole » Sport i turystyka
2022-01-24, 22:27 Autor: Jakub Biel

Domowa porażka ''Wilczyc''. Energa MKS Kalisz wygrywa w Opolu

Uni Opole [fot. Piotr Sumara/PLS]
Energa MKS Kalisz pokonała w opolskiej Stegu Arenie drużynę UNI Opole w 16. kolejce siatkarskiej Tauron Ligi kobiet 3:2 (20:25, 25:17, 14:25, 25:20, 15:9) Było to 5. zwycięstwo kaliszanek w tym sezonie i druga wygrana z UNI Opole. W pierwszym meczu tych dwóch drużyn Energa zwyciężyła 3:0. ‘’Wilczyce’’ utrzymały 7. miejsce w tabeli siatkarskiej ekstraklasy.
Od mocnego uderzenia spotkanie między UNI Opole, a Energą MKS-em Kalisz rozpoczęły siatkarki z Kalisza. Po niemrawym początku spotkania do głosu doszły jednak gospodynie. Precyzyjne zagrywki Vivian Pellegrino pozwoliły UNI Opole odrobić straty z początku seta i wypracować bezpieczną dwupunktową przewagę 14:12.

Blok UNI Opole bardzo dobrze ''czytał'' grę rozgrywającej Energi MKS-u Kalisz, a to w połączeniu ze skutecznymi zagrywkami Regiane Bidias dało UNI Opole prowadzenie 18:13. Energa MKS Kalisz próbowała jeszcze odrobić straty, ale ''Wilczyce'' z Opola nie pozwoliły sobie na nerwową końcówkę i pewnie wygrały pierwszego seta 25:20.

Początek 2. seta miał bardzo podobny przebieg do pierwszej części tego spotkania. Ponownie to Energa objęła prowadzenie (4:1), lecz tym razem zawodniczki z Kalisza nie pozwoliły na wiele wyraźnie rozluźnionym zawodniczkom UNI Opole.

Kaliszanki zaczęły lepiej grać blokiem i wypracowały sobie 6. punktową (16:10) przewagę. Trener Nicola Vettori próbował dokonywać roszad w składzie, jednak nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Energa MKS Kalisz wygrała drugą odsłonę tego meczu 25:17.

Podrażnione przegranym setem siatkarki UNI Opole od początku 3. seta wzięły się mocno do pracy. Opolanki szybko wypracowały bezpieczną przewagę 9:2. W drużynie z Kalisza szwankowało przyjęcie. Dobrze funkcjonował za to blok UNI Opole, co przełożyło się na systematycznie powiększaną przewagę.

Prawdziwy koncert siatkarki z Opola dały od stanu 15:8. Wówczas w polu zagrywki zameldowała się Vivian Pellegrino, a ''Wilczyce'' zdobyły 6. punktów z rzędu. UNI Opole spokojnie dograło seta, wygrywając partię 25:14.

W 4. secie gra punkt za punkt toczyła się zaledwie do stanu 4:4. Dobre zagrywki Karoliny Drużkowskiej pozwoliły już na początku partii wypracować Enerdze MKS-owi Kalisz 5. punktową przewagę. "Wilczyce" poprawiły grę blokiem i przewaga kaliszanek zaczęła topnieć (10:11). Głodne zwycięstwa zawodniczki UNI Opole nie potrafiły jednak przełamać siatkarek z Kalisza, a Energa ponownie odskoczyła na 5. punktów i wypracowanej zaliczki nie oddała już do końca seta, wygrywając go 25:20.

Tie-break od początku przebiegał pod dyktando drużyny z Kalisza. Energa osiągnęła 5 punktową przewagę, której UNI Opole nie udało się już zniwelować. Energa wygrała ostatnią partię i cały mecz 3:2.

Zawodniczki UNI Opole przegrały w tym sezonie po raz 9. i z dorobkiem 21 punktów plasują się na 7. pozycji w tabeli Tauron Ligi. Energa MKS Kalisz jest na miejscu 9.

Najwięcej (po 14.) punktów dla ''Wilczyc'' z Opola zdobyły Regiane Bidias i Anna Bączyńska.

Mecz podsumowała libero UNI Opole Adriana Adamek:

- No na pewno nie jesteśmy zadowolone. Liczyłyśmy na wygraną w tym meczu. Gra bardzo falowała. Miałyśmy sety i momenty w grze, gdzie wszystko nam wychodziło, a bywało też i tak, że zupełnie nic nam nie szło. Na pewno będzie jakaś szersza analiza i będziemy szukały przyczyny, dlaczego zagrałyśmy w ten sposób.
Adriana Adamek

Sport i turystyka

2024-04-26, godz. 20:59 Jadwiga Cichoń nowym prezesem kędzierzyńskiej ZAKSY Jadwiga Cichoń została nominowana na stanowisko prezesa zarządu klubu siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Decyzję w tej sprawie podjęła dzisiaj (26.04) rada… » więcej 2024-04-26, godz. 18:00 Prudnicki rajd rowerowy upamiętni kolarskie legendy z tego miasta Ciekawą widokowo trasę pokonają uczestnicy imprezy rekreacyjnej organizowanej w Prudniku. Po raz dziewiąty wystartuje Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami… » więcej 2024-04-26, godz. 11:34 W Kietrzu rozpoczęły się przygotowania do największych na południu Polski zawodów driftingowych W nowej formule i w nowej lokalizacji odbędzie się tegoroczna impreza driftingowa w Kietrzu. Zawody, które są reklamowane jako największe tego typu wydarzenie… » więcej 2024-04-25, godz. 20:23 Odra Opole nie zwalnia tempa. Tym razem wygrywa w Niecieczy Trzecia wygrana z rzędu piłkarzy Odry Opole. W spotkaniu 29. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali na wyjeździe Bruk Bet Termalicę… » więcej 2024-04-25, godz. 15:30 Odra walczy o baraże. Kolejna szansa na punkty w Niecieczy Po zwycięstwach z GKS-em Katowice i Chrobrym Głogów przed zawodnikami Odry Opole kolejne zadanie w walce o realizację celu, jakim jest awans do baraży Fortuna… » więcej 2024-04-25, godz. 14:20 Na przełaj po Dąbrowie. Dzieci i młodzież z całego województwa rywalizowała w mistrzostwach 600, 800, 1000 i 1500 metrów - z takimi dystansami mierzyli się uczestnicy mistrzostw województwa opolskiego w biegach przełajowych. Te kolejny raz odbyły… » więcej 2024-04-25, godz. 13:55 Niepokój kibiców ZAKSY. Trwają poszukiwania nowego sponsora 'Szok i niedowierzanie' - tak kibice kędzierzyńskiej ZAKSY komentują decyzję Grupy Azoty, sponsora tytularnego drużyny siatkarzy o wycofaniu się z finansowania… » więcej 2024-04-24, godz. 21:25 Dreman wysoko wygrywa w pierwszym meczu ćwierćfinału z Futsalem Leszno Piłkarze Dremana Opole Komprachcice pokonali Futsal Leszno 7:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym rywalizacji o mistrzostwo Polski. Po trzy bramki dla opolskiego… » więcej 2024-04-24, godz. 15:07 Grupa Azoty wycofa finansowanie ZAKSY. Jest komunikat klubu z Kędzierzyna-Koźla Grupa Azoty nie będzie finansowała klubu siatkarskiego z Kędzierzyna-Koźla. Państwowa spółka wypowiedziała umowę sponsorską z ZAKSĄ, będzie wspierała… » więcej 2024-04-24, godz. 07:00 Futsal: Dreman Opole Komprachcice rozpoczyna rywalizację w ćwierćfinale mistrzostw Polski Dreman Opole Futsal Komprachcice przystępuje do rywalizacji w ćwierćfinale rozgrywek futsalowej ekstraklasy. W pierwszym meczu play-off tej fazy rywalizacji… » więcej