Radio Opole » Sport i turystyka
2021-06-30, 12:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Świetny występ badmintonistki Technika Głubczyce na międzynarodowych zawodach w Serbii

Maja Janko z dobrymi wynikami na turnieju w Serbii - [fot: Technik Głubczyce]
Maja Janko z dobrymi wynikami na turnieju w Serbii - [fot: Technik Głubczyce]
Maja Janko z dobrymi wynikami na turnieju w Serbii - [fot: Technik Głubczyce]
Maja Janko z dobrymi wynikami na turnieju w Serbii - [fot: Technik Głubczyce]
Maja Janko z dobrymi wynikami na turnieju w Serbii - [fot: Grzegorz Frankowski]
Maja Janko z dobrymi wynikami na turnieju w Serbii - [fot: Grzegorz Frankowski]
Maja Janko z Technika Głubczyce zdobyła dwa medale podczas prestiżowych zawodów Serbian&Youth Internatinal w badmintonie. Na turnieju w Nowym Sadzie zawodniczka Technika w konkurencji U15 była bezkonkurencyjna w singlu, a w grze mieszanej z Mikołajem Morawskim wywalczyła srebrny medal.
- Poziom zawodów był bardzo wysoki – informuje zawodniczka. - Przyjechało bardzo dużo państw. Bardzo dużo, bardzo dobrych zawodników. Na zawodach byłam rozstawiona z numerem jeden, aczkolwiek nie do końca nie wiedziałam, czy jednak uda mi się wygrać te zawody. Nie wiedziałam, jak te dziewczyny z innych państw grają i jak się prezentują. No, ale dałam radę i jestem bardzo zadowolona.

- Maja ma bardzo duży potencjał, by stać się już niedługo bardzo dobrą zawodniczką – mówi Jarosław Bąk, kierownik klubu. - Ma dopiero czternaście lat, a już gra w kategoriach wyższych i osiąga duże sukcesy. Oczywiście w swojej kategorii wiekowej, jest najlepszą zawodniczką. Ma tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej i wicemistrzynią Polski w grze mieszanej.

Dodajmy, że Maja Janko na zawodach Serbii wystartowała również w wyższej kategorii wiekowej U17, gdzie zajęła piąte miejsce zarówno indywidualnie, jak i w mikście. Docelową imprezą, do której przygotowuje się zawodniczka są wrześniowe mistrzostwa Europy.
Maja Janko
Jarosław Bąk

Sport i turystyka

2021-09-28, godz. 14:00 Czy nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej nadal będzie szefował kędzierzyńskiej ZAKSIE ? W tym tygodniu powinniśmy… Sebastian Świderski, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie zadeklarował jeszcze oficjalnie, czy obowiązki szefa związku będzie łączył z prezesowaniem… » więcej 2021-09-28, godz. 11:30 Mistrz taekwondo Bartosz Słodkowski z powodzeniem walczy również w kickboxingu Bartosz Słodkowski został podwójnym mistrzem Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Żołnierz 10. Opolskiej Brygady Logistycznej na zawodach… » więcej 2021-09-28, godz. 09:38 O masażu, jodze i energii w RO 3 SPORT Schematu energetycznej budowy człowieka nie znajdziemy w podręcznikach do biologii. Wiele osób interesuje się jednak tym popularnym zagadnieniem w medycynie… » więcej 2021-09-28, godz. 09:00 Opolanie we władzach Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, prezes klubowego mistrza Europy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został w poniedziałek (27.09) prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej… » więcej 2021-09-28, godz. 08:29 Młodzieżowcy Budowlanych walczą na Mistrzostwach Europy Kacper Urban zajął siódme miejsce w swojej kategorii wagowej na Mistrzostwach Europy do lat 20 i 23 w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w fińskim… » więcej 2021-09-27, godz. 21:41 Najlepsi sportowcy Opolszczyzny spotkali się z marszałkiem Najlepsi sportowcy województwa opolskiego zostali dziś (27.09) uhonorowani przez marszałka Andrzeja Bułę. Nagrody i listy gratulacyjne wręczono podczas specjalnej… » więcej 2021-09-27, godz. 19:45 "Mamy nadzieję, że zadba o polską siatkówkę tak - jak dbał o ZAKSĘ". Zawodnicy o Sebastianie Świderskim, nowym… Prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, niegdyś wielokrotny reprezentant Polski Sebastian Świderski został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej… » więcej 2021-09-27, godz. 13:09 Podwójny złoty medalista. Sukces głuchołazianina Jakub Zachara, zawodnik Juvenii Głuchołazy został mistrzem Polski w biegu przez płotki w kategorii U 16. » więcej 2021-09-27, godz. 09:00 Kto zostanie nowym prezesem PZPS? O funkcję ubiega się Sebastian Świderski, prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Ko… Siedmiu kandydatów ubiega się o funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który wybrany zostanie na rozpoczynającym się o godz. 11 zjeździe… » więcej 2021-09-27, godz. 08:15 Odra Opole wygrywa z GKS Katowice! Retransmisja w RO 3 SPORT Na konkrety przy Oleskiej trzeba było poczekać do 20. minuty. Wówczas bardzo dobrą kontrę wyprowadziła Odra. Z lewej strony dośrodkował Konrad Nowak, a… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »