Radio Opole » Sport i turystyka
2021-06-08, 10:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Żużel: Stal Rzeszów chce nowego terminu odwołanego meczu z Kolejarze Opole

Tor w Rzeszowie zgodnie z decyzją jury nie nadawał się do bezpiecznej jazdy [fot. facebook klubu]
Tor w Rzeszowie zgodnie z decyzją jury nie nadawał się do bezpiecznej jazdy [fot. facebook klubu]
Działacze rzeszowskiej Stali nie zgadzają się z przyznanym im w niedzielę (06.06) walkowerem za odwołane spotkanie z Kolejarzem Opole. Klub z Podkarpacia chce, aby mecz został rozegrany w innym terminie.
Mecz został odwołany ze względu na nieregulaminowy i niebezpieczny tor na drugim wirażu toru przy Hetmańskiej. Działacze Stali w wydanym oświadczeniu przeprosili za zaistniałą sytuację. "Walkower był wynikiem splotu zdarzeń, na które nie mieliśmy wpływu. Czynimy starania, aby mecz został powtórzony w innym terminie" - przekazał rzeszowski klub.

Według prezesa Kolejarza Opole Zygmunta Dziemby starania działaczy Stali nie mają podstaw.

- Weryfikację wyniku podejmuje organ zarządzający rozgrywkami, a w tym wypadku jest to GKSŻ - mówi Dziemba. - Nie ma regulaminowych możliwości, aby opolski klub mógł cokolwiek w tej sprawie zmienić. Walkower został orzeczony, a tym samym mecz uznano za odbyty. Tylko chcę podkreślić, że to nie Kolejarz Opole, a jury zawodów zdecydowało o tym, że tor nie nadaje się do jazdy.

Klubowi z Rzeszowa za niewłaściwe przygotowanie toru grożą także kary finansowe. Jedną ze składowych jest zapłacenie odszkodowania 50 tysięcy złotych na rzecz Kolejarza. Prezes Zygmunt Dziemba zapewnia, że opolanie zrezygnują z części tych pieniędzy.

- Rozumiejąc zaistniałą sytuację, to opolski klub nie będzie żądał całej kwoty - informuje Dziemba. - Jedynie jak wyliczymy nasze koszty dojazdu, to do Rzeszowa wystosujemy notę księgową.

Stal jest zagrożona również karami pieniężnymi - 150 tysięcy złotych za nieregulaminowe przygotowanie toru oraz 50 tysiącami złotych na rzecz Polskiego Związku Motorowego. Zespół z Rzeszowa może również otrzymać ujemny punkt do ligowej tabeli.
Zygmunt Dziemba
Zygmunt Dziemba

Sport i turystyka

2021-06-12, godz. 13:00 III liga piłki nożnej: Przedostatni akcent sezonu W sobotę (12.06) rozegrana zostanie przedostatnia kolejka 3 grupy III ligi piłkarskiej. Z opolskich drużyn własnym kibicom zaprezentuje się tylko MKS Klu… » więcej 2021-06-12, godz. 07:53 Futsal: Dreman Opole Komprachcice pozyskał reprezentanta kraju Tomasz Lutecki został nowym zawodnikiem Dremana Opole Komprachcice. To drugi, po Krzysztofie Elsnerze, reprezentant Polski w futsalu, który w przyszłym sezonie… » więcej 2021-06-11, godz. 18:15 Startuje Euro 2020! Przed nami miesiąc piłkarskich emocji Z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa, ale ruszają. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, czyli walka o prymat na Starym Kontynencie. O tytuł… » więcej 2021-06-11, godz. 18:00 Karateczka z Zawadzkiego walczy o kwalifikację na igrzyska olimpijskie Wiktoria Grejner z klubu Karate Nidan z Zawadzkiego została powołana do kadry Polski i bierze udział w Paryżu w konkursie, który może dać jej przepustkę… » więcej 2021-06-11, godz. 16:00 Opolski Festiwal Skoków po raz 15. Pierwsza część zawodów w sobotę W sobotę (12.06) na stadionie imienia Opolskich Olimpijczyków zobaczymy, oprócz Kamili Lićwinko, czołówkę polskich skoczków i skoczkiń wzwyż. To będzie… » więcej 2021-06-11, godz. 14:15 Nowy kompleks sportowy w Kędzierzynie-Koźlu już otwarty Zakończyła się budowa i do użytku oddano kolejny w Kędzierzynie-Koźlu kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Boiska, bieżnie i skocznie znajdują się… » więcej 2021-06-11, godz. 12:45 Od początku roku trwają intensywne prace modernizacyjne na pływalni Delfin w Krapkowicach Od początku roku, czyli od przejęcia przez spółkę wodociągową zarządzania krapkowicką pływalnią Delfin, trwa tam modernizacja. W pierwszej kolejności… » więcej 2021-06-11, godz. 12:15 Żużel: awizowane składy na mecz opolskiego Kolejarza z Wolfe Wittstock W piątym spotkaniu sezonu 2. Ligi Żużlowej Kolejarz Opole podejmie niemiecki Wolfe Wittstock. Obaj menadżerowie przedstawili zestawienia na ten mecz. » więcej 2021-06-11, godz. 08:27 "Chcemy ułatwić drogę do dorosłego futbolu", czyli projekt "Od juniora do seniora" w opolskiej Odrze To ma być szansa dla młodych zawodników na pokazanie swoich umiejętności i wypromowanie się. Odra Opole rozpoczęła program 'Od juniora do seniora'. » więcej 2021-06-11, godz. 08:24 Podnoszenie ciężarów: Dwóch opolskich sztangistów wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Arkadiusz Michalski i Joanna Łochowska wystąpią na najważniejszej imprezie 4-lecia, czyli igrzyskach olimpijskich. Oboje są reprezentantami Budowlanych O… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »