Radio Opole » Sport i turystyka
2020-10-26, 08:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Futsaliści z Brzegu, mimo dobrej postawy, bez punktów w Zduńskiej Woli

Futsaliści z Brzegu mimo dobrej postawy bez punktów w Zduńskiej Woli - [fot: Facebook klubu]
Fit Morning Gredar Brzeg w meczu 9. kolejki futsalowej ekstraklasy przegrał na wyjeździe z drużyną ze Zduńskiej Woli 2:4. Do przerwy był remis 2:2. W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko rywale.
Brzeżanie zwłaszcza w pierwszej połowie bardzo dobrze radzili sobie z wyżej notowanym rywalem. Pierwsza bramka w niedzielnym (25.10) spotkaniu padła w 10. minucie, kiedy to gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Michał Marciniak. Pięć minut później nasza drużyna zdołała wyrównać. Skutecznym strzałem popisał się Dawid Witek.

Gatta w 17. minucie meczu po raz kolejny objęła prowadzenie, a strzelcem bramki ponownie Marciniak. Na odpowiedź Brzegu czekaliśmy tylko nieco ponad minutę. Drogę do bramki kapitalną podcinką znalazł Paweł Boczarski.

Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko zawodnicy ze Zduńskiej Woli. Trafienia na swoje konto zapisali Norbert Dregier i ponownie Marciniak, który skompletował hat-tricka, a Gatta Zduńska Wola ostatecznie wygrała 4:2.

- Zagraliśmy niezłe spotkanie, ale punkty zostały u przeciwników – mówi Jakub Budych, bramkarz Gredaru. – Gospodarze dochodzili dzisiaj do mnóstwa sytuacji i te cztery bramki wpadły. Musimy też troszkę więcej strzelać, bo jak widać dzisiaj nasze dwie bramki nie wystarczyły.

W tabeli brzeżanie z dorobkiem sześciu punktów zajmują 15. miejsce. Mecz Dremana Opole Komprachcice z tej kolejki został przełożony na 7 listopada.
Jakub Budych

Sport i turystyka

2024-04-26, godz. 11:34 W Kietrzu rozpoczęły się przygotowania do największych na południu Polski zawodów driftingowych W nowej formule i w nowej lokalizacji odbędzie się tegoroczna impreza driftingowa w Kietrzu. Zawody, które są reklamowane jako największe tego typu wydarzenie… » więcej 2024-04-25, godz. 20:23 Odra Opole nie zwalnia tempa. Tym razem wygrywa w Niecieczy Trzecia wygrana z rzędu piłkarzy Odry Opole. W spotkaniu 29. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali na wyjeździe Bruk Bet Termalicę… » więcej 2024-04-25, godz. 15:30 Odra walczy o baraże. Kolejna szansa na punkty w Niecieczy Po zwycięstwach z GKS-em Katowice i Chrobrym Głogów przed zawodnikami Odry Opole kolejne zadanie w walce o realizację celu, jakim jest awans do baraży Fortuna… » więcej 2024-04-25, godz. 14:20 Na przełaj po Dąbrowie. Dzieci i młodzież z całego województwa rywalizowała w mistrzostwach 600, 800, 1000 i 1500 metrów - z takimi dystansami mierzyli się uczestnicy mistrzostw województwa opolskiego w biegach przełajowych. Te kolejny raz odbyły… » więcej 2024-04-25, godz. 13:55 Niepokój kibiców ZAKSY. Trwają poszukiwania nowego sponsora 'Szok i niedowierzanie' - tak kibice kędzierzyńskiej ZAKSY komentują decyzję Grupy Azoty, sponsora tytularnego drużyny siatkarzy o wycofaniu się z finansowania… » więcej 2024-04-24, godz. 21:25 Dreman wysoko wygrywa w pierwszym meczu ćwierćfinału z Futsalem Leszno Piłkarze Dremana Opole Komprachcice pokonali Futsal Leszno 7:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym rywalizacji o mistrzostwo Polski. Po trzy bramki dla opolskiego… » więcej 2024-04-24, godz. 15:07 Grupa Azoty wycofa finansowanie ZAKSY. Jest komunikat klubu z Kędzierzyna-Koźla Grupa Azoty nie będzie finansowała klubu siatkarskiego z Kędzierzyna-Koźla. Państwowa spółka wypowiedziała umowę sponsorską z ZAKSĄ, będzie wspierała… » więcej 2024-04-24, godz. 07:00 Futsal: Dreman Opole Komprachcice rozpoczyna rywalizację w ćwierćfinale mistrzostw Polski Dreman Opole Futsal Komprachcice przystępuje do rywalizacji w ćwierćfinale rozgrywek futsalowej ekstraklasy. W pierwszym meczu play-off tej fazy rywalizacji… » więcej 2024-04-23, godz. 10:37 Siatkówka: David Smith przedłużył kontrakt z kędzierzyńską ZAKSĄ David Smith, środkowy kędzierzyńskiej ZAKSY, przedłużył kontrakt z klubem z Opolszczyzny na kolejny sezon. Amerykański siatkarz w zespole trójkolorowych… » więcej 2024-04-21, godz. 17:52 Siatkarze PSG Stal Nysa siódmą drużyną w Polsce PSG Stal Nysa na siódmym miejscu w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki. W decydującym meczu ekipa z Opolszczyzny pokonała przed własną publicznością Indykpol… » więcej