Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-05-20, 13:30 Autor: Bogusław Kalisz

"Dajemy im drugie życie". Kiermasz książek używanych w Opolu [ZDJĘCIA Z DNI OPOLA]

Kiermasz książek fot. W.Wośtak
Kiermasz książek fot. W.Wośtak
Kiermasz książek fot. W.Wośtak
Kiermasz książek fot. W.Wośtak
Kiermasz książek używanych to jedna z inicjatyw Miejskiej Biblioteki Publicznej na trwające Dni Opola. Przed siedzibą główną jest stanowisko, gdzie za niedużą kwotę można znaleźć interesujące wydanie w preferowanej tematyce.
- Czytelnicy już czekają na ten moment, kiedy będzie można tutaj pogrzebać, wybrać coś ciekawego. Każdy znajduje jakąś perełkę. Książki, które mamy w swoich zbiorach, więc dzielimy się z innymi. Dajemy im drugie życie - podkreśla Izabela Pietrucha, starszy bibliotekarz.

Jedna z mieszkanek Opola znalazła dla siebie dwie książki o tematyce turystycznej.

- Dużo podróżuję, tam są różne uwagi ludzi, którzy byli, którzy mają coś do przekazania. Przeglądałam długo, bo nie wszystko mi odpowiada. Mam miejsca, które chciałabym zobaczyć, tak jak każdy. Trzeba coś znaleźć odpowiedniego dla siebie - dodaje.

Kiermasz książek używanych przed MBP potrwa do 16:00.
Izabela Pietrucha
Mieszkanka Opola

Kultura i rozrywka

2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »