Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-03-13, 17:54 Autor: Daniel Klimczak

"Turystyczna szkoła" zawitała do Skarbimierza. Uczniowie wybrali się na wirtualną wycieczkę po kraju

Turystyczna Szkoła odwiedziła Skarbimierz-Osiedle [fot. Daniel Klimczak]
Turystyczna Szkoła odwiedziła Skarbimierz-Osiedle [fot. Daniel Klimczak]
Turystyczna Szkoła odwiedziła Skarbimierz-Osiedle [fot. Daniel Klimczak]
Turystyczna Szkoła odwiedziła Skarbimierz-Osiedle [fot. Daniel Klimczak]
Turystyczna Szkoła odwiedziła Skarbimierz-Osiedle [fot. Daniel Klimczak]
Turystyczna Szkoła odwiedziła Skarbimierz-Osiedle [fot. Daniel Klimczak]
Jak ciekawa turystycznie jest Polska? - mogą przekonać się dzieci i młodzież z gminy Skarbimierz. Do miejscowej podstawówki przyjechało Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła.
Atrakcję odwiedzi ponad 800 uczniów placówki, a także chętni spoza niej, bo wydarzenie jest otwarte dla każdego. Jak mówi wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski, w poznawaniu ciekawych miejsc młodym ludziom pomaga między innymi nowoczesna technologia.

- Wsiadają na rower, zakładają gogle wirtualnej rzeczywistości i jeżdżą sobie na przykład po Krakowie. Po takiej wirtualnej wycieczce na pewno przyszłaby taka ochota, żeby jednak ten Kraków na żywo zobaczyć i to jest ten element, który ma wzbudzić w nich tę ciekawość odkrywania naszego kraju - powiedział.

Uczniowie, którzy jako jedni z pierwszych mogli odwiedzić Turystyczną Szkołę przyznawali, że będą namawiać rodziców na wycieczki do poznanych dziś miejsc.

- Jechało się rowerem po takiej ścieżce w Beskidach. Chciałbym się tam wybrać.

- To jest mapa świata. Układamy ją z puzzli. Znajduje się na niej zamek w Brzegu, Kraków. Chciałbym się wybrać do Krakowa, bo tam jest ładnie - mówili.

Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu-Osiedle Marta Szewczyk przekonuje, że placówka od dawna kładzie duży nacisk na organizację wycieczek dla uczniów.

- Myślę, że najważniejszą częścią podstawy programowej jest właśnie wycieczka, jako ten przykład żywy, konkretny. Stąd wychowawcy starają się tych wycieczek organizować jak najwięcej. Tych wycieczek jest około 40 w ciągu roku szkolnego, nie licząc takich jednodniowych - tłumaczy.

Dodajmy, że mobilne centrum będzie czynne także jutro (14.03) do 16:30. Jeszcze w tym miesiącu atrakcja zagości także w Nysie.
Tomasz Witkowski
Uczniowie
Marta Szewczyk

Kultura i rozrywka

2023-03-24, godz. 07:30 Do środy głosowanie na uczestników konkursu "Jawor 2023" Trwają regionalne eliminacje uczestników do ogólnopolskiego konkursu 'Jawor - u źródeł kultury'. Radio Opole wyłoniło uczestników, na których mogą głosować… » więcej 2023-03-22, godz. 12:00 Podwyżki dla pracowników wojewódzkich instytucji kultury. W sumie ponad 4,5 miliona Ponad 4,5 miliona złotych na podwyżki dla pracowników sześciu instytucji kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu przeznaczył zarząd województwa… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 "To może być fajna przygoda". Zdjęcia do dwóch filmów kręcono w Prudniku Prudnik, jego obiekty i plenery będzie można zobaczyć w dwóch produkcjach fabularnych realizowanych dla TVP. Przez kilka dni w rożnych lokalizacjach kręcono… » więcej 2023-03-21, godz. 20:35 O śląski marmur toczyły się wojny. Spotkanie w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowała spotkanie z profesor Irmą Koziną z Akademii Sztuki Plastycznej w Katowicach w ramach wydarzenia towarzyszącego… » więcej 2023-03-21, godz. 20:00 Wiersze w Światowym Dniu Poezji w MBP w Opolu W Światowym Dniu Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Elżbietą Olak. Autorka ma na koncie dwa tomiki wierszy… » więcej 2023-03-21, godz. 15:00 W Brzegu będą wspólnie szukać wiosny. Impreza staje się miejską tradycją Brzeg zachęca mieszkańców do wspólnego poszukiwania wiosny. W mieście odbędzie się otwarty dla każdego marsz na orientację. » więcej 2023-03-20, godz. 10:15 Kolejny krok do budowy nowej biblioteki w Praszce. Projektant ma 250 dni Firma z Poznania zaprojektuje nową siedzibę Biblioteki Publicznej w Praszce. Do konkursu przystąpiło osiem pracowni, ale trzy najtańsze propozycje zostały… » więcej 2023-03-18, godz. 10:00 Koncert Lord Bishop Rocks w Domu Kultury w Ozimku Pochodzący z Nowego Jorku, a od 2000 roku mieszkający w Niemczech Lord Bishop razem z zespołem wystąpi w Domu Kultury w Ozimku. Grupa od 1999 roku wydała… » więcej 2023-03-17, godz. 17:30 Konkurs plastyczny dla dzieci "Drzewozwierz" Galeria Sztuki Współczesnej czeka na prace plastyczne konkursu zatytułowanego 'Drzewozwierz'. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 6−9 lat. » więcej 2023-03-17, godz. 15:15 Filharmonia Opolska zaprasza na koncert "Lebhaft. To znaczy – z życiem!" Filharmonia Opolska piątkowy (17.03) koncert symfoniczny zatytułowała 'Lebhaft. To znaczy - z życiem!', odnosząc się do trzech części IV Symfonii Roberta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »