Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-01-23, 19:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Jedyne w swoim rodzaju. Oryginalnie zdobione glany trafiły na licytację WOŚP Opole

Oryginalnie zdobione glany trafiły do WOŚP Opole [fot. Agnieszka Stefaniak]
Oryginalnie zdobione glany trafiły do WOŚP Opole [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ręcznie malowane buty trafiły jako fant do opolskiego sztabu WOŚP. To wysokie "glany" w rozmiarze 39, które w oryginalny sposób ozdobił pochodzący z Opola artysta Janusz Gilewicz, ten sam, którego ręcznie malowane skórzane kurtki czy buty zdobią mieszkańców i Sydney, i Nowego Jorku.
- To są takie wymyślone orchidy. Glany zazwyczaj się nosi w sezonie zimowo-jesiennym. W związku z czym w szarej rzeczywistości, gdy biały śnieg spadnie takie kwiaty idące sobie po ulicy były moim zamysłem - mówi artysta.

To już drugi rok, kiedy ręcznie malowane przez Janusza Gilewicza buty trafiają na aukcję WOŚP. W zeszłym roku nabywcą była kolekcjonerka glanów. Buty "poszły" za 3 tysiące złotych. Szef opolskiego sztabu orkiestry Patryk Śróda przekazuje, że ten fant trafi na aukcję internetową przez popularną platformę sprzedażową.

- Przed chwilą z panem Januszem uzgodniliśmy, że jeżeli dana osoba będzie chciała mieć takie glany, ale niestety nie przypasuje jej rozmiar, to jest gotowy, dla tej osoby, która wylicytuje pomalować odpowiedni rozmiar.

Przypomnijmy, tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę. 31. finał gra pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą".
Janusz Gilewicz
Patryk Śróda

Kultura i rozrywka

2023-02-08, godz. 17:00 Premiera filmu "Generacje" o historii Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu Historia szkoły, wydarzeń, a przede wszystkim losy i opowieści ludzi z nią związanych zawarte w 55 minutach filmu - tak w skrócie można zrecenzować projekt… » więcej 2023-02-08, godz. 14:22 Na wystawie będzie można zobaczyć pamiątki po FSD Wystawę pamiątek związanych z nieistniejącą już Fabryką Samochodów Dostawczych w Nysie przygotowują lokalni miłośnicy nysek. Przez lata auta te były… » więcej 2023-02-08, godz. 09:40 Wernisaż fotografii w MBP w Opolu W Fotogalerii MBP w Opolu zaprezentowane zostaną zdjęcia Piotra Witkowskiego, które powstały wspólnie ze Sławojem Dubielem. Autor zdjęć fotografowaniem… » więcej 2023-02-07, godz. 15:50 Wspomnienie twórczości Jana Goczoła w bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w stolicy regionu wielokrotnie gościła za życia opolskiego poetę Jana Goczoła. Prezentowała jego twórczość i prosiła, by… » więcej 2023-02-07, godz. 07:00 Opolski Plastyczniak pokazuje prace "Szyte na miarę" [ZDJĘCIA] Po raz trzeci Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu prezentuje prace klas od I do IV wykonane podczas ćwiczeń dwóch… » więcej 2023-02-06, godz. 08:08 Dziś w Opolu Mała Akademia Instrumentów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dziś (06.02) do południa będzie gościć dzieci w Małej Akademii Instrumentów. Podczas spotkania z przedszkolakami i uczniami… » więcej 2023-02-05, godz. 20:15 W kwietniu ruszy sezon na zamku w Niemodlinie [ZDJĘCIA] Do nowego sezonu turystycznego szykuje się zamek w Niemodlinie. Obiekt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale w miesiącach zimowych swoją wizytę… » więcej 2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »