Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-08, 19:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Artur, chodź telefon". Spotkanie z Arturem Barcisiem w WBP

Spotkanie z Arturem Barcisiem w WBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z Arturem Barcisiem w WBP w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Deszczowa aura nie zniechęciła uczestników spotkania z Arturem Barcisiem. Aktor był gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu w ramach akcji "Zaczytane opolskie". Rozmowa toczyła się wokół książki "Aktor musi grać, żeby żyć". To zapis rozmowy, który przeprowadziła z nim Kamila Drecka.
W rozmowie z Radiem Opole aktor wspominał moment, w którym po raz pierwszy skontaktował się z nim reżyser Krzysztof Kieślowski.

- Byłem wtedy w garderobie w Teatrze Małym, którego już nie ma, to była filia Teatru Narodowego - wspomina. - Przygotowywałem się do przedstawienia. Wtedy telefonów nie było powszechnie dostępnych i inspicjent Franek krzyknął do mnie "Artur, chodź telefon". Powiedziałem, że nie mam teraz dużo czasu, bo przygotowuję się do spektaklu. To było przedstawienie pt. "Pokojówki", gdzie ja wchodziłem na początku jako kobieta, więc miałem dużą charakteryzację. Wtedy Franek powiedział: "Ale to Kieślowski dzwoni", wtedy wszystko rzuciłem, słabo mi się zrobiło i okazała się, że to nie Kieślowski tylko jego asystentka, która powiedziała, że Kieślowski chce mnie obsadzić w swoim najnowszym filmie - dodaje.

To był film pt. "Bez końca" z roku 1984, w którym aktor zagrał rolę Dariusza Stacha. Spotkanie z aktorem w namiocie WBP prowadził Marcin Michrowski.
Artur Barciś

Kultura i rozrywka

2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej 2022-11-26, godz. 16:00 "Kordian " Słowackiego według Grotowskiego w Modelatorni W sobotę i niedzielę dwie premiery 'Kordiana' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej w Teatrze Imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. W przedstawieniu grają zawodowi… » więcej 2022-11-26, godz. 11:58 Wśród dinozaurów rusza Chata Świętego Mikołaja Tradycyjnie w Juraparku w Krasiejowie rozpoczyna się projekt zatytułowany Chata Świętego Mikołaja. To świąteczne zabawy skierowane do dzieci i całych rodzin… » więcej 2022-11-26, godz. 09:00 Klub Dragon z Namysłowa obchodzi roczek Działający przy Bibliotece Publicznej w Namysłowie Klub Dragon zaprasza na sobotnie świętowania pierwszej rocznicy pracy. Całość rozpocznie się o godzinie… » więcej 2022-11-26, godz. 08:06 Nagrody Miasta Opole w dziedzinie kultury rozdane [ZDJĘCIA] Do tegorocznych nagród w dziedzinie kultury Opola zgłoszono czterdziestu kandydatów. Przyznano je w siedmiu kategoriach. » więcej 2022-11-25, godz. 13:07 Laureaci Konkursu Wieniawskiego wystąpią w Opolu Filharmonia Opolska zaprosiła tegorocznych laureatów Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego imienia Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Soliści wystąpią razem… » więcej 2022-11-25, godz. 08:30 Muzyczna cegiełka w hołdzie arcybiskupowi i ze wsparciem dla katedry Oddać hołd wieloletniemu opiekunowi Diecezji Opolskiej i wesprzeć renowację Opolskiej Katedry - takie cele przyświecały uczestnikom czwartkowego (24.11)… » więcej 2022-11-25, godz. 08:09 Rozmowy o kulturze, fotografie i oryginalny dywan na wystawie w Panaceum Galeria Panaceum zaprasza do siebie opolskich artystów i zagranicznych gości. Często wernisażom towarzyszą występy muzyczne. Tym razem właścicielka galerii… » więcej 2022-11-25, godz. 05:45 Kryminał retro w ramach Opolskiej Jesieni Literackiej Pisarz, felietonista, aktor - Michał Witkowski - spotkał się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej w Opolu. Pretekstem była książka 'Tango'… » więcej 2022-11-24, godz. 20:10 Inwestycja za 5 mln złotych. Rusza remont Muzeum Czynu Powstańczego Rusza termomodernizacja budynków Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Czasowo wstrzymano zwiedzanie wystawy historycznej, ale za to na wystawie przyrodniczej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »