Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-04, 15:15 Autor: Dawid Rajwa

Dla ciała i dla ducha. W Kluczborku rusza Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Radio Opole w Kluczborku (13.07.2019) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Radio Opole w Kluczborku (13.07.2019) [fot. Justyna Krzyżanowska]
W Kluczborku rusza Tydzień Kultury Chrześcijańskiej [fot. Dawid Rajwa]
W Kluczborku rusza Tydzień Kultury Chrześcijańskiej [fot. Dawid Rajwa]
Choć zapewne nie brakuje im jej na co dzień, to w tym tygodniu wśród kluczborskich chrześcijan kultura będzie szczególnie obecna. Rozpoczyna się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.
Wśród zaproszonych gości są m.in. mim Ireneusz Krosny czy Bartosz Madej, finalista 12. edycji "The Voice of Poland". Będą koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmowe, a w czwartek Msza św. oraz spotkanie z rekolekcjonistą i youtuber'em - dominikaninem o. Tomaszem Nowakiem. Finał Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przewidziano na niedzielę, kiedy odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny - zaprasza Mateusz Dybka.

- A na samym pikniku ponownie Ireneusz Krosny, teatr dla dzieci Stwory-Głodomory, Big Roll Band, zespół Chrząszcze i oczywiście losowanie nagród głównych w loterii fantowej a to wszystko połączone z dobrym ruchem, bo odbędą się pierwsze mistrzostwa Kluczborka w palanta.

- Bardzo serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, w którym będziemy mogli zaczerpnąć też coś ze sfery ducha - dodaje ksiądz Arnold Klita, zapraszając na rozpoczynającą niedzielne świętowanie mszę świętą, którą w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zaplanowano na godzinę 12:00.

Szczegółowy program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej można znaleźć w internecie.
Mateusz Dybka, Arnold Klita

Kultura i rozrywka

2022-12-01, godz. 22:00 Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych już w piątek w Opolu W Opolu rusza w piątek 12. Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Impreza jest połączona z IV edycją plebiscytu 'Ikona Opolsz… » więcej 2022-12-01, godz. 19:12 "Wszystko może się zdarzyć" na wystawie w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro Opolski artysta Romuald Jeziorowski przygotował nową wystawę w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu. Zatytułował prezentację swoich prac 'Wszystko może… » więcej 2022-11-30, godz. 14:10 WBP w Opolu zaprasza na spotkanie poświęcone wiedeńskiej femme fatale Biblioteka Austriacka zaprasza na spotkanie autorskie z dr Agatą Borek z Uniwersytetu Śląskiego, która przybliży czytelnikom postać Almy Mahler-Werfel. Wystąpienie… » więcej 2022-11-29, godz. 17:00 Wystawa z łambinowickiego muzeum jedzie do Sejmu Ekspozycja „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”, przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, mówi o powstańcach… » więcej 2022-11-29, godz. 12:07 O Tanzanii w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu zaprasza na spotkanie z profesorem Januszem Słodczykiem, który zawodowo i prywatnie podróżuje po świecie. Tym razem naukowiec… » więcej 2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »