Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-22, 09:15 Autor: Bogusław Kalisz

"Drugie Kopickie Spotkania Pałacowe". Takiej okazji nie można przegapić

Pałac w Kopicach [fot. Maciej Marciński]
Pałac w Kopicach [fot. Maciej Marciński]
Dzień otwarty w Pałacu Kopice [fot. Daniel Klimczak]
Dzień otwarty w Pałacu Kopice [fot. Daniel Klimczak]
Będzie okazja zobaczyć z bliska przepiękny, ale wciąż czekający na generalny remont pałac w Kopicach koło Grodkowa. Właściciel zabytku organizuje w sobotę (25.06) "Drugie Kopickie Spotkania Pałacowe".
Teren parku przy pałacu będzie otwarty od godziny 11:00 do 16:00. W programie wydarzenia między innymi występy grup artystycznych, premiera książki Stanisława Firszta pt. "Schaffgotschowie - arystokratyczny ród na Śląsku", także plener fotograficzny i malarski Towarzystwa Miłośników Orzegowa.

Zabawy dla najmłodszych zorganizuje Związek Hufców Pracy z Brzegu. Przewidziano również spektakl o historii Karola Goduli i Joanny Gryczik - Świta świętego Michała. Będzie można kupić smaczne wiktuały, książki i cegiełki związane z rodziną Schaffgotsch i Kopicami. 

Organizatorzy "Drugich Kopickich Spotkań Pałacowych" proszą o zachowanie bezpieczeństwa i niewchodzenie do środka ruiny pałacu.

Kultura i rozrywka

2022-07-06, godz. 10:41 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie i spacer śladami Mariana Nowaka [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej zamyka wystawę poświęconą opolskiemu rzeźbiarzowi Marianowi Nowakowi. Ekspozycja była dostępna przed siedzibą galerii od… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Przez wakacje zobaczymy włoskie filmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' przez wakacje zapraszają do WBP na projekcje filmów włoskich. Rusza projekt Lamy pod… » więcej 2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »