Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-19, 23:05 Autor: Monika Matuszkiewicz

59. KFPP: Wakacje z blondynką przy 10 w skali Beauforta. Hity wakacji w Opolu

Koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
"To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje" - to właśnie ten koncert kończy trzeci dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Artyści polskiej sceny muzycznej, dzięki największym hitom wakacyjnym wprowadzą widzów w letni nastrój. Na scenie rozbrzmią zarówno przeboje energetyczne, jak i sentymentalne. Wśród gwiazd między innym: Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, czy Olga Bończyk. Koncert poprowadzą Katarzyna Żak razem z Robertem Rozmusem.
Jednym z przebojów, jaki będzie można usłyszeć jest "10 w skali Beauforta" w wykonaniu Krzysztofa Iwaneczko. Jak zdradził w rozmowie z Radiem Opole utwór wykona w zupełnie nowej aranżacji, którą stworzył razem z orkiestrą Grzegorza Urbana.

- To jest według mojego pomysłu i nawet okazało się, że parę partii instrumentalnych, które wgrałem, uda się dzisiaj gdzieś przemycić. Jest to utwór dosyć leciwy, ale jak wiadomo, klasyka polskiej muzyki, dlatego trzeba ten dystans i pokorę zachować. Mam nadzieję, że zachowam, ale mam też w sobie dużą radość, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy mogę w takiej formie się zaprezentować i pokazać swoją twórczość.

Będzie także jeden z przebojów Czerwonych Gitar - "Wróćmy na jeziora", który wykona Ania Rusowicz.

- Myślę, że Grzegorz Urban stanął na wysokości zadania i zrobił piękne smyki. To jest taki szeroki aranż, który po prostu powoduje, że nam się chce wrócić na te jeziora, słyszymy te dźwięki, tych szumiących traw, te świtezianki, te wszystkie nimfy wodne. Ja postaram się być taką rusałką na scenie i zabrać wszystkich ludzi spragnionych wakacji nad jeziorem w podróż.

Dodajmy, że to nie jest ostatni dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Przed nami jeszcze jutro (20.06) "Scena Alternatywna - Romantyczność". Tu pojawią się tacy artyści jak na przykład: Wolska, NELA oraz Noviki z gościnnym udziałem Skubasa i Buslava.
Krzysztof Iwaneczko
Ania Rusowicz

Kultura i rozrywka

2022-07-06, godz. 10:41 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie i spacer śladami Mariana Nowaka [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej zamyka wystawę poświęconą opolskiemu rzeźbiarzowi Marianowi Nowakowi. Ekspozycja była dostępna przed siedzibą galerii od… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Przez wakacje zobaczymy włoskie filmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' przez wakacje zapraszają do WBP na projekcje filmów włoskich. Rusza projekt Lamy pod… » więcej 2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »