Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-05-28, 08:00 Autor: Justyna Maćkowiak

Ruszyło Festiwalowe Radio Opole. Specjalny program będzie nadawany przez miesiąc

Rusza Festiwalowe Radio Opole
Rusza Festiwalowe Radio Opole
Olga Bończyk Festiwalowym Studiu Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Olga Bończyk Festiwalowym Studiu Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Festiwalowe Radio Opole, 58. KFPP, Tadeusz Seibert [fot. Maciej Marciński]
Festiwalowe Radio Opole, 58. KFPP, Tadeusz Seibert [fot. Maciej Marciński]
Tomasz Bazan [fot. Barbara Więcek]
Tomasz Bazan [fot. Barbara Więcek]
Od dzisiaj (28.05) można słuchać Festiwalowego Radia Opole, czyli specjalnego programu, który stworzyliśmy dla Państwa w związku ze zbliżającym się 59. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu.
- Pierwszy raz Festiwalowe Radio Opole zagrało w 2014 roku - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Bazan, kierownik redakcji muzycznej Radia Opole.

- Projekt był spontaniczny. Okazało się, że jest możliwość ustawienia specjalnego nadajnika radiowego tylko dla mieszkańców Opola. Zdecydowaliśmy się wówczas na uruchomienie takiego kanału, który będzie poświęcony tylko opolskiemu festiwalowi. Okazało się, że ten projekt był na tyle interesujący, że zdecydowaliśmy się go kontynuować w kolejnych latach. Idea Festiwalowego Radia Opole jest taka, że chcemy przedstawić słuchaczom Radia Opole i nie tylko wszystkie bogactwa festiwalowe, które mamy w naszym archiwum.

Specjalnego festiwalowego programu można słuchać na częstotliwości 96,5 FM dla Opola i okolic, w aplikacji Radia Opole oraz na stronie internetowej. Radio Festiwalowe będzie grało do 26 czerwca.
Tomasz Bazan

Kultura i rozrywka

2022-07-05, godz. 19:15 Przez wakacje zobaczymy włoskie filmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' przez wakacje zapraszają do WBP na projekcje filmów włoskich. Rusza projekt Lamy pod… » więcej 2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Praszkowskie muzeum zaprasza w wakacje na wystawę zainspirowaną przyrodą. Są obrazy i rzeźby Muzeum w Praszce prezentuje nową wystawę czasową, pt. 'Inspiracje przyrodą'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »