Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-12-03, 08:45 Autor: Witold Wośtak

Z Kluczborka do Dubaju. 10 zdolnych wokalistek zaśpiewa na Światowym Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym

[fot. archiwum Moniki Kluf]
[fot. archiwum Moniki Kluf]
[fot. archiwum Moniki Kluf]
[fot. archiwum Moniki Kluf]
10 młodych wokalistek z kluczborskiej Fundacji Durecka Art poleci do Dubaju na Światowy Międzynarodowy Festiwal Artystyczny WAPA.
Magda Durecka to piosenkarka z Kluczborka i trenerka wokalna z wieloletnim doświadczeniem. Zasiada między innymi w międzynarodowym stowarzyszeniu jurorów wokalnych.

Wokalistki z jej fundacji zostały zauważone na arenie międzynarodowej i dostały zaproszenie do Dubaju.
- Problemem były jednak pieniądze na przelot - mówi Durecka. - To jest ogromne przedsięwzięcie, nie tylko organizacyjne, ale przede wszystkim finansowe. Nasz udział nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc naszego dobrego ducha - przyjaciela - Bartka Sztajglika, który jest właścicielem Diamentowego Optyka w Kluczborku. On powiedział w luźnej rozmowie, że pomoże nam, płacąc za lot samolotem.

Młode wokalistki zapłacą natomiast za udział w festiwalu i pobyt w Dubaju. Kornela Wysocka dodaje, że przygotowania trwają od 3 - 4 miesięcy.

- Repertuar jest zróżnicowany, bo wystąpię w kategorii pop i w kategorii rock. Stwierdziłam, że wezmę udział w dwóch kategoriach. W obu czuję się jak ryba w wodzie i nie mogłam zdecydować się na jedną. Co do rocka, wybrałam numer Bon Jovi - You Give Love A Bad Name, a popowo to będzie Faouzia w piosence Tears of Gold.

Grupa poleci do Dubaju w poniedziałek (06.12). Wcześniej podopieczne Magdy Dureckiej występowały z powodzeniem na festiwalach w Grecji, Macedonii, Rosji czy we Włoszech.
Magda Durecka
Kornela Wysocka

Kultura i rozrywka

2022-01-22, godz. 11:19 Dzień Babci i Dziadka w Filharmonii Opolskiej Specjalny koncert rodzinny przygotowała Filharmonia Opolska. 'Radosne świętowanie - koncert dla Babci i Dziadka' zabrzmi dziś (22.01) w sali koncertowej f… » więcej 2022-01-21, godz. 17:53 Muzyka i tekst w Filharmonii Opolskiej Piątkowy koncert kameralny w Filharmonii Opolskiej łączy literaturę z muzyką. Lutosławski Quartet wykona Sonatę Kreutzerowską. Usłyszymy dwa utwory muzyczne… » więcej 2022-01-21, godz. 07:39 Niemieckie kino na opolskich ekranach. "To są filmy szczególnie wybrane" Pokazem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje naszych… » więcej 2022-01-20, godz. 19:15 Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże. Studentki nyskiej kosmetologii pokazały co p… Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku… » więcej 2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »