Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-12-03, 08:45 Autor: Witold Wośtak

Z Kluczborka do Dubaju. 10 zdolnych wokalistek zaśpiewa na Światowym Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym

[fot. archiwum Moniki Kluf]
[fot. archiwum Moniki Kluf]
[fot. archiwum Moniki Kluf]
[fot. archiwum Moniki Kluf]
10 młodych wokalistek z kluczborskiej Fundacji Durecka Art poleci do Dubaju na Światowy Międzynarodowy Festiwal Artystyczny WAPA.
Magda Durecka to piosenkarka z Kluczborka i trenerka wokalna z wieloletnim doświadczeniem. Zasiada między innymi w międzynarodowym stowarzyszeniu jurorów wokalnych.

Wokalistki z jej fundacji zostały zauważone na arenie międzynarodowej i dostały zaproszenie do Dubaju.
- Problemem były jednak pieniądze na przelot - mówi Durecka. - To jest ogromne przedsięwzięcie, nie tylko organizacyjne, ale przede wszystkim finansowe. Nasz udział nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc naszego dobrego ducha - przyjaciela - Bartka Sztajglika, który jest właścicielem Diamentowego Optyka w Kluczborku. On powiedział w luźnej rozmowie, że pomoże nam, płacąc za lot samolotem.

Młode wokalistki zapłacą natomiast za udział w festiwalu i pobyt w Dubaju. Kornela Wysocka dodaje, że przygotowania trwają od 3 - 4 miesięcy.

- Repertuar jest zróżnicowany, bo wystąpię w kategorii pop i w kategorii rock. Stwierdziłam, że wezmę udział w dwóch kategoriach. W obu czuję się jak ryba w wodzie i nie mogłam zdecydować się na jedną. Co do rocka, wybrałam numer Bon Jovi - You Give Love A Bad Name, a popowo to będzie Faouzia w piosence Tears of Gold.

Grupa poleci do Dubaju w poniedziałek (06.12). Wcześniej podopieczne Magdy Dureckiej występowały z powodzeniem na festiwalach w Grecji, Macedonii, Rosji czy we Włoszech.
Magda Durecka
Kornela Wysocka

Kultura i rozrywka

2022-08-12, godz. 08:45 Rusza V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki "Opole 2022" Koncertem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu rozpoczyna się dziś (12.08) V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki 'Opole 2022'. To przegląd polskich… » więcej 2022-08-11, godz. 10:17 Do Olesna przyjedzie w niedzielę ciężki sprzęt wojskowy. To będzie atrakcja pikniku z okazji Święta Wojska Pols… Czołg Leopard, transporter Rosomak, wyrzutnia rakiet Langusta i moździerz samobieżny RAK. Między innymi taki sprzęt będzie można zobaczyć w Oleśnie podczas… » więcej 2022-08-10, godz. 16:57 Jeszcze w tym roku ma powstać muzeum militarne we Włodzieninie. Niebawem ruszą pierwsze prace budowlane W Parku Historii we Włodzieninie trwają ostatnie prace przygotowawcze do budowy hali, gdzie będzie eksponowany sprzęt wojskowy. Muzeum militarne ma powstać… » więcej 2022-08-10, godz. 08:40 Wystawa zdjęć czeskiego dokumentalisty w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wernisaż czeskiego artysty fotografa. W piątek (12.08) zobaczymy w Galerii Aneks wystawę zatytułowaną '… » więcej 2022-08-09, godz. 17:01 Cztery zespoły i zabawa w jamajskich rytmach do białego rana. To będzie piątek z Pozytywnym Graniem obok Kluczborka Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae powraca do Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego w Bąkowie obok Kluczborka. Fani jamajskich brzmień mogą przyjechać… » więcej 2022-08-07, godz. 14:44 Haja wygrywa "Tarnogranie". Wrocławianie będą nagrywać w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławska Haja z nagrodą główną części konkursowej tegorocznego Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu. Jurorzy przyznali zespołowi… » więcej 2022-08-05, godz. 08:03 Muzyka alternatywna zagości w Tarnowcu. W weekend szykuje się "Tarnogranie" Trzy gwiazdy i dziesięciu wykonawców konkursowych usłyszymy na V Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu w gminie Lubsza. Organizatorem… » więcej 2022-08-04, godz. 15:30 Artyści festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne" w muzycznym hołdzie dla abp Alfonsa Nossola Muzyczne podarki w postaci dwóch koncertów kameralnych, utrzymanych głównie w stylistyce barokowej, przygotowali dla arcybiskupa Alfonsa Nossola, czyli Emerytowanego… » więcej 2022-08-04, godz. 15:00 GSW w Opolu: utalentowani mieszkańcy Pasieki poszukiwani W ramach trwającego Festiwalu Wyspy Pasieki w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej chce uroczyście podsumować projekt i jednym z elementów pikniku na Pasiece… » więcej 2022-08-04, godz. 09:00 W Prudniku można być bliżej... poezji. Parkowa Aleja Słowa zaprasza Jedną z nowych atrakcji Prudnika jest Aleja Słowa. To miejsce, które ma honorować poetów związanych z Prudnikiem i ziemią prudnicką, ale nie tylko. W Parku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »