Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-02, 18:45 Autor: Witold Wośtak

7 szkół podstawowych gminy Kluczbork dostanie sprzęt do innowacyjnego prowadzenia lekcji. Jest ministerialna dotacja

Nowe laboratorium, zdjęcie ilustracyjne [fot. Witold Wośtak]
Nowe laboratorium, zdjęcie ilustracyjne [fot. Witold Wośtak]
aparat fotograficzny [pixabay.com]
aparat fotograficzny [pixabay.com]
760 tysięcy złotych z Ministerstwa Edukacji i Nauki przyznano gminie Kluczbork na wyposażenie laboratoriów przyszłości w szkołach.
Ideą projektu jest prowadzenie zajęć ciekawych i angażujących - tak, by uczniowie prowadzili eksperymenty i zdobywali praktyczne umiejętności. Kluczborski magistrat złożył wnioski dla siedmiu szkół podstawowych i wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie.

- Każda szkoła otrzyma nowoczesny sprzęt - mówi Elżbieta Pietrzykowska, dyrektor Administracji Oświaty w Kluczborku.

- Chodzi między innymi o drukarki 3D czy sprzęt fotograficzny do pracowni fotograficznej, bo tak niektórzy dyrektorzy zawnioskowali. Będzie również sprzęt techniczny do tworzenia pracowni technicznej, sprzęt z zakresu robotyki, mikroelektroniki, sprzęt audio-video, a nawet sprzęt AGD wpisuje się w ten projekt.

Doposażenie szkół będzie różnić się w zależności od potrzeb uczniów i pomysłów dyrektorów szkół.

Teraz kończą się prace nad dokumentacją dotyczącą zamówień publicznych. Co najmniej 60 procent dotacji trzeba wydać jeszcze w tym roku.
Elżbieta Pietrzykowska

Wiadomości z regionu

2022-08-14, godz. 15:24 Taki konwój robi duże wrażenie. Ponad 60 wozów strażackich przejechało z Dobrej do Kórnicy dla małej Wiktorii Pojechali dla Wiktorii. Strażacy z całej Polski wzięli udział w III Konwoju Charytatywnym z Dobrej do Kórnicy niedaleko Krapkowic. » więcej 2022-08-14, godz. 14:25 Zderzenie dwóch osobówek w Łubnianach. Dwie osoby zostały poszkodowane Mamy utrudnienia w Łubnianach w powiecie opolskim. Dziś (14.08) ok. godziny 12:50 na ul. Kolanowskiej zderzyły się tam dwa samochody osobowe: opel i chrysler… » więcej 2022-08-14, godz. 14:13 Wielkie pożary na południu Francji. W akcji gaśniczej pomagają polscy strażacy, wśród nich opolski oficer prasowy… Około 1500 strażaków rotacyjnie walczy z pożarami lasów na południu Francji. Na miejscu jest 146 strażaków z Polski, którzy przyjechali tam 49 pojazdami… » więcej 2022-08-14, godz. 12:49 W Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. ''Wszystkie swoje podróże odbywał z Matką… Tłumy wiernych przybyły do sanktuarium w Kamieniu Śląskim na drugi dzień uroczystości odpustowych ku czci św. Jacka, głównego patrona diecezji opolsk… » więcej 2022-08-14, godz. 12:33 Uwaga, możliwe burze z gradem - ostrzegają synoptycy Synoptycy przestrzegają przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w regionie opolski. Wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa. » więcej 2022-08-14, godz. 10:15 "Przedszkole na pewno powstanie". Wójt Domaszowic odpowiada na pogłoski o problemach z realizacją inwestycji Czy budowa nowego przedszkola w Domaszowicach stoi pod znakiem zapytania? Pojawiły się głosy, że gmina nie znajdzie pieniędzy na to, aby dołożyć do inwestycji… » więcej 2022-08-14, godz. 09:18 Odpust św. Jacka, jarmark i zawody w rzucie kamieniem. Dziś w Kamieniu Śląskim główna część obchodów patrona… To wydarzenie przyciąga zawsze tłumy wiernych. W weekend w sanktuarium w Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. To patron, który… » więcej 2022-08-14, godz. 09:00 We wtorek rusza "burzenie" mostu w Dąbrówce Łubniańskiej na DW 461. Będzie objazd We wtorek (16.08) zamknięty zostanie przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Utrudnienia związane z przebudową przeprawy utrzymają się do końca… » więcej 2022-08-14, godz. 08:42 Trwają przygotowania do gminnych dożynek w Głogówku. Święto plonów odbędzie się na początku września Głogówek przygotowuje się do gminnych dożynek w Oraczach. Radni przeznaczyli 50 tys. złotych na niezbędne remonty przed tym wydarzeniem. » więcej 2022-08-13, godz. 20:00 Na czym polega fenomen wojskowej grochówki? Ponoć to "magiczne ręce żołnierza" Żołnierska grochówka cieszy się niezmiennie dużą popularnością podczas pikników wojskowych. Nie inaczej było na błoniach Politechniki Opolskiej, bo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »