Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-22, 07:20 Autor: Paweł Konieczny

Bieszczady zagościły na Opolszczyźnie. Za nami TEREPACZKÓW 2021

TEREPACZKÓW 2021 [fot. Paweł Konieczny]
TEREPACZKÓW 2021 [fot. Paweł Konieczny]
TEREPACZKÓW 2021 [fot. Paweł Konieczny]
TEREPACZKÓW 2021 [fot. Paweł Konieczny]
Niedzielnym (21.11) koncertem "Opolski bard, poeta, wędrowiec" zakończyła się 26. edycja Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych TEREPACZKÓW. Trzydniowa impreza zgromadziła wielu miłośników piosenki poetyckiej. Ostatniego dnia artyści wykonali półgodzinne recitale, a na scenie pojawili się Basia Beuth, Sławek Kusz, Grzegorz Grunwald, Rafał Nosal i duet Wiekowe Baszty.
- To był taki nasz opolski dzień bardów, wędrowców i poetów - podsumowuje Dariusz Puk, organizator imprezy. - Wiadomo, że każdy z tych artystów chciałby śpiewać pełen koncert, ale wtedy musielibyśmy tutaj spędzić przynajmniej sześć godzin. Jednak te krótkie recitale w trakcie prezentacji miały sens - dodaje.

Sławomir Kusz zwraca uwagę, że siłą przeglądu TEREPACZKÓW jest jego wspaniała historia. - Pierwszy raz tu byłem ponad dwadzieścia lat temu. Prawdopodobnie nawet coś wygrywałem. Od tego czasu śledzę festiwal. Jest on dużą wartością w skali całego kraju. Jest na mapie wydarzeń, na które warto przyjechać - podkreśla.

- Sam Paczków jest w ogóle wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. To urocze miasteczko, ale wyjątkowy jest też Darek Puk, który organizuje tę imprezę. To choćby dwa powody, dla których warto tu przyjechać. Bardzo wdzięczna publiczność. Jestem tu trzeci raz i za każdym razem wyjeżdżam stąd z wrażeniem satysfakcji ze spotkania z publiką, bo to najważniejsze w żywocie artystycznym - zauważa Grzegorz Grunwald.

Radio Opole było patronem medialnym Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych TEREPACZKÓW.
Sławomir Kusz
Grzegorz Grunwald
Dariusz Puk

Kultura i rozrywka

2022-01-17, godz. 12:45 WBP: Spotkanie autorskie z pisarką z Brazylii, ale na odległość W ramach cyklu 'Spotkania bez granic' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy nie pojawiają się w Polsce… » więcej 2022-01-16, godz. 08:54 Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania… » więcej 2022-01-14, godz. 21:20 Twórcy i aktorzy ''Behawiorysty'' odwiedzili Opole. Opowiadali o dwóch pierwszych odcinkach ekranizacji powieści Remigiusza… Twórcy i aktorzy serialu ''Behawiorysta'' odwiedzili dziś (14.01) Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Na spotkaniu opowiadali o wrażeniach po pierwszych… » więcej 2022-01-14, godz. 09:00 Artyści spotkają się z opolanami. Grupa Ościenia zaprasza do GSW Tomasz Chmielewski i Zbigniew Natkaniec z grupy Ościenia spotkają się w sobotę (15.01) z opolanami w Galerii Sztuki Współczesnej w stolicy regionu. Wydarzenie… » więcej 2022-01-13, godz. 09:52 Andrzej Nowak będzie pochowany w Warszawie. Spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Pogrzeb Andrzeja Nowaka, założyciela zespołów TSA i Złe Psy odbędzie się 28 styczna w Warszawie. Informacja na ten temat pojawiła się na profilu zmarłego… » więcej 2022-01-12, godz. 12:13 Nowe wydawnictwo Muzeum Śląska Opolskiego. Książka o Marii Bujakowej poprzedzi wystawę Muzeum Śląska Opolskiego postanowiło - nietypowo - najpierw wydać książkę, która będzie towarzyszyła wystawie, a dopiero później zorganizować ekspozycję… » więcej 2022-01-12, godz. 09:50 Wspólne opolskie granie i śpiewanie Fundacja 'Czas Podróżników' zaprasza na wspólne granie i śpiewanie w najbliższy piątek w Opolu. Miłośnicy piosenki turystycznej i podróżniczej a także… » więcej 2022-01-11, godz. 11:00 Trwa nabór prac na Salon Wiosenny w Galerii Sztuki Współczesnej Tylko jeszcze przez miesiąc można się zgłaszać do udziału w Salonie Wiosennym - przeglądzie twórczości plastycznej artystów z naszego regionu. Po raz… » więcej 2022-01-08, godz. 14:51 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w opolskim dramacie Pięć osób uwięzionych w tajemniczych okolicznościach w centrum miasta próbuje wydostać się z pułapki. To fabuła książki Jakuba Żulczyka pt. 'Instytut'… » więcej 2022-01-07, godz. 14:30 Premiera "Instytutu" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Zbliża się pierwsza w tym roku premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Widzowie zobaczą 'Instytut' w reż. Jędrzeja Wieleckiego, który powstał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »