Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-09, 20:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Stolica Gór Opawskich będzie świętować osiem wieków istnienia

Rynek w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Rynek w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Głuchołazy szykują się do przyszłorocznego 800-lecia miasta. Z tej okazji przeprowadzonych zostanie kilkadziesiąt różnych przedsięwzięć m.in. kulturalnych, zwiększających atrakcyjność przestrzeni publicznej czy nawiązujących do historii tego przygranicznego regionu. Zrealizowane będą też pomysły zgłoszone przez mieszkańców.
- Chcemy, aby wydarzenia te trwały przez cały przyszły rok - mówi burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński. – Wystąpiliśmy do naszych gminnych jednostek, organizacji o dawanie pomysłów, o przekazanie tego, co chcieliby zrobić. Mamy dużo zgłoszeń. Będą nie tylko imprezy, bo ktoś powie, że będą się bawili przez cały rok. Mamy też zaplanowanych już kilka inwestycji i pieniądze na to. M.in. chcemy tutaj i fontannę oraz izbę związaną z historią Głuchołaz, która będzie w liceum.

W związku z obchodami 800-lecia Głuchołaz władze miasta oddają do dyspozycji mieszkańców, stowarzyszeń, klubów sportowych, szkół tereny i obiekty gminy, gdzie będzie można zorganizować m.in. koncerty, występy, wystawy i zawody. Najlepsze pomysły takich wydarzeń zostaną nagrodzone.
Edward Szupryczyński

Kultura i rozrywka

2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teamtr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej 2022-01-18, godz. 09:00 Miłośnicy egzotycznych podróży spotkali się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk spotkał się ze słuchaczami w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Naukowiec jest geografem i ekonomistą, specjalizującym się w geografii… » więcej 2022-01-17, godz. 21:15 Premiera filmu "Religie i wyznania Śląska Opolskiego" w MBP [ZDJĘCIA] Opolska Fundacja Filmowa przygotowuje filmy, które przybliżają nam historie i kulturę naszego regionu. Najnowsza produkcja rozpoczyna nowy cykl zatytułowany… » więcej 2022-01-17, godz. 12:45 WBP: Spotkanie autorskie z pisarką z Brazylii, ale na odległość W ramach cyklu 'Spotkania bez granic' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy nie pojawiają się w Polsce… » więcej 2022-01-16, godz. 08:54 Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »