Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-02, 13:45 Autor: Katarzyna Doros

Opolanie uczą się muzycznego rzemiosła. Trwa projekty edukacyjny "Łap RAP!"

Opolanie uczą się muzycznego rzemiosła. Trwa projekty edukacyjny "Łap RAP!" [fot. Katarzyna Doros]
Opolanie uczą się muzycznego rzemiosła. Trwa projekty edukacyjny "Łap RAP!" [fot. Katarzyna Doros]
Opolanie uczą się muzycznego rzemiosła. Trwa projekty edukacyjny "Łap RAP!" [fot. Katarzyna Doros]
Opolanie uczą się muzycznego rzemiosła. Trwa projekty edukacyjny "Łap RAP!" [fot. Katarzyna Doros]
Łap RAP! plakat [mat. organizatora]
Łap RAP! plakat [mat. organizatora]
Mają łączyć pokolenia i pokazać, że rapować można wspólnie, na przykład z rodzicami. W Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu trwają warsztaty w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego "Łap RAP!". Zajęcia z pasjonatami kultury hip-hopu prowadzą nasi radiowi koledzy Jarecki i DJ BRK.
- Chodzi o to, żeby pobudzić wyobraźnię, kreatywne podejście do muzyki, pobawić się muzyką. Chcemy przede wszystkim pokazać, jak to się robi od kuchni, jak robimy muzykę - mówi Jarecki.

- Przychodzi dużo ludzi zainteresowanych naszą twórczością. Widać, że to są ludzie, którzy naprawdę chcą coś w życiu zrobić, czyli wiedzą już coś o produkcji muzycznej. Dlatego nie zaczynamy od najprostszych zasad. I dzięki temu zrobiliśmy już trzy piosenki - dodaje Dj BRK.

- Chcę zrealizować jakieś swoje marzenia, mam na to więcej pieniędzy, kupiłem sobie mikrofon, uczę się nagrywać wokal - mówi jeden z uczestników.

- Kilka razy próbowałem coś nagrywać, potem się szybko poddawałem. Teraz chcę do tego wrócić. W sierpniu ponownie nagrałem piosenkę, a w ubiegłym tygodniu napisałem do niej tekst - mówi nastolatek.

Dodajmy, że Jareckiego i DJ'a BRK można usłyszeć w Radiu Opole w piątkowej audycji "Kto rano wstaje... Galaktyczne poranki", którą współprowadzi Justyna Marcińska.

Projekt "Łap RAP!" został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury. A nasza rozgłośnia patronuje medialnie temu wydarzeniu.
Jarecki, Dj BRK, uczestnicy

Kultura i rozrywka

2021-11-30, godz. 14:30 "Wielcy Polscy Ekonomiści" na Uniwersytecie Opolskim. To wystawa dzięki współpracy uczelni z Narodowym Bankiem Pol… Wystawę o 'Wielkich Polskich Ekonomistach' można od dzisiaj (30.11) oglądać na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2021-11-30, godz. 09:44 Znamy zwycięzców, uroczysta gala już wieczorem w Radiu Opole. Nagrody Mediów Publicznych 2021 przyznane Józef Skrzek, Elżbieta Jaworowicz, Joanna Siedlecka i Piotr Semka - to laureaci Nagród Mediów Publicznych 2021. - Wręczenie tych nagród to święto kultury… » więcej 2021-11-29, godz. 19:10 Zakończył się 11. Opolski Festiwal Fotografii [ZDJĘCIA] Ostatnim spotkaniem autorskim w Galerii Sztuki Współczesnej, w ramach 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii, była opowieść Magdy Hueckel o 'Menadach'. » więcej 2021-11-29, godz. 19:00 Jutro Gala Nagród Mediów Publicznych. Wśród nominowanych jest Józef Skrzek Jutro (30.11) wieczorem w telewizyjnej Jedynce TVP Gala Nagród Mediów Publicznych. W kategorii Muzyka nominowany jest Józef Skrzek. Związany z Radiem Opole… » więcej 2021-11-29, godz. 14:00 Harcerze z Głubczyc zorganizowali integracyjne "Andrzejki" Zuchy i harcerze z komendy hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, wspólnie z wychowankami miejscowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego… » więcej 2021-11-28, godz. 12:01 Mieszkańcy Brzegu zajrzeli za kulisy Watykanu. Magdalena Wolińska-Riedi opowiedziała o swojej pracy i życiu w najmniejszym… Jak wygląda codzienne życie za 'spiżową bramą' i jak w świecie zdominowanym przez mężczyzn odnajdują się kobiety. Odpowiedzi między innymi na te pytania… » więcej 2021-11-28, godz. 08:52 "Śladami Prymasa Tysiąclecia". Nowa publikacja upamiętniająca kardynała Stefana Wyszyńskiego - Postać kardynała Stefana Wyszyńskiego zawsze była obecna w mojej pamięci, a prowadząc wycieczki po Prudniku, zawsze mnie ta historia wzruszała - powiedział… » więcej 2021-11-27, godz. 16:00 Mikołajki w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na Mikołajki. Zaplanowano w sumie dwa spotkania w niedzielę (5.12) o godzinie 10.00 i 14.00. W wydarzeniu mogą wziąć… » więcej 2021-11-27, godz. 12:00 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego będzie koncertować w Głubczycach Głubczyce już przygotowane na dzisiejszy (27.11) koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Starania o przyjazd zespołu rozpoczęły… » więcej 2021-11-27, godz. 09:00 "Kochanowski" zaprasza najmłodszych na poranek filozoficzno-teatralny Budują poczucie własnej wartości, rozbudzają ciekawość, otwartość, dodają odwagi i wrażliwości na otaczający świat. Mowa o porankach teatralno-filozoficznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »