Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-24, 11:00 Autor: Wiktoria Konieczna

"Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne

"Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne [fot. Wiktoria Konieczna]
"Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne [fot. Wiktoria Konieczna]
Jakub "Grędziu" Gręda, wielokrotny laureat konkursów tanecznych poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. To wydarzenie otworzy projekt edukacyjno-artystyczny "Łap RAP", który będzie realizowany jesienią przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Ideą tej inicjatywy jest międzypokoleniowa integracja jej uczestników i zaprezentowanie bogatego dorobku kultury hip-hopowej.
O szczegółach mówi Aleksandra Cichy z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

- Postanowiliśmy, że ten projekt w całości będzie poświecony najpopularniejszemu gatunkowi muzycznemu w Polsce, jakim jest hip-hop. Stawiamy na edukację. Będą to warsztaty taneczne, warsztaty w studiu nagrań z Jareckim i BRK. Będzie także panel dyskusyjny. Jego gośćmi będą Rahim, Forin, Dominika Węcławek i Tomasz Kukołowicz. Na zakończenie wspaniały koncert Bisz i Kosa - dodaje Cichy.

Warsztaty taneczne dla dzieci rozpoczynają się jutro (25.09) godzinie 11:00, a dla młodzieży o 12:30. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasach amfiteatru.

- Warsztaty te poprowadzi wielokrotny mistrz Polski, Europy w tańcu hip-hop dance Jakub "Grędziu" Gręda. To będą warsztaty niekoniecznie dla profesjonalistów. Jeśli ktoś chciałby spróbować, sprawdzić, czy ten rodzaj tańca jest dla niego, to jak najbardziej te zajęcia są dla niego - podkreśla Aleksandra Cichy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach projektu jest bezpłatny, a wejściówki są do odebrania w kasach amfiteatru. Natomiast niektóre przedsięwzięcia m.in. panel dyskusyjny czy koncert będą realizowane również w formule online. Szczegółowy program dostępny jest w mediach społecznościowych i na stronie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Dodajmy, że nasza rozgłośnia objęła to wydarzenie patronatem medialnym.

Projekt ten dofinansowano z budżetu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Aleksandra Cichy 1
Aleksandra Cichy 2

Kultura i rozrywka

2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej 2021-10-21, godz. 20:43 Kolejna premiera "Kresowej Atlantydy". "Rozmowy z profesorem są powrotem do dzieciństwa" Broniły one granic Rzeczpospolitej Obojga Narodów przed inwazją, głównie islamu. Mowa o twierdzach kresowych - Kamieńcu Podolskim, Chocimiu czy Trembowli… » więcej 2021-10-21, godz. 19:14 Opole: najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Prezydent wręczył im stypendia Po raz 30. uczniowie opolskich szkół artystycznych otrzymali stypendia prezydenta Opola. W tym roku opolski ratusz przyznał ich 10, z czego 4 należą do młodzieży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »