Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-21, 12:01 Autor: Jacek Rudnik

Przed nami finał II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych Opole 2021. Na scenie FO - kilkunastu wykonawców

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych [fot. Mariusz Majeran]
Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych [fot. Mariusz Majeran]
Włodzimierz Ożga [fot. Justyna Krzyżanowska]
Włodzimierz Ożga [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Osoby niewidome też mają swoje pasje, którymi chcą się dzielić z innymi - nie miał wątpliwości na antenie RO dyrektor opolskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych Włodzimierz Ożga. Druga edycja festiwalu jest znacznie bogatsza artystycznie, a uczestnicy koncertu finałowego zaśpiewają na żywo.
Finałowy koncert II Ogólnopolskiego Przeglądu piosenki Osób Niewidomych Opole 2021 rozpocznie się o godz.17.00 w Filharmonii Opolskiej.

Z 34 zgłoszonych do przeglądu wykonawców komisja kwalifikacyjna powołana z grona pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu do finałowego koncertu zakwalifikowała 15 osób.

Dyrektor opolskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych Włodzimierz Ożga przypomniał, że osoby niewidome są też bardzo aktywne, mają swoje pasje i tak jak w przypadku tego konkursu, przez piosenkę mogą dać radość innym.

- Pomysł zorganizowania takiego przeglądu powstał dwa lata temu - przyznał na antenie RO dyrektor opolskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych Włodzimierz Ożga, a przyczynkiem okazał się organizowany przez Lion's Club w Krakowie Światowy Festiwal Piosenki Osób Niewidomych.

- Kraków się do nas odezwał, czy w Opolu jako stolicy polskiej piosenki nie byłoby dobrze zorganizować eliminacji ogólnopolskich, przy czym osoby, które zajmą trzy pierwsze miejsca, byłyby jedynymi reprezentującymi Polskę na tym międzynarodowym festiwalu. W związku z czym dwa lata temu zorganizowaliśmy pierwszy przegląd w Opolu - wyjaśnił na antenie RO Włodzimierz Ożga.

Uczestnicy pierwszego konkursu śpiewali jeszcze z półplaybacku, a w tym roku postanowiliśmy trochę poziom podnieść i będziemy mieć 18 muzyków na żywo - dodał rozmówca RO.

II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych organizowany przez opolski oddział Polskiego Związku Niewidomych odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.
Włodzimierz Ożga

Kultura i rozrywka

2021-10-27, godz. 13:58 W ramach Dni Kultury na Śląsku Niemieckim wystawa o hajmacie Centralne Muzeum Jeńców Wojennych otwiera w swojej siedzibie w Opolu wystawę czasową zatytułowana 'Obcy hajmat? Śląsk w 1945 roku i latach powojennych'. » więcej 2021-10-26, godz. 23:15 Literaci "rozmawiali" z Januszem Ireneuszem Wójcikiem podczas wieczoru wspomnień [ZDJĘCIA] Wieczór wspomnień twórczości i sylwetki Janusza Ireneusza Wójcika w rocznicę jego śmierci przerodził się w swoistą rozmowę ze zmarłym poetą. Taką… » więcej 2021-10-26, godz. 13:00 O biskupach polskich w czasach PRL - to temat kolejnego spotkania opolskiego "Przystanku Historia". Wykład wygłosi prof… Z wizytą do Opola przyjedzie w piątek (29.10) historyk prof. Jan Żaryn, który zajmuje się szczególnie badaniem historii Kościoła katolickiego w Polsce… » więcej 2021-10-26, godz. 11:30 Filmy o czarownicach i przyjaźni polsko-węgierskiej w kinie Studio MDK w Opolu Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy przygotowała opolską premierę swoich najnowszych filmów. W sali kinowej Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu zobaczymy dwa… » więcej 2021-10-25, godz. 14:45 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu świętuje 70 urodziny Podsumowaniem rocznych obchodów była uroczystość jubileuszowa, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Podczas uroczystości nagrodzono obecnych i emerytowanych… » więcej 2021-10-25, godz. 12:30 Gmina Kietrz remontuje domy kultury w swoich sołectwach Wiejski Dom Kultury w Nowej Cerekwi przeszedł gruntowną modernizację wewnątrz. Prace obejmowały między innymi renowację parkietu w sali widowiskowej, remont… » więcej 2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »