Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-10, 21:10 Autor: Mariusz Majeran

45. Opolskie Konfrontacje Teatralne otwarte w Opolu [ZDJĘCIA]

Norbert Rakowski i Zbigniew Kubalańca, otwarcie 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych [fot. Wanda Kownacka]
Norbert Rakowski i Zbigniew Kubalańca, otwarcie 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych [fot. Wanda Kownacka]
Otwarcie 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych [fot. Wanda Kownacka]
Otwarcie 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych [fot. Wanda Kownacka]
Pierwszy konkursowy spektakl jury 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka żywa" zobaczyło w Nowym Teatrze w Warszawie. "Matka Joanna od Aniołów" ze względów logistycznych nie mogła być pokazana w Opolu. Dzisiaj wieczorem (10.09) oficjalnie otwarto konfrontacje w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
- Właściwie przedstawiamy dwuletni przegląd spektakli - podkreśla dyrektor Teatru Jana Kochanowskiego Norbert Rakowski. - Jubileuszowa edycja konfrontacji jest szczególna nie tylko jeśli chodzi o jubileusz, ale też przede wszystkim dlatego, że pandemia pokrzyżowała wszystkim plany. I również organizatorom festiwalu i organizatorom konkursu "Klasyka żywa". Mamy właściwie dwie edycje w jednej. Nie wpłynęło to na jeszcze zwielokrotnienie przedstawień samych prezentowanych na scenach. Stąd dziesięć spektakli. Niemniej jednak bardzo dużych przedstawień, czyli właściwie większość z nich, 99 procent, na Dużej Scenie.

Konfrontacje potrwają do 26 września, kiedy to jury w składzie: Anna Augustynowicz, Antoni Winch, Elżbieta Baniewicz, Anna Świątkowska i Wojciech Solarz ogłoszą wyniki konkursu.

Radio Opole jest patronem medialnym święta teatru. Z Teatru Kochanowskiego będziemy nadawali programy kulturalne podczas trwania "Klasyki żywej".
Norbert Rakowski

Kultura i rozrywka

2021-10-25, godz. 14:45 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu świętuje 70 urodziny Podsumowaniem rocznych obchodów była uroczystość jubileuszowa, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Podczas uroczystości nagrodzono obecnych i emerytowanych… » więcej 2021-10-25, godz. 12:30 Gmina Kietrz remontuje domy kultury w swoich sołectwach Wiejski Dom Kultury w Nowej Cerekwi przeszedł gruntowną modernizację wewnątrz. Prace obejmowały między innymi renowację parkietu w sali widowiskowej, remont… » więcej 2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »