Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-04, 01:07 Autor: Mariusz Majeran

58. KFPP: Ania Byrcyn wyjeżdża z Opola z Karolinką. Nagroda publiczności dla Janka Traczyka [ZDJĘCIA, FILM]

Opolska Karolinka trafiła do Ani Byrcyn [fot. Paweł Stauffer]
Opolska Karolinka trafiła do Ani Byrcyn [fot. Paweł Stauffer]
Janek Traczyk, Marek Sierocki, koncert „Debiuty”, 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 58. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Janek Traczyk, Marek Sierocki, koncert „Debiuty”, 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 58. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Wykonawców do koncertu Debiutów spośród trzystu zgłoszeń wybierała Rada Artystyczna kwalifikująca do Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. W gronie tym zasiadał Jarosław Wasik - piosenkarz, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.
- Mieliśmy dużą trudność, żeby wybrać tych reprezentantów - podkreśla Wasik. - Oni są bardzo interesujący, bo prezentują różne gatunki muzyczne. Nie tylko taki stricte pop ale też nawet taką odrobinę piosenkę poetycką. Przede wszystkim autorską piosenkę. Bo myśmy na to zwracali uwagę. I przede wszystkim songwriterów.

Spośród dziesięciu wykonawców tegorocznych "Debiutów" jury w składzie: Izabela Trojanowska, Grzegorz Stróżniak, Wanda Kwietniewska, Rafał Poliwoda i Łukasz Ciechański wybrało Anię Byrcyn.

Artystka zaśpiewał w koncercie utwór "Chowam się". Karolinkę i czek na 30 tysięcy złotych wręczył Jarosław Wasik.

Artystka zaraz po zejściu ze sceny nie kryła wzruszenia.

- Szok, duży szok. Bardzo się cieszę. Nadal jestem w dużych emocjach, trudno jest mi wydobyć z siebie słowa. Jedyne co mi przychodzi do głowy to szok! - mówiła reporterowi Radia Opole.

Nagrodę publiczności Jankowi Traczykowi, który zaśpiewał "Nadal jestem" wręczył Marek Sierocki.

- Szczerze mówiąc w tej danej sekundzie miałem wrażenie, że nie czuję nic i mój duch odpłynął gdzieś, bardzo daleko. Uczucie kompletnego zresetowania mojego mózgu. Radość nastąpiła w zasadzie gdy zacząłem grać swoją piosenkę, to wtedy miałem już to uczycie, że to się stało. A jak już zszedłem ze sceny to już krzyczałem i cieszyłem się - mówi Traczyk.

Koncert Debiutów zakończył pierwszy dzień 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W sobotę "Wielkie Przeboje Małego Ekranu" i "Premiery".

Radio Opole jest patronem medialnym tegorocznego festiwalu. Dodajmy, Annę Byrcyn można usłyszeć m.in. na płycie Sitkowski Band "Jazz meets the Beatles", która została nagrana w naszym radiowym, legendarnym studiu M im. SBB.

Jarosław Wasik
Ania Byrcyn
Janek Traczyk

Kultura i rozrywka

2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej 2021-10-21, godz. 20:43 Kolejna premiera "Kresowej Atlantydy". "Rozmowy z profesorem są powrotem do dzieciństwa" Broniły one granic Rzeczpospolitej Obojga Narodów przed inwazją, głównie islamu. Mowa o twierdzach kresowych - Kamieńcu Podolskim, Chocimiu czy Trembowli… » więcej 2021-10-21, godz. 19:14 Opole: najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Prezydent wręczył im stypendia Po raz 30. uczniowie opolskich szkół artystycznych otrzymali stypendia prezydenta Opola. W tym roku opolski ratusz przyznał ich 10, z czego 4 należą do młodzieży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »