Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-08-03, 15:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Koncerty uczestników Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu z nutą niespodzianki

skrzypce © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
skrzypce © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Spośród 16 zaplanowanych w tym roku koncertów 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, zdecydowaną większość stanowią takie, podczas których będzie można podziwiać uczestników kursu. Warto przy tym zaznaczyć, że choć jak zawsze wiek i stopień zaawansowania w grze na instrumencie uczestników kursu jest zróżnicowany, sporą grupę stanowią w tym roku studenci. Jak wyjaśnia Elżbieta Adamska-Mross, pracownik biura koncertowego 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, specyfiką tych koncertów jest jednak spora doza niespodzianki, a niekiedy lista wykonawców czy repertuar danego koncertu ustalany lub modyfikowany jest nawet w dniu koncertu.
- Nie każdy koncert ma już ustalony repertuar - mówi Elżbieta Adamska-Mross. - W związku z tym, że to będą koncerty uczestników, te repertuary są na bieżąco ustalane wraz z wybitnymi profesorami, którzy te kursy prowadzą dla młodych uczestników. Dlatego zgłoszenia są nawet w dniu koncertu do nas przesyłane, do biura koncertowego. Z tego układamy program danego koncertu i wieczorem mamy możliwość wysłuchać tych młodych adeptów, którzy szlifują swoje talenty podczas całego kursu.

Najbliższe koncerty uczestników 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, zaplanowane są na 3, 6 i 7 sierpnia, na godzinę 19:00. Każdy z tych koncertów odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Dodatkowo 6 sierpnia, również o godzinie 19:00, odbędzie się koncert w sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie. O dalszych koncertach będziemy informować na bieżąco, również w audycjach Radia Opole, które jest patronem medialnym wydarzenia. A wstęp na wszystkiego koncerty 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego i 14. Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne", organizowanego przez Towarzystwo Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera jest bezpłatny.
Elżbieta Adamska-Mross

Kultura i rozrywka

2021-09-20, godz. 16:15 Festiwal beethovenowski: za nami sukces weekendowych koncertów, przed nami recitale chopinowskie Wysoka frekwencja i owacyjne przyjęcie występu artystów na drugim koncercie 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Po entuzjastycznie… » więcej 2021-09-20, godz. 12:55 18. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. C.M. von Webera przeszedł do historii Występem kwartetu smyczkowego Airis oraz klarnecisty Krzysztofa Zbijowskiego w kościele ewangelickim Księżnej Zofii w Pokoju zakończył się (19.09) 18. Festiwal… » więcej 2021-09-20, godz. 08:00 Nowy festiwal teatralny wchodzi do kalendarza kulturalnego Opola i regionu. "Teatr bez granic" ruszy w środę Międzynarodowe Spotkania Teatralne 'Teatr bez granic' to nowa propozycja w kulturalnym kalendarzu Opola. Większość spektakli między środą (22.09) a niedzielą… » więcej 2021-09-19, godz. 14:17 Przed nami barokowy finał 6. Festiwalu Mikołaja z Koźla Dwa koncerty zamkną (19.09) 6. Festiwal Mikołaja z Koźla, w tym roku zawężony jedynie do formuły muzycznej. Na godzinę 16:00 w kościele pw. św. Zygmunta… » więcej 2021-09-19, godz. 13:24 Inauguracja 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Czterokrotne owacje na stojąco w trakcie koncertu i podwójny bis Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia 'Amadeus' prowadzonej przez Annę Duczmal-Mróz - tak zainaugurowany… » więcej 2021-09-19, godz. 12:25 O polskim i czeskim dziedzictwie niematerialnym rozmawiali ludzie kultury z Polski i Czech Zwyczaje i obrzędy praktykowane na Śląsku Opolskim oraz w okolicach Bruntala były tematem konferencji zorganizowanej w Domu EXPO w Opolu. Prelegenci z Polski… » więcej 2021-09-19, godz. 09:03 45. OKT: Lata 30. XX wieku w zwierciadle współczesności. "Panny z Wilka" z Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie 'Panny z Wilka' Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie - to kolejny spektakl konkursowy 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka Żywa'. Przedstawienie… » więcej 2021-09-19, godz. 08:55 Zmarła Zofia Bielewicz - nestorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu W sobotę (18.09) zmarła najstarsza aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu - Zofia Bielewicz. » więcej 2021-09-18, godz. 19:00 Kameralne składy i światowa literatura muzyczna na festiwalu weberowskim w gminie Pokój Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina w kameralnej obsadzie oraz jeden z kwartetów smyczkowych Dmitrija Szostakowicza zabrzmią podczas drugiego z trzech… » więcej 2021-09-18, godz. 16:30 Głubczyce na jazzowo. Dwie formacje studentów akademii muzycznej dadzą w niedzielę darmowy koncert Jazz Music Na Granicy to najnowsza koncertowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach. W ramach projektu Śląskie Portamento realizowanego z funduszy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »