Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-23, 11:11 Autor: Paweł Konieczny

W Opolu trwa Strefa Mocy. "Jestem tutaj z powodu wdzięczności"

Strefa Mocy w Opolu [fot. Paweł Konieczny]
Strefa Mocy w Opolu [fot. Paweł Konieczny]
Opole jeszcze dziś (23.06) będzie przystankiem "Strefy Mocy". Te plenerowe rekolekcje, które odbywają się w różnych częściach kraju, składają się między innymi z koncertów znanych zespołów chrześcijańskich oraz świadectw osób, które opowiadają o swoim nawróceniu. Strefa Mocy organizowana jest przez małżeństwo ewangelizatorów Witka i Sylwię Wilków, rodziców 4 dzieci oraz blisko 50-osobową ekipę. Odbywa się w Polsce od 5 lat.
- Dwadzieścia pięć lat temu spotkałem żywego Boga - mówi Witek Wilk. - Jezus dał mi taką wizję przyczepy tira, która się rozkłada i ja na tej scenie jestem. Jest i telebim, i nagłośnienie, i światła, ja z mikrofonem i za bębnami, bo to mój zawód. Chciałem to robić i powiedziałem: zrobię dla ciebie wszystko, jak zobaczę znaki. Znaków tych widziałem, widzę i pewnie będę jeszcze oglądał wiele, słowo się rzekło i trzeba teraz według tego słowa żyć - dodaje.

Jedną z osób, które dzielą się swoim świadectwem nawrócenia jest Grzegorz Kleszcz, olimpijczyk z Sydney, Aten i Pekinu, były zawodnik Budowlanych Opole. - Mógłbym opowiadać o różnych rzeczach, których doświadczyłem, jak działa żywy Bóg. Tutaj jestem z powodu wdzięczności. Powiedziane jest "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili". Czuję się takim wybrańcem bożym, który mnie tu posłał i tak to działa - mówi Grzegorz Kleszcz.

Scena Strefy Mocy ulokowana jest na parkingu przy centrum handlowym obok Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. Wczoraj (22.06) na scenie zaprezentowali się między innymi ks. Maciej Czaczyk, który przed wstąpieniem do seminarium wygrał popularny program muzyczny "Must Be The Music" i zespół Full Power Spirit.

Dzisiejsze (23.06) wydarzenie potrwa od 18:00 do 22:00. Jednym z punktów programu jest koncert muzyka i rapera katolickiego Tau.

Opole jest jednym z dziewięciu przystanków tegorocznej Strefy Mocy.
Witek Wilk
Grzegorz Kleszcz

Kultura i rozrywka

2021-07-27, godz. 06:54 Pałac Rozkochów: odbudowa zabytku idzie w parze z budowaniem życia kulturalnego [ZDJĘCIA] Połączenie próby otwartej i mniej formalnego recitalu czyli 'Recital kameralny na roboczo' zaproponowali w miniony weekend (25.07) w Rozkochowie artyści pochodzący… » więcej 2021-07-26, godz. 13:28 Przed nami nocne, wiolonczelowe granie - "Late Night Bach" już dziś (26.07) w Nysie Wiolonczelowa muzyka Johanna Sebastiana Bacha zabrzmi dziś (26.07) wieczorową porą w barokowych wnętrzach Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła… » więcej 2021-07-25, godz. 12:57 MAW w Nysie: publiczność zachwycona jazzowym występem w Bastionie św. Jadwigi [ZDJĘCIA] Sporym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem cieszył się sobotni (24.07) koncert jazzowy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Tym razem jednak… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »