Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-22, 10:15 Autor: Tomasz Cichoń

Koncerty, turniej rycerski, spektakle, spotkania - ruszyło święto stolicy regionu

Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Urząd Miasta Opola [fot. Wanda Kownacka]
Magdalena Matyjaszek [fot. Paula Hołubowicz]
Magdalena Matyjaszek [fot. Paula Hołubowicz]
Cały tydzień potrwają Dni Opola. Przygotowano koncerty, warsztaty, spotkania, pokazy, spektakle, wystawy, gry miejskie oraz turniej rycerski.
W 2020 roku z powodu pandemii święto miasta nie odbyło się, w tym roku atrakcji nie brakuje. Wyjątkowo w piątek (25.06) w ramach Dni Opola odbędzie się Noc Kultury.

- W obchody włączają się wszystkie miejskie instytucje - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Magdalena Matyjaszek, naczelnik wydziału kultury Urzędu Miasta Opola. - Począwszy od Galerii Sztuki Współczesnej, poprzez Teatr Lalki i Aktora, Miejską Bibliotekę Publiczną, a także nasze inne instytucje. Jeżeli chodzi o Noc Kultury, to włączyły się również wojewódzkie instytucje kultury, więc tych wydarzeń jest naprawdę dużo.

- Miłośnicy rekreacji i sportu mogą wybrać się do centrum sportu przy ulicy Oleskiej, atrakcje dla seniorów zapewnia centrum informacyjno-edukacyjne Senior - dodaje Magdalena Matyjaszek.

- Codziennie od poniedziałku do piątku już od godziny 10.00 do godzin popołudniowych odbywają się tam dni otwarte, gdzie opolscy seniorzy będą mogli uczestniczyć w wielu ciekawych przedsięwzięciach. Ponadto, w czwartek Towarzystwo Przyjaciół Opola zaprasza na Mały Rynek na specjalny bal maskowy. Będzie można też na szybko zrobić taką maskę na miejscu podczas warsztatów. Przygrywać będzie zespół Kamerton.

Natomiast w rynku w piątek wystąpi finalistka programu "The Voice of Senior" Irena Chodowaniec.

Szczegółowy program - na naszej stronie internetowej w zakładce "Patronaty".
Magdalena Matyjaszek cz.1
Magdalena Matyjaszek cz.2

Kultura i rozrywka

2021-07-25, godz. 12:57 MAW w Nysie: publiczność zachwycona jazzowym występem w Bastionie św. Jadwigi [ZDJĘCIA] Sporym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem cieszył się sobotni (24.07) koncert jazzowy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Tym razem jednak… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »