Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-23, 08:00 Autor: Wiktoria Konieczna

Pokonały Drogę św. Jakuba w Hiszpanii i opowiedziały o swoich doświadczeniach

Pokonały Drogę św. Jakuba w Hiszpanii i opowiedziały o swoich doświadczeniach [fot.misjatravel.pl]
Pokonały Drogę św. Jakuba w Hiszpanii i opowiedziały o swoich doświadczeniach [fot.misjatravel.pl]
„Buen Camino, czyli szczęśliwej drogi” – takim pozdrowieniem witają się pielgrzymi na hiszpańskim szlaku. O swoich doświadczeniach na trasie Camino de Santiago opowiedziały Agnieszka Zientarska i Justyna Kloc.
Dwie podróżniczki i dwie świadomości, które połączyło jedno doświadczenie, pokonanie drogi Droga św. Jakuba. Agnieszka Zientarska podróżowała sama, natomiast Justyna Kloc przeszła tę trasę z mężem i dzieckiem. Podczas spotkania online na facebookowym profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu te dwie podróżniczki podzieliły się swoimi przeżyciami i anegdotami z podróży.

- Ten szlak był niezwykle popularny od XI do XIV wieku. Pielgrzymowało tam około miliona osób rocznie - mówi Agnieszka Zientarska. - Szlak uczy otwartości na drugiego człowieka i na siebie. To powoduje, że dotyka się poczucia szczęścia i harmonii, ale też trudu. Codziennie pokonuje się od 20 do 30 kilometrów. Jak mówią pielgrzymi - nie ważny jest cel, tylko droga. Bycie ze wszystkimi na równi. Tam każdy jest otwarty na spotkanie i każdy się pozdrawia "Buen Camino", czyli szczęśliwej drogi.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Agnieszka Zientarska

Kultura i rozrywka

2021-07-25, godz. 12:57 MAW w Nysie: publiczność zachwycona jazzowym występem w Bastionie św. Jadwigi [ZDJĘCIA] Sporym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem cieszył się sobotni (24.07) koncert jazzowy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Tym razem jednak… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »