Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-13, 15:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Kultura w odpowiednim standardzie. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku czeka kapitalny remont

Głogówecki ośrodek kultury czeka kapitalny remont - [fot: gmina Głogówek]
Głogówecki ośrodek kultury czeka kapitalny remont - [fot: gmina Głogówek]
Energooszczędny, ekologiczny, funkcjonalny i przyjazny – taki po remoncie ma być Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku. Gmina na modernizację obiektu otrzymała 2 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Dokumentacja techniczna ośrodka została już sporządzona. W tej chwili czeka ona w starostwie powiatowym w Prudniku na zaakceptowanie i wydanie pozwolenia na budowę.

- To jest inwestycja, która jest dzisiaj bardzo potrzebna, bo przede wszystkim pozwoli ona nam uniknąć degradacji tego budynku poprzez zabezpieczenie dachu, poprzez wymianę stolarki okiennej, która już jest mocno wyeksploatowana. Oprócz tego pojawi się w środku kilka nowych rzeczy. Planujemy też powiększyć przestrzeń dla naszych instruktorów, u których dzieci i młodzież będą mogły pobierać różnego rodzaju nauki. To wszystko jest bardzo ważne do harmonijnego rozwoju gminy Głogówek – informuje Piotr Bujak, burmistrz Głogówka.

Modernizacja budynku ma się rozpocząć jesienią. Inwestycja będzie realizowana do lata 2022 roku.
Piotr Bujak

Kultura i rozrywka

2021-08-02, godz. 12:19 Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu zainaugurowany dziełami Paderewskiego i Żeleńskiego Dziełami kameralnymi polskich kompozytorów w wykonaniu Katarzyny Polonek (wiolonczela), Krzysztofa Polonka (skrzypce), Michała Mickera (altówka) i Adama Tomaszewskiego… » więcej 2021-08-02, godz. 09:15 3 duety fortepianowe na jednym koncercie: kameralistyka fortepianowa nowością Międzynarodowego Kursu Muzycznego w O… 'Wieczór na cztery ręce' czyli półrecitale duetów fortepianowych zabrzmią w drugim dniu (02.08) 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego odbywającego się… » więcej 2021-08-01, godz. 18:30 Kryminalny sierpień w Radiu Opole? Od poniedziałku na naszej antenie nowa powieść "Ostre cięcie" Drugą część wakacji rozpoczynamy powieścią radiową Adama Budzika 'Ostre cięcie'. Akcja tej książki toczy się w Opolu i jest klasycznym kryminałem… » więcej 2021-08-01, godz. 13:45 Muzycznie oddadzą hołd Powstańcom Warszawskim Do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni zachęca opolan Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Metronom”. Koncert zaplanowano na niedzielę, na godz… » więcej 2021-08-01, godz. 11:00 Namysłowskie kino "pod chmurką" przyciąga mieszkańców. "Zawsze mamy komplet widzów" Spore zainteresowanie tegorocznymi seansami w ramach letniego kina plenerowego w Namysłowie. Do tej pory każdy z wyświetlanych filmów zgromadził na dziedzińcu… » więcej 2021-07-31, godz. 20:09 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny i 14. Festiwal Śląskie Lato Muzyczne od niedzieli na Opolszczyźnie Po rocznej przerwie wymuszonej sytuacją pandemiczną powraca do Opola Międzynarodowy Kurs Muzyczny (MKM) oraz towarzyszący mu festiwal Śląskie Lato Muzyczne… » więcej 2021-07-31, godz. 13:30 Przed biblioteką stanęła specjalna wrzutnia na książki Trezor biblioteczny to nowe urządzenie, które stanęło przed budynkiem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach Opolskich. Umożliwia ono czytelnikom… » więcej 2021-07-30, godz. 19:30 Zespół Clock Machine zagra na Letniej Scenie NCPP W opolskim amfiteatrze w ramach Letniej Sceny NCPP wystąpi krakowska formacja Clock Machine. Ze względu na obostrzenia pandemiczne koncert odbędzie się na… » więcej 2021-07-30, godz. 16:23 58. KFPP: Sabina Szewczyk wygrała opolskie eliminacje do Debiutów i powalczy o Karolinkę Opolskie jury ogłosiło zwycięzcę eliminacji do festiwalowego koncertu Debiutów. Na deskach opolskiego amfiteatru wystąpi Sabina Szewczyk, która zaśpiewa… » więcej 2021-07-30, godz. 09:00 58. KFPP: Wiemy, kto zaśpiewa w koncercie Premier i w Debiutach Telewizja Polska wybrała wykonawców, których usłyszymy podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncertach Premier i Debiutów. Zakończył… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »