Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-17, 17:55 Autor: Grzegorz Frankowski

W tym roku nie będzie plenerowej imprezy na Dni Gminy Głogówek

Rynek w Głogówku - [fot: Jan Poniatyszyn]
Rynek w Głogówku - [fot: Jan Poniatyszyn]
Po raz kolejny nie odbędą się Dni Gminy Głogówek. Przed pandemią impreza cieszyła się bardzo dużą popularnością. Mimo, że w ostatnim czasie zakażenia koronawirusem bardzo mocno wyhamowały, władze gminy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców postanowiły, że wydarzenie również w tym roku się nie odbędzie.
- To była dla nas trudna decyzja, ale niestety musieliśmy taką decyzję podjąć ze względu na możliwe obostrzenia przy organizacji tzw. imprezy masowej – tłumaczy Anna Barysz, zastępca burmistrza Głogówka. - Impreza odbywała się na rynku. Była to impreza otwarta. Cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Dużo było zarówno mieszkańców, jak i z ościennych gmin gości, którzy przyjeżdżali na te imprezy.

W zamian gmina zaplanowała w okresie wakacyjnym szereg mniejszych imprez. Wraca bieg – Głogówecka 5, Stare Kotkowice przygotowują się do dożynek gminnych. Sporo wydarzeń kulturalno-rozrywkowych przygotowały również poszczególne sołectwa.

Pod koniec wakacji planowana jest Biesiada Głogówecka, która w zeszłym roku z powodu pandemii również wypadła z kalendarza imprez.

- Jest bardzo fajną imprezą. Na którą też przybywa bardzo dużo osób. Także myślę, że też będzie to fajna atrakcja dla mieszkańców i nie tylko.

Dodajmy, że Głogówecka Biesiada odbędzie się w tym roku 22 sierpnia.
Anna Barysz
Anna Barysz

Kultura i rozrywka

2021-08-04, godz. 15:00 Dziś w ramach "Sputnika nad Opolem" wystawa, film i spotkanie autorskie Przez dwa miesiące będą trwały imprezy związane z 6. Sputnikiem nad Opolem, czyli przeglądem filmów rosyjskich. Dziś (04.08) organizatorzy zapraszają… » więcej 2021-08-04, godz. 13:08 "Barok po opolsku" zagości w różnych częściach Śląska: Silver Brass i Maciej Lamm ruszają w trasę koncertową 'Barok po opolsku' to nazwa wspólnej trasy koncertowej zespołu Silver Brass oraz opolskiego organisty Macieja Lamma, która dziś (04.08) zostanie zainaugurowana… » więcej 2021-08-04, godz. 11:30 Konkurs na projekt teatralny Modelatornia vol. 4 rozstrzygnięty Podczas rezydencji artystycznych w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu trzy grupy tworzyły zręby spektakli, które zostały później zaprezentowane jury… » więcej 2021-08-04, godz. 09:00 Przypominają o potyczkach powstańczych dzięki projektowi i dotacji. Sto lat temu działo się wiele w Kostowie obok… 'Chwała powstańcom śląskim' to tytuł projektu realizowanego w Kostowie i okolicy (gmina Byczyna). 23 maja 1921 doszło tam do potyczki, więc sto lat po zrywie… » więcej 2021-08-03, godz. 18:00 Rzeźba Pegaza stanie przed Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji… Opolski ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji posadowienia i iluminacji pomnika Pegaza. Skrzydlaty koń ma wrócić do przestrzeni Opola i stanąć… » więcej 2021-08-03, godz. 15:00 Koncerty uczestników Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu z nutą niespodzianki Spośród 16 zaplanowanych w tym roku koncertów 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, zdecydowaną większość stanowią takie, podczas których będzie… » więcej 2021-08-03, godz. 13:00 Niezwykła Opolszczyzna na zdjęciach w MBP Do końca sierpnia możemy oglądać zdjęcia naszego regionu na wystawie Pawła Uchorczaka 'Opolskie nieznane'. Fotografik postanowił pokazać nasze województwo… » więcej 2021-08-03, godz. 09:42 Międzynarodowy Kurs Muzyczny: historyczny występ duetów fortepianowych owacyjnie przyjęty w Głogówku Publiczność owacyjnie przyjęła występy trzech duetów fortepianowych, które zaprezentowały się w poniedziałkowy (02.08) wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku… » więcej 2021-08-03, godz. 09:00 Historię kobiet więzionych w Auschwitz poznasz na wystawie w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu Od wtorku (03.08) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu będzie można oglądać wystawę historyczną „Kobiety w KL Auschwitz”. Ekspozycja… » więcej 2021-08-02, godz. 18:00 Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów. Laureaci "Przebojów Al'dęte" przygotowują się do występu w duecie z Narodową… 10 laureatów muzycznego konkursu ''Przeboje Al'dęte'' bierze udział w warsztatach pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i dyrygenta Narodowej Orkiestry Dętej w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »