Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-10, 13:33 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Otwarcie przebudowanego Domu Kultury w Racławiczkach [ZDJĘCIA]

Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Oficjalnie do użytku oddano rozbudowany Dom Kultury w Racławiczkach, w gminie Strzeleczki. Budynek jest teraz w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma więcej pomieszczeń na zajęcia i warsztaty, a także sporych rozmiarów salę audytoryjną.
- Teraz mamy tu świetne warunki do działania – mówi Anna Kuźnik, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury. - Zaczniemy na pewno od września z pełną pompą, ale chcielibyśmy już w wakacje rozpocząć zajęcia językowe – będzie to język angielski, rosyjski i niemiecki. Będą warsztaty fotograficzne, zajęcia teatralno-musicalowe, plastyczne, kulinarne… nie wiem czy o czymś nie zapomniałam. Klub seniora chcemy otworzyć, więc na pewno oferta będzie bogata.

To właśnie pod kątem seniorów projektowano udogodnienia i niwelowano bariery architektoniczne, tak aby nawet osoby poruszające się na wózkach czy z chodzikami mogły skorzystać z oferty tego miejsca.

- Zakres prac budowlanych był bardzo szeroki – mówi Marek Pietruszka, wójt gminy Strzeleczki. - Dom kultury został kompletnie przebudowany. Został zmieniony dach, dobudowana nowa część ze szkła bezpiecznego, winda i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Obiekt ten będzie spełniał szereg różnych funkcji. Przede wszystkim jest tu biblioteka, miejsce spotkań i integracji dla mieszkańców oraz świetna izba regionalna wyposażona tylko w przedmioty przekazane z terenu gminy Strzeleczki.

Koszt inwestycji to 1,8 mln, z czego pół miliona pochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i niemal taka sama kwota to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostała suma pochodziła z budżetu gminy Strzeleczki.
Anna Kuźnik
Marek Pietruszka

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej 2021-06-12, godz. 14:25 Posprzątali dawny obóz koncentracyjny, aby oddać hołd ofiarom. "Chcemy w ten sposób powiedzieć młodym ludziom o… Pracownicy IPN, wspólnie z harcerzami i członkami stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle posprzątali dziś (12.06) teren dawnego obozu koncentracyjnego… » więcej 2021-06-12, godz. 12:45 Noc w baszcie i kiermasz rękodzieła to weekendowe propozycje z Krapkowic Ten weekend to czas pierwszych imprez kulturalnych, które odbywają się na żywo, a nie w internecie. W Krapkowicach do wyboru są dwie propozycje - sobotnia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »