Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-10, 13:33 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Otwarcie przebudowanego Domu Kultury w Racławiczkach [ZDJĘCIA]

Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Otwarcie przebudowanego domu kultury w Racławiczkach [fot. A. Pospiszyl]
Oficjalnie do użytku oddano rozbudowany Dom Kultury w Racławiczkach, w gminie Strzeleczki. Budynek jest teraz w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma więcej pomieszczeń na zajęcia i warsztaty, a także sporych rozmiarów salę audytoryjną.
- Teraz mamy tu świetne warunki do działania – mówi Anna Kuźnik, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury. - Zaczniemy na pewno od września z pełną pompą, ale chcielibyśmy już w wakacje rozpocząć zajęcia językowe – będzie to język angielski, rosyjski i niemiecki. Będą warsztaty fotograficzne, zajęcia teatralno-musicalowe, plastyczne, kulinarne… nie wiem czy o czymś nie zapomniałam. Klub seniora chcemy otworzyć, więc na pewno oferta będzie bogata.

To właśnie pod kątem seniorów projektowano udogodnienia i niwelowano bariery architektoniczne, tak aby nawet osoby poruszające się na wózkach czy z chodzikami mogły skorzystać z oferty tego miejsca.

- Zakres prac budowlanych był bardzo szeroki – mówi Marek Pietruszka, wójt gminy Strzeleczki. - Dom kultury został kompletnie przebudowany. Został zmieniony dach, dobudowana nowa część ze szkła bezpiecznego, winda i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Obiekt ten będzie spełniał szereg różnych funkcji. Przede wszystkim jest tu biblioteka, miejsce spotkań i integracji dla mieszkańców oraz świetna izba regionalna wyposażona tylko w przedmioty przekazane z terenu gminy Strzeleczki.

Koszt inwestycji to 1,8 mln, z czego pół miliona pochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i niemal taka sama kwota to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostała suma pochodziła z budżetu gminy Strzeleczki.
Anna Kuźnik
Marek Pietruszka

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski poszukuje asystentów osób z niepełnosprawnościami W ramach programu ''asystent'' oferują wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Uniwersytet Opolski poszukuje chętnych studentów, którzy podejmą się… » więcej 2021-10-24, godz. 09:28 Poseł PiS Katarzyna Czochara na czele nowego gremium w parlamencie Powstał Parlamentarny Zespół ds. Myśli i Dzieła Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 08:51 Od biblioteki po przychodnię i aptekę. Dąbrowa z państwowym wsparciem na remont dworku w Chróścinie Dąbrowa otrzyma rządowe dofinansowanie na remont zabytkowego dworku w Chróścinie. Gmina w marcu tego roku przejęła XIX-wieczny obiekt od starostwa powiatowego… » więcej 2021-10-23, godz. 23:26 Andrzej Buła ponownie wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w regionie [AKTUALIZACJA] Andrzej Buła, dotychczasowy szef Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie, nadal nim będzie. Był jedynym kandydatem. W sobotę (23.10), przypomnijmy, w całym… » więcej 2021-10-23, godz. 20:35 Raport dnia: 87 nowych zachorowań w regionie. Na razie nie ma planów, by przechodzić na naukę zdalną 87 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdzono ostatniej doby na Opolszczyźnie. W regionie stwierdzono też 3 zgony wśród zakażonych patogenem z Chin. » więcej 2021-10-23, godz. 18:33 Tułowicka pisanka na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji w mieście stanęło 2,5-metrowe j… Tułowice świętują wpisanie związanych z tą miejscowością tradycji pisankarskich na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji… » więcej 2021-10-23, godz. 18:15 Pieśni patriotyczne będą wybrzmiewać do jutra w Olszance. Trwają eliminacje do poświęconego im festiwalu 88 kandydatów zgłosiło się do tegorocznego, XXV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej 'Tobie, Polsko' w Olszance. Dziś (23.10) w sali miejscowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »