Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-07, 13:50 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Fortepianowa kumulacja na festiwalu w Mosznej!

Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Łukasz Fura]
Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej [fot. Łukasz Fura]
Koncerty 7 czerwca
Koncerty 7 czerwca
Iście "fortepianowy dzień" zapowiada się dziś (07.06) na scenie plenerowej 37. Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. Jedynym odstępstwem będzie duet stworzony przez skrzypaczkę Ludmiłę Worobiec Witek oraz pianistę Artura Jaronia, którzy wystąpią o godzinie 17:00. Wcześniej, czyli po godzinie 15:30, na plenerowej scenie ulokowanej nieopodal zamku zaprezentują się pianiści młodego pokolenia - Mateusz Maciołek, a także Eryk Parchański (g.17:00), czyli artysta, który zakwalifikował się do tegorocznego konkursu chopinowskiego. Ostatnim punktem programu będzie występ duetu fortepianowego.
Jak zdradziła Radiu Opole Barbara Hortyńska, dyrektor artystyczny festiwalu, instrumenty sprowadzone specjalnie na festiwal już są w pełni nastrojone i przygotowane do koncertu.

- Piękne dwa Steinway'e koncertowe, z których ja jestem przeszczęśliwa, że udało się takie same dwa załatwić, bo to jest też ważne - wyjaśnia Hortyńska.

Wyjaśnijmy, że dwa instrumenty są niezbędne do występu zespołu Novi Duo, czyli duetu fortepianowego, który wystąpi na zakończenie dnia o godzinie 18:00.

- Nie możemy się doczekać naszego koncertu, ponieważ to będzie nasze pierwsze wystąpienie w tym roku z udziałem publiczności - przyznaje Anna Wielgus z Novi Duo.

Cały festiwal, nad którym Radio Opole czuwa w tym roku jako partner medialny, zakończy się we wtorek (08.06) występem Jacka Kawalca, który będzie transmitowany w ramach audycji "Rewiry kultury".
Barbara Hortyńska, Anna Wielgus, Grzegorz Nowak

Kultura i rozrywka

2022-08-07, godz. 14:44 Haja wygrywa "Tarnogranie". Wrocławianie będą nagrywać w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławska Haja z nagrodą główną części konkursowej tegorocznego Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu. Jurorzy przyznali zespołowi… » więcej 2022-08-05, godz. 08:03 Muzyka alternatywna zagości w Tarnowcu. W weekend szykuje się "Tarnogranie" Trzy gwiazdy i dziesięciu wykonawców konkursowych usłyszymy na V Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu w gminie Lubsza. Organizatorem… » więcej 2022-08-04, godz. 15:30 Artyści festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne" w muzycznym hołdzie dla abp Alfonsa Nossola Muzyczne podarki w postaci dwóch koncertów kameralnych, utrzymanych głównie w stylistyce barokowej, przygotowali dla arcybiskupa Alfonsa Nossola, czyli Emerytowanego… » więcej 2022-08-04, godz. 15:00 GSW w Opolu: utalentowani mieszkańcy Pasieki poszukiwani W ramach trwającego Festiwalu Wyspy Pasieki w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej chce uroczyście podsumować projekt i jednym z elementów pikniku na Pasiece… » więcej 2022-08-04, godz. 09:00 W Prudniku można być bliżej... poezji. Parkowa Aleja Słowa zaprasza Jedną z nowych atrakcji Prudnika jest Aleja Słowa. To miejsce, które ma honorować poetów związanych z Prudnikiem i ziemią prudnicką, ale nie tylko. W Parku… » więcej 2022-08-03, godz. 16:00 Taras Muzeum Śląska Opolskiego zamieni się w niecodzienną estradę Przed nami pierwszy występ uczestników 32. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, czyli młodych muzyków z różnych zakątków Europy, ale też m.in… » więcej 2022-08-03, godz. 13:33 Koncert wykładowców i uroczyste wyróżnienie dla prof. Tomasza Tomaszewskiego na początek podwójnego, muzycznego … Tradycyjnym koncertem wykładowców rozpoczął się (02.08) 32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu oraz powiązany z wydarzeniem 15. Festiwal 'Śląskie Lato… » więcej 2022-08-03, godz. 12:20 Obrazy Jana Gruszki w Fotogalerii MBP w Opolu [ZDJĘCIA] Jan Gruszka prezentuje swoje malarstwo w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Na wystawie zatytułowanej 'Piękno natury' możemy zobaczyć jego… » więcej 2022-08-03, godz. 09:40 XV Jazz Prudnik Festival 2022 rusza w najbliższy piątek Prudnicki Ośrodek Kultury dopina ostatnie klamry XV Jazz Prudnik Festivalu. Tegoroczna jubileuszowa impreza będzie gościła wykonawców z obrzeży jazzu. Czeka… » więcej 2022-08-02, godz. 17:11 Sztuka ilustracyjna zagościła na przystankach w Opolu Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego wyszedł z pracami studentów i pracowników w przestrzeń miejską Opola. Powiększone, w formie plakatu, prace zawisły… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »