Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-30, 12:30 Autor: Katarzyna Doros

Dobiega końca remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Obiekt zyskał m.in. nowy kształt, oświetlenie i nagłośnienie

Teatr im. Kochanowskiego w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Teatr im. Kochanowskiego w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Teatr im. Kochanowskiego w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Teatr im. Kochanowskiego w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Dobiega końca remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Oficjalne zakończenie prac zaplanowano na połowę czerwca. Przypomnijmy, prace ruszyły latem 2019 roku. Pierwotnie remont miał potrwać do 2020 roku, ale spowolniła go epidemia koronawirusa.
- Teatr Kochanowskiego nam wypiękniał, a sama bryła nabrała nowych kształtów i nowych walorów nie tylko estetycznych - mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego. - Poza tymi przepięknymi tarasami, nową elewacją, przesuwnymi drzwiami, tą całą otoczką zieleni, która nabrała nowego kształtu i jest takim uzupełnieniem zrewitalizowanego placu Jana Pawła II, to bardzo dużo pozmieniało się wewnątrz. Mamy odnowioną Dużą Scenę, jak i Bunkier. Myślę, że największym zaskoczeniem będzie całkowita modernizacja Małej Sceny. Samorząd województwa dołożył milion złotych z własnych środków i postanowił tę scenę wyremontować ze względu na to, że faktycznie pozostałości azbestu i te elementy wyciszenia nie spełniały już żadnych standardów.

- To, czego nie widać, a najbardziej podnosi komfort widza, to wentylacja i klimatyzacja całego teatru. Do tego dochodzi nowe nagłośnienie - dodaje Zbigniew Kubalańca.

Całkowity koszt inwestycji łącznie z wymianą dachu wynosi ponad 28 milionów złotych.

Dodajmy, że przełożone ze względu na remont i ograniczenia związane z pandemią Opolskie Konfrontacje Teatralne mają odbyć się w drugiej połowie roku.
Zbigniew Kubalańca

Kultura i rozrywka

2021-07-30, godz. 19:30 Zespół Clock Machine zagra na Letniej Scenie NCPP W opolskim amfiteatrze w ramach Letniej Sceny NCPP wystąpi krakowska formacja Clock Machine. Ze względu na obostrzenia pandemiczne koncert odbędzie się na… » więcej 2021-07-30, godz. 16:23 58. KFPP: Sabina Szewczyk wygrała opolskie eliminacje do Debiutów i powalczy o Karolinkę Opolskie jury ogłosiło zwycięzcę eliminacji do festiwalowego koncertu Debiutów. Na deskach opolskiego amfiteatru wystąpi Sabina Szewczyk, która zaśpiewa… » więcej 2021-07-30, godz. 09:00 58. KFPP: Wiemy, kto zaśpiewa w koncercie Premier i w Debiutach Telewizja Polska wybrała wykonawców, których usłyszymy podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncertach Premier i Debiutów. Zakończył… » więcej 2021-07-30, godz. 08:53 Historia na żywo w Galerii Sztuki w Leśnicy Leśnicki Ośrodek Kultury i Kozielskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej zapraszają dzisiaj (30.07) o 19:00 na spotkanie z historią w Galerii Sztuki… » więcej 2021-07-29, godz. 18:30 Wraca Opolskie Granie. "Umawiamy się na jakąś konkretną piosenkę i gramy" Po przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi wraca do Opola oddolna inicjatywa artystyczna 'Opolskie granie'. Muzykujący Opolanie spotykają się w opolskich… » więcej 2021-07-29, godz. 16:45 Uliczni artyści wracają do Opola. Przed nami III Festiwal Zdarzeń Artystycznych To ma być jedno z bardziej kolorowych wydarzeń w regionie, a na jego uczestników będzie można natknąć się właściwie w każdym zakątku starej części… » więcej 2021-07-29, godz. 15:00 Kryminalny sierpień w Radiu Opole? Od poniedziałku na naszej antenie nowa powieść "Ostre cięcie" Drugą część wakacji rozpoczynamy powieścią radiową Adama Budzika 'Ostre cięcie'. Akcja tej książki toczy się w Opolu i jest klasycznym kryminałem… » więcej 2021-07-29, godz. 14:09 MAW w Nysie: festiwal dobiegł końca, trwają ostatnie lekcje w klasach mistrzowskich [ZDJĘCIA] Występami zespołów wiolonczelowych złożonych z uczestników kursu zakończyła się w środę (28.07) festiwalowa część 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na lekcje przyrodnicze i bezpłatne warsztaty Lekcje przyrodnicze i bezpłatne warsztaty ekologiczne proponuje Muzeum Wsi Opolskiej. Zajęcia zostaną zorganizowane w najbliższy weekend (31.07-01.08) w ramach… » więcej 2021-07-28, godz. 16:53 W połowie sierpnia ruszy Festiwalowe Radio Opole. Zapraszamy do słuchania! Zanim artyści wystąpią na deskach opolskiego amfiteatru w ramach 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, to nasza rozgłośnia proponuje miłośnikom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »