Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-17, 16:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Twórcy "Behawiorysty" o pracy i Opolu

Konferencja prasowa twórców serialu "Behawiorysta" [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja prasowa twórców serialu "Behawiorysta" [fot. Mariusz Chałupnik]
Od soboty (15.05) w Opolu realizowane są zdjęcia do serialu TVN "Behawiorysta". Dzisiaj (17.05) twórcy serialu spotkali się z mediami.
Robert Więckiewicz, odtwórca głównej roli tak opisywał graną przez siebie postać Gerarda Edlinga.

- Jest on bardzo delikatnym, wrażliwym miłośnikiem piękna - mówi Więckiewicz. - Delikatnym, subtelnym, który docenia piękno zarówno w postaci ożywionej, jak i nieożywionej. Postanowiłem go trochę wzmocnić, żeby dodać mu troszeczkę krwi i kości. Mówiąc poważnie, to co jest intrygującego w tym bohaterze, to jest on niejednoznaczny.

Z kolei Krystian Pesta, który w "Behawioryście" zagra psychopatycznego zamachowca komplementował pobyt w Opolu oraz regionie.

- To moja druga wizyta w Opolu - mówi 28-letni aktor. - Po raz pierwszy to było bardzo krótkie spotkanie. To była wizyta w teatrze im. Kochanowskiego. Teraz podczas tego pobytu bardzo doceniam i to miasto, które jest przepiękne, jak i całe województwo. Moi przyjaciele zrobili mi wczoraj niespodziankę, kiedy miałem wolne. Udało się zwiedzić zamek w Mosznej oraz Głuchołazy i Nysę.

Na razie nie wiadomo, kiedy serial będzie udostępniony do emisji. Jak przekonuje producent Tomasz Cichoń konkretną datę poznamy za kilka miesięcy.
Robert Więckiewicz
Krystian Pesta

Kultura i rozrywka

2021-12-09, godz. 08:21 "Obiekty" - wystawa fotograficzna w Prudniku Opolski fotografik i filmowiec Wojciech Brzeszczak przygotował swoją nową wystawę fotograficzną w Prudniku. Tym razem nie będę to abstrakcja a artystyczne… » więcej 2021-12-08, godz. 18:00 Koncert Krzysztofa Kiljańskiego w NCPP w Opolu odwołany Z przyczyn niezależnych od organizatora i artysty został odwołany jutrzejszy (09.12) koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Witolda Cisło. Panowie po ponad 15… » więcej 2021-12-08, godz. 08:30 "Badania ściśle tajne". Przed nami premiera sztuki z Katarzyną Herman w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Czy kodeks etyczny jest do stworzenia? I do czego zdolny jest człowiek? M.in. na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć bohaterowie nowego spektaklu… » więcej 2021-12-07, godz. 16:27 Studenci Uniwersytetu Opolskiego mają w czym wybierać. Trwają COOLturalia 2021 Seanse filmowe, koncerty, stand-upy, czy przeróżnego rodzaju warsztaty. To tylko część atrakcji, jakie czekają na studentów Uniwersytetu Opolskiego w ramach… » więcej 2021-12-07, godz. 11:41 Wystawa: o tradycjach dywanów kwietnych na Boże Ciało w środku zimy w Opolu Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało plenerową wystawę mówiącą o 'Tradycjach dywanów kwietnych na procesje Bożego Ciała'. Wystawa fotograficzna stanie na… » więcej 2021-12-07, godz. 08:00 Opolski oddział TVP przygotuje film o historii diecezji opolskiej. "Będzie to produkcja na wysokim poziomie" Opolski oddział TVP w 2022 roku przygotuje film o historii diecezji opolskiej. Diecezja będzie wówczas obchodzić jubileusz 50-lecia. Po raz pierwszy w rolę… » więcej 2021-12-06, godz. 17:15 Ukazała się książka Józefa Chyżego zatytułowana "Krecha" [ZDJĘCIA] W Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie projektu Krecha. Projekt rozpoczął się na początku pandemii, był odpowiedzią na potrzebę utrzymania… » więcej 2021-12-05, godz. 16:00 "Koncert na 17. głosów" powraca po dwóch latach Filharmonia Opolska przez kilka lat organizowała koncerty 'Na dwa głosy' w Klubie Muzycznym. W grudniu muzyczne duety przygotowywały specjalny świąteczny… » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Wydali książkę ze starymi pocztówkami. Brakuje dwóch miejscowości. Może słuchacze pomogą? Charakterystyczne miejsca, budynki, z których część już nie istnieje czy ludzie, którzy już odeszli - to wszystko zachowało się na starych pocztówkach… » więcej 2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »