Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-17, 16:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Twórcy "Behawiorysty" o pracy i Opolu

Konferencja prasowa twórców serialu "Behawiorysta" [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja prasowa twórców serialu "Behawiorysta" [fot. Mariusz Chałupnik]
Od soboty (15.05) w Opolu realizowane są zdjęcia do serialu TVN "Behawiorysta". Dzisiaj (17.05) twórcy serialu spotkali się z mediami.
Robert Więckiewicz, odtwórca głównej roli tak opisywał graną przez siebie postać Gerarda Edlinga.

- Jest on bardzo delikatnym, wrażliwym miłośnikiem piękna - mówi Więckiewicz. - Delikatnym, subtelnym, który docenia piękno zarówno w postaci ożywionej, jak i nieożywionej. Postanowiłem go trochę wzmocnić, żeby dodać mu troszeczkę krwi i kości. Mówiąc poważnie, to co jest intrygującego w tym bohaterze, to jest on niejednoznaczny.

Z kolei Krystian Pesta, który w "Behawioryście" zagra psychopatycznego zamachowca komplementował pobyt w Opolu oraz regionie.

- To moja druga wizyta w Opolu - mówi 28-letni aktor. - Po raz pierwszy to było bardzo krótkie spotkanie. To była wizyta w teatrze im. Kochanowskiego. Teraz podczas tego pobytu bardzo doceniam i to miasto, które jest przepiękne, jak i całe województwo. Moi przyjaciele zrobili mi wczoraj niespodziankę, kiedy miałem wolne. Udało się zwiedzić zamek w Mosznej oraz Głuchołazy i Nysę.

Na razie nie wiadomo, kiedy serial będzie udostępniony do emisji. Jak przekonuje producent Tomasz Cichoń konkretną datę poznamy za kilka miesięcy.
Robert Więckiewicz
Krystian Pesta

Kultura i rozrywka

2021-06-16, godz. 21:00 Danse Macabre na scenie Modelatorni w Opolu. "To jest spektakl ruchowy, uniwersalny" Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprosił do realizacji przedstawienia w Modelatorni artystkę niezależną Renatę Piotrowską-Auffret. » więcej 2021-06-16, godz. 17:00 Film o powstaniach śląskich w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu W ramach obchodów stulecia III Powstania Śląskiego powstał film dokumentalny zatytułowany 'Powstania Śląskie. Muzyczne historie'. W sali widowiskowej Muzeum… » więcej 2021-06-16, godz. 14:30 Kluczbork: zapisy do szkoły muzycznej potrwają do 21 czerwca Większość szkół muzycznych Opolszczyzny zakończyło już przyjmowanie zgłoszeń rekrutacyjnych, ale Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana… » więcej 2021-06-15, godz. 19:03 60 lat zamknięte w ponad stu wierszach - spotkanie autorskie z Edmundem Borzemskim w WBP Poeta Edmund Borzemski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Pretekstem było zaprezentowanie najnowszego tomu poezji 'Hieroglify… » więcej 2021-06-14, godz. 19:30 Korfantowski poeta przedstawi swój nowy tom poezji Edmund Borzemski, pochodzący z Opola a mieszkający w Korfantowie poeta, zaprezentuje publiczności swój najnowszy tomik poezji. Spotkanie autorskie odbędzie… » więcej 2021-06-14, godz. 16:30 "Tacy sami" - to tytuł najlepszej piosenki przedszkolnej. Nagrody rozdane Za nami gala II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Z tej okazji laureaci wystąpili w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Grand Prix otrzymała piosenka… » więcej 2021-06-14, godz. 15:17 36. Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej zainaugorwane owacyjnie [ZDJĘCIA] W gronie muzycznych przyjaciół, przy dźwiękach zabytkowych organów kościoła ewangelickiego w Kluczborku i z długimi owacjami na stojąco na zakończenie… » więcej 2021-06-14, godz. 14:00 Bogacica: muzyczne "misterium" zachwyciło publiczność [ZDJĘCIA] Owacjami na stojąco przyjęła publiczność 'misterium', jakie w Bogacicy (koło Kluczborka) stworzyli muzycy z Kolegium Muzyki Ewangelickiej. W niedzielne (13.06)… » więcej 2021-06-14, godz. 11:48 Autorzy, książki i spotkania. Za nami 5. Festiwal Książki w Opolu Zakończył się 5. Festiwal Książki w Opolu. W ramach spotkań głównych o swoich książkach mówiło 24 autorów w tym Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller… » więcej 2021-06-13, godz. 18:00 Dawna historia w opolskim skansenie na wyciągnięcie ręki [ZDJĘCIA] W sobotę (12.06) tłumy, a w niedzielę trochę mniej turystów odwiedziło Muzeum Wsi Opolskiej. Pracownicy merytoryczni opowiadali o wystawach, którymi się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »