Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-15, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

W Opolu kręcą film. W centrum miasta duże utrudnienia w ruchu. Sprawdź szczegóły [INFOGRAFIKA]

Zmiana organizacji ruchu na Piastowskiej foto: B.Kalisz
Zmiana organizacji ruchu na Piastowskiej foto: B.Kalisz
Autobus MZK Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Autobus MZK Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Piastowskiej [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Piastowskiej [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Minorytów [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Minorytów [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu w Czarnowąsach [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu w Czarnowąsach [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 5,9,13 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 5,9,13 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 15,25 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 15,25 [fot. UM Opola]
Od 15 do 19 maja opolanie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu drogowym, ale i pieszym. Będą one spowodowane realizacją zdjęć do serialu "Behawiorysta".
Jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Adam Leszczyński w sobotę (15.05) i niedzielę zamknięta zostanie ulica Piastowska. Wjazd i wyjazd z wyspy Pasieki zostanie poprowadzony ulicą księcia Jana Dobrego. Natomiast samochody jadące do i od strony Zaodrza będą kierowane prosto w ulicę Katedralną.

- Utrudnienia pojawią się także w kilku innych miejscach - dodaje Leszczyński. - W sobotę mamy czasowe wstrzymania ruchu w okolicach wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, Małego Rynku, placu Kopernika, Sempołowskiej i na Żeromskiego przy CH Solaris. W sobotę po godzinie 19.00 zamknięta zostanie ulicy Minorytów i pozostanie zamknięta także w niedzielę. Też w niedzielę zamknięte będą okolice placu Daszyńskiego - między ul. Damrota, a ul. Kościuszki. Będą też elementy związane z czasowym wyłączeniem w okolicach wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, pl. Wolności, obwodnicy Czarnowąsów oraz ul. Damrota.

Utrudnienia będą także w pierwszych dniach przyszłego tygodnia. W poniedziałek (17.05) zamknięta zostanie obwodnica Czarnowąsów na odcinku od ronda przy obwodnicy północnej do ronda przy ulicy Jana III Sobieskiego. Objazd zostanie poprowadzony przez Wróblin ulicą Sobieskiego. We wtorek nie skorzystamy z parkingu za Filharmonią Opolską, a w środę czasowo z ruchu wyłączona będzie ulica Kościuszki.

Zmiany będą również dotyczyły kursów niektórych linii MZK. W weekend (15-16.05) wyłączone z użytku będą przystanki - „Piastowska”, „Piastowska – Korfantego”, „Spychalskiego" (kierunek Zaodrze) oraz „1 Maja – Dworzec Główny”.

- Zmodyfikowane zostaną także trasy pięciu linii - informuje Adam Leszczyński. - Autobusy nie będą jeździły przez ulicę Piastowską. Numery 15 i 25 będą jechały przez plac Mikołaja Kopernika, ul. Sądową, ul Nysy Łużyckiej i będą w kierunku Zaodrza jechały prosto przez plac Jana Kazimierza. Powrót tych autobusów będzie się odbywał przez ulicę Spychalskiego, Wrocławską, z której będą skręcały w prawo na Nysy Łużyckiej. Jeśli chodzi o linie 5,9 i 13 to również będą one jechały przez ul. Sienkiewicza, Sądową, Nysy Łużyckiej i w kierunku Zaodrza będą poruszały się przez pl. Kazimierza.

Trasa powrotna linii 5,9 i 13 z Zaodrza będzie przebiegała ulicami: Spychalskiego – Wrocławską – Nysy Łużyckiej – Książąt Opolskich – Sądową – Sienkiewicza – pl. Kopernika – Żeromskiego – Ozimską – Kołłątaja do przystanku „1 Maja – Katowicka”.

Jak poinformowało biuro prasowe opolskiego ratusza ruch uliczny i pieszy w rejonach realizacji zdjęć będzie kierowany przez funkcjonariuszy policji oraz straży miejskiej, a także zatrudnionych przez producenta serialu pracowników ochrony. Dojazdy i dojścia do posesji lub instytucji będą możliwe poza momentami, w których realizowane będą poszczególne ujęcia.
Adam Leszczyński
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-11-27, godz. 11:15 Uwaga kierowcy! Niebezpieczny poranek na opolskich drogach [AKTUALIZACJA] Mamy zablokowaną drogę krajową nr 46 w Niemodlinie (obwodnica). Tuż po godzinie 9:00 bus zjechał z drogi i dachował. Jedna osoba nie żyje. Wprowadzono objazd… » więcej 2021-11-27, godz. 11:01 Raport MZ: ponad 26 tysięcy nowych zachorowań w kraju i 724 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło 8 osób [INFOGRAFI… 26 182 zakażenia, 25 484 ozdrowienia i 378 zgonów. To bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w Polsce. » więcej 2021-11-27, godz. 11:00 Przyjemne z pożytecznym. Już dzisiaj Magiczne Charytatywne Andrzejki organizowane przez rodziców uczniów Zespołu Szkół… Szykują się zabawa i tańce połączone z pomaganiem. Po raz piąty rada rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 13 w Opolu organizuje Magiczne Charytatywne… » więcej 2021-11-27, godz. 10:17 Opole: kolejne zakażenia w placówkach oświatowych Biuro prasowe ratusza poinformowało o nowych zakażeniach koronawirusem w szkołach i przedszkolach w Opolu. » więcej 2021-11-27, godz. 09:16 DW 401 zablokowana. Przewróciła się ciężarówka z niebezpiecznym ładunkiem Mamy zablokowaną drogę wojewódzką numer 401 w Skoroszycach w powiecie nyskim. » więcej 2021-11-27, godz. 09:00 O polsko-czeskiej współpracy transgranicznej. "Działania euroregionów można ocenić pozytywnie" - Masowa wymiana ludności po drugiej wojnie światowej w pasie pogranicza opolsko-czeskiego zdecydowanie ma wpływ na współczesne relacje, współpracę transgraniczną… » więcej 2021-11-27, godz. 07:30 Są wolne miejsca na rehabilitację pocovidową w USK w Opolu. "Trafiają do nas pacjenci z dusznością, niepamięcią… Pacjenci, którzy borykają się z powikłaniami po przechorowaniu COVID-19 mogą korzystać z ambulatoryjnej rehabilitacji. Taką prowadzi m.in. Uniwersytecki… » więcej 2021-11-27, godz. 07:08 Opolscy strażacy usuwają skutki opadów śniegu. W Turawie na zbiornik z gazem przewróciło się drzewo Opady śniegu w regionie były przyczyną 73 interwencji strażaków na Opolszczyźnie (od 15:00 w piątek do 06:00). » więcej 2021-11-27, godz. 07:00 Polaków na Litwie wspiera Radio Opole. Spotkania z mniejszością polską i sesja nagraniowa [ZDJĘCIA] VII Dniom Kultury Polskiej w Wilnie towarzyszy Radio Opole. W stolicy Litwy odbył się wernisaż poświęcony 20-leciu Domu Kultury Polskiej w tym mieście. » więcej 2021-11-26, godz. 23:00 Kolejna roszada w prezydium namysłowskiej rady miejskiej. Włodarczyk za Próchnickiego na fotelu wiceprzewodniczące… Kolejna zmiana w prezydium namysłowskiej rady miejskiej. Jeden z jej dotychczasowych wiceprzewodniczących Wojciech Próchnicki jest od dziś (26.11) szeregowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »