Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-15, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

W Opolu kręcą film. W centrum miasta duże utrudnienia w ruchu. Sprawdź szczegóły [INFOGRAFIKA]

Zmiana organizacji ruchu na Piastowskiej foto: B.Kalisz
Zmiana organizacji ruchu na Piastowskiej foto: B.Kalisz
Autobus MZK Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Autobus MZK Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Piastowskiej [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Piastowskiej [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Minorytów [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Minorytów [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu w Czarnowąsach [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu w Czarnowąsach [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 5,9,13 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 5,9,13 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 15,25 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 15,25 [fot. UM Opola]
Od 15 do 19 maja opolanie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu drogowym, ale i pieszym. Będą one spowodowane realizacją zdjęć do serialu "Behawiorysta".
Jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Adam Leszczyński w sobotę (15.05) i niedzielę zamknięta zostanie ulica Piastowska. Wjazd i wyjazd z wyspy Pasieki zostanie poprowadzony ulicą księcia Jana Dobrego. Natomiast samochody jadące do i od strony Zaodrza będą kierowane prosto w ulicę Katedralną.

- Utrudnienia pojawią się także w kilku innych miejscach - dodaje Leszczyński. - W sobotę mamy czasowe wstrzymania ruchu w okolicach wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, Małego Rynku, placu Kopernika, Sempołowskiej i na Żeromskiego przy CH Solaris. W sobotę po godzinie 19.00 zamknięta zostanie ulicy Minorytów i pozostanie zamknięta także w niedzielę. Też w niedzielę zamknięte będą okolice placu Daszyńskiego - między ul. Damrota, a ul. Kościuszki. Będą też elementy związane z czasowym wyłączeniem w okolicach wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, pl. Wolności, obwodnicy Czarnowąsów oraz ul. Damrota.

Utrudnienia będą także w pierwszych dniach przyszłego tygodnia. W poniedziałek (17.05) zamknięta zostanie obwodnica Czarnowąsów na odcinku od ronda przy obwodnicy północnej do ronda przy ulicy Jana III Sobieskiego. Objazd zostanie poprowadzony przez Wróblin ulicą Sobieskiego. We wtorek nie skorzystamy z parkingu za Filharmonią Opolską, a w środę czasowo z ruchu wyłączona będzie ulica Kościuszki.

Zmiany będą również dotyczyły kursów niektórych linii MZK. W weekend (15-16.05) wyłączone z użytku będą przystanki - „Piastowska”, „Piastowska – Korfantego”, „Spychalskiego" (kierunek Zaodrze) oraz „1 Maja – Dworzec Główny”.

- Zmodyfikowane zostaną także trasy pięciu linii - informuje Adam Leszczyński. - Autobusy nie będą jeździły przez ulicę Piastowską. Numery 15 i 25 będą jechały przez plac Mikołaja Kopernika, ul. Sądową, ul Nysy Łużyckiej i będą w kierunku Zaodrza jechały prosto przez plac Jana Kazimierza. Powrót tych autobusów będzie się odbywał przez ulicę Spychalskiego, Wrocławską, z której będą skręcały w prawo na Nysy Łużyckiej. Jeśli chodzi o linie 5,9 i 13 to również będą one jechały przez ul. Sienkiewicza, Sądową, Nysy Łużyckiej i w kierunku Zaodrza będą poruszały się przez pl. Kazimierza.

Trasa powrotna linii 5,9 i 13 z Zaodrza będzie przebiegała ulicami: Spychalskiego – Wrocławską – Nysy Łużyckiej – Książąt Opolskich – Sądową – Sienkiewicza – pl. Kopernika – Żeromskiego – Ozimską – Kołłątaja do przystanku „1 Maja – Katowicka”.

Jak poinformowało biuro prasowe opolskiego ratusza ruch uliczny i pieszy w rejonach realizacji zdjęć będzie kierowany przez funkcjonariuszy policji oraz straży miejskiej, a także zatrudnionych przez producenta serialu pracowników ochrony. Dojazdy i dojścia do posesji lub instytucji będą możliwe poza momentami, w których realizowane będą poszczególne ujęcia.
Adam Leszczyński
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-06-14, godz. 17:00 Neurologia w kędzierzyńskim szpitalu znów przyjmuje pacjentów bez COVID-19 Jak informuje szpital na portalu społecznościowym od dziś (14.06) wraca do dyspozycji pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2 Oddział Neurologii wraz… » więcej 2021-06-14, godz. 16:22 Śluzy po remoncie. Kolejny krok w stronę wykorzystania potencjału Odry wykonany [FILM, ZDJĘCIA] Zakończył się wart 70 milionów złotych remont śluz odrzańskich w Sławięcicach i w Nowej Wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Był to pierwszy taki… » więcej 2021-06-14, godz. 15:15 Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od sieci. Hejt wciąż trzyma się mocno Rośnie liczba nastolatków uzależnionych od internetu, którzy pomocy szukają w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej Opolu. Specjaliści wskazują, że… » więcej 2021-06-14, godz. 14:53 Rozpoczyna się spory remont nyskiego parku. Trzeba liczyć się z utrudnieniami, pierwsze już są Rozpoczynają się prace związane z rewitalizacją Parku Miejskiego w Nysie. Przez najbliższe miesiące robotnicy będą między innymi wymieniać nawierzchnię… » więcej 2021-06-14, godz. 14:17 Posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej z inicjatywą dla przedsiębiorców Pomoc w odbudowie firmy, rozwiązywanie bieżących problemów i opracowanie planu na najbliższe miesiące - to tylko część zadań, jakie posłowie i senatorowie… » więcej 2021-06-14, godz. 12:29 Wyborcza niedziela w czterech opolskich gminach. Są nowi rajcy Cztery opolskie samorządy mają nowych radnych. To trzy gminy miejskie i jedna wiejska. Wybory uzupełniające odbyły się w Oleśnie, Grodkowie, Białej i … » więcej 2021-06-14, godz. 12:21 Biskup Andrzej Czaja został przewodniczącym Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski Biskup Andrzej Czaja obejmie stanowisko przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Wyboru dokonano podczas plenarnego zebrania w Kalwarii… » więcej 2021-06-14, godz. 11:30 "Krew potrzebna jest każdego dnia". Na całym świecie obchodzony jest dzisiaj dzień krwiodawstwa Ratuje życie, pomaga w leczeniu i jest najcenniejszym darem, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Mowa o krwi, bo dziś (14.06) przypada Światowy Dzień… » więcej 2021-06-14, godz. 11:14 Wypadek osobówek w Dobrodzieniu na ulicy Oleskiej Dwa osobowe ople zderzyły się w Dobrodzieniu na ulicy Oleskiej, czyli przedłużeniu DW 901. Droga na czas działania służb została zablokowana, natomiast… » więcej 2021-06-14, godz. 10:55 MZ: spada liczba zachorowań na COVID-19 w kraju i regionie. Odnotowano tylko jeden przypadek śmiertelny [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 140 nowych zakażeniach koronawirusem. Na Opolszczyźnie odnotowano 5 zachorowań. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »