Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-15, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

W Opolu kręcą film. W centrum miasta duże utrudnienia w ruchu. Sprawdź szczegóły [INFOGRAFIKA]

Zmiana organizacji ruchu na Piastowskiej foto: B.Kalisz
Zmiana organizacji ruchu na Piastowskiej foto: B.Kalisz
Autobus MZK Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Autobus MZK Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Piastowskiej [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Piastowskiej [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Minorytów [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na ul. Minorytów [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu na pl. Daszyńskiego [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu w Czarnowąsach [fot. UM Opola]
Zmiany organizacji ruchu w Czarnowąsach [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 5,9,13 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 5,9,13 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 15,25 [fot. UM Opola]
Zmiany w kursach linii 15,25 [fot. UM Opola]
Od 15 do 19 maja opolanie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu drogowym, ale i pieszym. Będą one spowodowane realizacją zdjęć do serialu "Behawiorysta".
Jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Adam Leszczyński w sobotę (15.05) i niedzielę zamknięta zostanie ulica Piastowska. Wjazd i wyjazd z wyspy Pasieki zostanie poprowadzony ulicą księcia Jana Dobrego. Natomiast samochody jadące do i od strony Zaodrza będą kierowane prosto w ulicę Katedralną.

- Utrudnienia pojawią się także w kilku innych miejscach - dodaje Leszczyński. - W sobotę mamy czasowe wstrzymania ruchu w okolicach wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, Małego Rynku, placu Kopernika, Sempołowskiej i na Żeromskiego przy CH Solaris. W sobotę po godzinie 19.00 zamknięta zostanie ulicy Minorytów i pozostanie zamknięta także w niedzielę. Też w niedzielę zamknięte będą okolice placu Daszyńskiego - między ul. Damrota, a ul. Kościuszki. Będą też elementy związane z czasowym wyłączeniem w okolicach wiaduktu Żołnierzy Wyklętych, pl. Wolności, obwodnicy Czarnowąsów oraz ul. Damrota.

Utrudnienia będą także w pierwszych dniach przyszłego tygodnia. W poniedziałek (17.05) zamknięta zostanie obwodnica Czarnowąsów na odcinku od ronda przy obwodnicy północnej do ronda przy ulicy Jana III Sobieskiego. Objazd zostanie poprowadzony przez Wróblin ulicą Sobieskiego. We wtorek nie skorzystamy z parkingu za Filharmonią Opolską, a w środę czasowo z ruchu wyłączona będzie ulica Kościuszki.

Zmiany będą również dotyczyły kursów niektórych linii MZK. W weekend (15-16.05) wyłączone z użytku będą przystanki - „Piastowska”, „Piastowska – Korfantego”, „Spychalskiego" (kierunek Zaodrze) oraz „1 Maja – Dworzec Główny”.

- Zmodyfikowane zostaną także trasy pięciu linii - informuje Adam Leszczyński. - Autobusy nie będą jeździły przez ulicę Piastowską. Numery 15 i 25 będą jechały przez plac Mikołaja Kopernika, ul. Sądową, ul Nysy Łużyckiej i będą w kierunku Zaodrza jechały prosto przez plac Jana Kazimierza. Powrót tych autobusów będzie się odbywał przez ulicę Spychalskiego, Wrocławską, z której będą skręcały w prawo na Nysy Łużyckiej. Jeśli chodzi o linie 5,9 i 13 to również będą one jechały przez ul. Sienkiewicza, Sądową, Nysy Łużyckiej i w kierunku Zaodrza będą poruszały się przez pl. Kazimierza.

Trasa powrotna linii 5,9 i 13 z Zaodrza będzie przebiegała ulicami: Spychalskiego – Wrocławską – Nysy Łużyckiej – Książąt Opolskich – Sądową – Sienkiewicza – pl. Kopernika – Żeromskiego – Ozimską – Kołłątaja do przystanku „1 Maja – Katowicka”.

Jak poinformowało biuro prasowe opolskiego ratusza ruch uliczny i pieszy w rejonach realizacji zdjęć będzie kierowany przez funkcjonariuszy policji oraz straży miejskiej, a także zatrudnionych przez producenta serialu pracowników ochrony. Dojazdy i dojścia do posesji lub instytucji będą możliwe poza momentami, w których realizowane będą poszczególne ujęcia.
Adam Leszczyński
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 13:43 Stalowa konstrukcja przygniotła pracownika. Ćwiczenia strażaków w jednej z firm w Zawadzkiem Przygniecenie pracownika przez metalowe regały w jednej z firm w Zawadzkiem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec… » więcej 2022-10-07, godz. 13:10 Dni Otwarte Funduszy Europejskich w skansenie w myśl zasady zero waste śladami dawnych zawodów Jak segregować śmieci i co robić, żeby produkować jak najmniej odpadów w myśl idei zero waste? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy gry terenowej… » więcej 2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 Aut nie kradli, tylko ich zawartość. Szajka Gruzinów włamujących się do samochodów rozbita, sprawa jest rozwojo… Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 obywatelom Gruzji, którzy zostali zatrzymani w Opolu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. To dwaj 26-latkowie i 27-l… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 W Grodkowie powraca problem smogu. Na razie jednak sytuacja wygląda podobnie jak w poprzednich latach Wraz z ochłodzeniem powrócił problem smogu w gminie Grodków. Tamtejsza straż miejska przeprowadziła już pierwsze w tym sezonie kontrole. » więcej 2022-10-07, godz. 09:18 Przejazd ul. Powstańców Śląskich w Opolu już otwarty Zgodnie z zapowiedzią przejazd pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich w Opolu został otwarty dla pieszych i samochodów. Co oznacza, z ulic na Pasiece… » więcej 2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej 2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »