Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-16, 17:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Najstarszy festiwal podróżniczy w regionie już niebawem w Głogówku

Pod koniec maja w Głogówku odbędzie się kolejny festiwal podróżniczy - [fot: gmina Głogówek]
Pod koniec maja w Głogówku odbędzie się kolejny festiwal podróżniczy - [fot: gmina Głogówek]
Wielkimi krokami zbliża się XIV Spotkanie Znajomych Podróżników w Głogówku. Dzięki luzowaniu obostrzeń pandemicznych za dwa tygodnie (28 i 29.05) podróżnicy odwiedzą nasz region. W trakcie dwudniowej imprezy publiczność będzie mogła wysłuchać opowieści o wyprawach w najdalsze zakątki świata. Odbywać się będą także warsztaty, wykłady i różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne.
- Impreza planowana była w formie on-line, jednak dzięki odmrażaniu gospodarki drugi dzień festiwalu odbędzie się już z udziałem publiczności w ograniczonej liczbie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku – mówi Irena Sołtysek, dyrektor placówki

- Planujemy warsztaty na zewnątrz - na naszym pięknym placu rekreacyjnym, przy domu kultury. Będą tam zajęcia rekreacyjne. Będzie tam nauka gry na bębnach, która co roku cieszy się bardzo dużą popularnością. Oprócz tego planujemy również wystawić rzutnik, tak żeby każda osoba mogła skorzystać. Jeżeli nie będzie chciała usiąść na sali widowiskowej, będzie mogła usiąść na świeżym powietrzu, przed naszym budynkiem i oglądać, to spotkanie na dużym ekranie.

- Największą i najważniejszą atrakcją, jak co roku, jest szereg prelekcji, znanych i mniej znanych podróżników - dodaje Rafał Sierecki, współorganizator festiwalu z Grupy Wyprawowej ,,Horyzont”. - Oprócz tego, mamy też warsztaty. W każdy dzień na scenie, na deskach tego naszego domu kultury podróżnicy wygłaszają szereg prelekcji. Oprócz tego nasz festiwal zaczynamy codziennie od godz. 16.00 warsztatami.

Dodajmy, ze tegoroczne Spotkanie Znajomych Podróżników w Głogówku odbędzie się 28 i 29 maja.
Irena Sołtysek
Rafał Sierecki

Kultura i rozrywka

2021-06-16, godz. 21:00 Danse Macabre na scenie Modelatorni w Opolu. "To jest spektakl ruchowy, uniwersalny" Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprosił do realizacji przedstawienia w Modelatorni artystkę niezależną Renatę Piotrowską-Auffret. » więcej 2021-06-16, godz. 17:00 Film o powstaniach śląskich w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu W ramach obchodów stulecia III Powstania Śląskiego powstał film dokumentalny zatytułowany 'Powstania Śląskie. Muzyczne historie'. W sali widowiskowej Muzeum… » więcej 2021-06-16, godz. 14:30 Kluczbork: zapisy do szkoły muzycznej potrwają do 21 czerwca Większość szkół muzycznych Opolszczyzny zakończyło już przyjmowanie zgłoszeń rekrutacyjnych, ale Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana… » więcej 2021-06-15, godz. 19:03 60 lat zamknięte w ponad stu wierszach - spotkanie autorskie z Edmundem Borzemskim w WBP Poeta Edmund Borzemski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Pretekstem było zaprezentowanie najnowszego tomu poezji 'Hieroglify… » więcej 2021-06-14, godz. 19:30 Korfantowski poeta przedstawi swój nowy tom poezji Edmund Borzemski, pochodzący z Opola a mieszkający w Korfantowie poeta, zaprezentuje publiczności swój najnowszy tomik poezji. Spotkanie autorskie odbędzie… » więcej 2021-06-14, godz. 16:30 "Tacy sami" - to tytuł najlepszej piosenki przedszkolnej. Nagrody rozdane Za nami gala II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Z tej okazji laureaci wystąpili w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Grand Prix otrzymała piosenka… » więcej 2021-06-14, godz. 15:17 36. Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej zainaugorwane owacyjnie [ZDJĘCIA] W gronie muzycznych przyjaciół, przy dźwiękach zabytkowych organów kościoła ewangelickiego w Kluczborku i z długimi owacjami na stojąco na zakończenie… » więcej 2021-06-14, godz. 14:00 Bogacica: muzyczne "misterium" zachwyciło publiczność [ZDJĘCIA] Owacjami na stojąco przyjęła publiczność 'misterium', jakie w Bogacicy (koło Kluczborka) stworzyli muzycy z Kolegium Muzyki Ewangelickiej. W niedzielne (13.06)… » więcej 2021-06-14, godz. 11:48 Autorzy, książki i spotkania. Za nami 5. Festiwal Książki w Opolu Zakończył się 5. Festiwal Książki w Opolu. W ramach spotkań głównych o swoich książkach mówiło 24 autorów w tym Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller… » więcej 2021-06-13, godz. 18:00 Dawna historia w opolskim skansenie na wyciągnięcie ręki [ZDJĘCIA] W sobotę (12.06) tłumy, a w niedzielę trochę mniej turystów odwiedziło Muzeum Wsi Opolskiej. Pracownicy merytoryczni opowiadali o wystawach, którymi się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »