Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-14, 10:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Nowa wystawa w Galerii Aneks. Prace wideo Jana Kowala

Jan Kowal [fot. archiwum GSW w Opolu]
Jan Kowal [fot. archiwum GSW w Opolu]
"Mleko ludzkiej dobroci" to wystawa laureata konkursu Galerii Aneks, którą od piątku (14.05) będzie można oglądać w Opolu. Autorem jest Jan Kowal - student katowickiej ASP, który tworzy projekty intermedialne. Swoje prace pokazywał już między innymi w Galerii Labirynt, BWA Zielona Góra, Galerii Szarej czy Zbrojowni Sztuki.
Młody artysta podkreśla, interesują go tematy peryferyjne. W pracy, którą pokaże w Aneksie, nawiąże do swojej rodzinnej wsi Piotrówki w powiecie strzeleckim na Opolszczyźnie.

- To wystawa zbudowana tylko i wyłącznie z filmów wideo, które wspólnie stworzą wideo-instalację - mówi Jan Kowal. - Każdy z filmów to jest osobny wideo performance, który wykonałem na terenie wsi, z której pochodzę. Piotrówka to wieś położona około 50 kilometrów od Opola. Tam rozgrywają się różne moje działania - dodaje.

Wernisaż w formie online rozpocznie się w piątek (14.05) o godz. 18:00 na Instagramie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu i będzie tam dostępny przez 24 godziny.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii Aneks przy pl. Teatralnym w Opolu do 6. czerwca.
Jan Kowal

Kultura i rozrywka

2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teamtr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej 2022-01-18, godz. 09:00 Miłośnicy egzotycznych podróży spotkali się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk spotkał się ze słuchaczami w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Naukowiec jest geografem i ekonomistą, specjalizującym się w geografii… » więcej 2022-01-17, godz. 21:15 Premiera filmu "Religie i wyznania Śląska Opolskiego" w MBP [ZDJĘCIA] Opolska Fundacja Filmowa przygotowuje filmy, które przybliżają nam historie i kulturę naszego regionu. Najnowsza produkcja rozpoczyna nowy cykl zatytułowany… » więcej 2022-01-17, godz. 12:45 WBP: Spotkanie autorskie z pisarką z Brazylii, ale na odległość W ramach cyklu 'Spotkania bez granic' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy nie pojawiają się w Polsce… » więcej 2022-01-16, godz. 08:54 Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »