Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-29, 14:34 Autor: Mariusz Majeran

"Gargantua i Pantagruel" - w Opolu premiera on-line

Toruńska premiera przedstawienia "Gargantua i Pantagruel" [fot. Mariusz Majeran]
Toruńska premiera przedstawienia "Gargantua i Pantagruel" [fot. Mariusz Majeran]
Toruńska premiera przedstawienia "Gargantua i Pantagruel" [fot. Mariusz Majeran]
Toruńska premiera przedstawienia "Gargantua i Pantagruel" [fot. Mariusz Majeran]
Toruńska premiera przedstawienia "Gargantua i Pantagruel" [fot. Mariusz Majeran]
Toruńska premiera przedstawienia "Gargantua i Pantagruel" [fot. Mariusz Majeran]
Teatr imienia Jana Kochanowskiego postanowił zaprezentować swoim widzom przedstawienie "Gargantua i Pantagruel". Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem imienia Horzycy w Toruniu. Toruńską premierę miał 22 lutego 2020 roku.
Ze względu na remont opolskiego teatru i ograniczenia pandemiczne do tej pory nie odbyła się premiera opolska.

- Trudno jest zgrać obsadę z dwóch teatrów w jednym miejscu i jednym czasie - podkreśla Beata Marcinowicz z teatru. - W związku z tym, że ta premiera tak strasznie długo czeka, dyrektor teatru podjął decyzję o premierze on-line. Rzecz do tej pory rzeczywiście niespotykana. Spotkały się dwa zespoły: zespół toruński i zespół opolski, i został ten spektakl nagrany w taki sposób filmowy. W sposób takiego teatru telewizji.

Przedstawienie jest przewrotną adaptacją XVI wiecznej epopei fantastycznej. Pojawia się w nim parodia, satyra, przerysowania a także przestroga.

Reżyserem sztuki jest Jakub Skrzywanek a adaptacji i dramaturgii dokonał Paweł Soszyński, z którymi będzie się można spotkać na stronie internetowej teatru w piątek (30.04) o godzinie 19.30.

Natomiast samo przedstawienie będzie dostępne za darmo od piątku od godziny 18.00 do północy 1 maja.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia
Beata Marcinowicz

Kultura i rozrywka

2021-12-08, godz. 18:00 Koncert Krzysztofa Kiljańskiego w NCPP w Opolu odwołany Z przyczyn niezależnych od organizatora i artysty został odwołany jutrzejszy (09.12) koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Witolda Cisło. Panowie po ponad 15… » więcej 2021-12-08, godz. 08:30 "Badania ściśle tajne". Przed nami premiera sztuki z Katarzyną Herman w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Czy kodeks etyczny jest do stworzenia? I do czego zdolny jest człowiek? M.in. na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć bohaterowie nowego spektaklu… » więcej 2021-12-07, godz. 16:27 Studenci Uniwersytetu Opolskiego mają w czym wybierać. Trwają COOLturalia 2021 Seanse filmowe, koncerty, stand-upy, czy przeróżnego rodzaju warsztaty. To tylko część atrakcji, jakie czekają na studentów Uniwersytetu Opolskiego w ramach… » więcej 2021-12-07, godz. 11:41 Wystawa: o tradycjach dywanów kwietnych na Boże Ciało w środku zimy w Opolu Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało plenerową wystawę mówiącą o 'Tradycjach dywanów kwietnych na procesje Bożego Ciała'. Wystawa fotograficzna stanie na… » więcej 2021-12-07, godz. 08:00 Opolski oddział TVP przygotuje film o historii diecezji opolskiej. "Będzie to produkcja na wysokim poziomie" Opolski oddział TVP w 2022 roku przygotuje film o historii diecezji opolskiej. Diecezja będzie wówczas obchodzić jubileusz 50-lecia. Po raz pierwszy w rolę… » więcej 2021-12-06, godz. 17:15 Ukazała się książka Józefa Chyżego zatytułowana "Krecha" [ZDJĘCIA] W Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie projektu Krecha. Projekt rozpoczął się na początku pandemii, był odpowiedzią na potrzebę utrzymania… » więcej 2021-12-05, godz. 16:00 "Koncert na 17. głosów" powraca po dwóch latach Filharmonia Opolska przez kilka lat organizowała koncerty 'Na dwa głosy' w Klubie Muzycznym. W grudniu muzyczne duety przygotowywały specjalny świąteczny… » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Wydali książkę ze starymi pocztówkami. Brakuje dwóch miejscowości. Może słuchacze pomogą? Charakterystyczne miejsca, budynki, z których część już nie istnieje czy ludzie, którzy już odeszli - to wszystko zachowało się na starych pocztówkach… » więcej 2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej 2021-12-04, godz. 18:10 ''Skupiamy się na tym, jak tworzyć ozdoby samodzielnie". W Reużytkowni warsztaty w duchu ''zero waste'' Wykonywanie drobnych ozdób świątecznych, prezentów czy nauka pakowania upominków niewielkim kosztem. W Reużytkowni w Opolu zorganizowano warsztaty ''zero… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »