Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-03, 17:30 Autor: Mariusz Majeran

Teatr Dramatyczny przygotowuje premiery. "Skupiamy się na przyszłym sezonie"

Anna Augustynowicz i Grzegorz Falkowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Anna Augustynowicz i Grzegorz Falkowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Opolski teatr nie otworzy swoich drzwi przed widzami z powodu remontu, który był zaplanowany do końca czerwca. A później nastąpi koniec sezonu artystycznego.
- Mieliśmy plany, ale pandemia je pokrzyżowała - mówi Beata Marcinowicz z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - To jest czas poświęcony remontowi teatru, w związku z tym, my i tak w siedzibie byśmy nie grali w tej chwili. I mieliśmy grać poza siedzibą, ale też wszystkie spektakle zostały odwołane. My już nie będziemy gdzieś tam dążyć do ich realizacji. I skupiamy się na przyszłym sezonie.

- Przyszły sezon artystyczny to nasze premiery i spektakle w koprodukcji - dodaje Marcinowicz. - Premier w koprodukcjach w przyszłym sezonie, a szczególnie w pierwszej połowie przyszłego sezonu, rzeczywiście będzie sporo. W Toruniu w teatrze imienia Horzycy "Gargantua i Pantagruel". Ona również jesienią będzie u nas. To jest tytuł numer jeden. Tytuł numer dwa, do którego w połowie czerwca rozpoczynamy przygotowania, to jest "Król Lear" w reżyserii Anny Augustynowicz.

"Król Lear" powstanie w koprodukcji z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Tegoroczne konfrontacje teatralne zostały przesunięte na jesień i ze względu na wykorzystanie przede wszystkim Dużej Sceny potrwa o wiele dłużej niż zwykle.
Beata Marcinowicz cz. 1
Beata Marcinowicz cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-08-01, godz. 13:45 Muzycznie oddadzą hołd Powstańcom Warszawskim Do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni zachęca opolan Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Metronom”. Koncert zaplanowano na niedzielę, na godz… » więcej 2021-08-01, godz. 11:00 Namysłowskie kino "pod chmurką" przyciąga mieszkańców. "Zawsze mamy komplet widzów" Spore zainteresowanie tegorocznymi seansami w ramach letniego kina plenerowego w Namysłowie. Do tej pory każdy z wyświetlanych filmów zgromadził na dziedzińcu… » więcej 2021-07-31, godz. 20:09 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny i 14. Festiwal Śląskie Lato Muzyczne od niedzieli na Opolszczyźnie Po rocznej przerwie wymuszonej sytuacją pandemiczną powraca do Opola Międzynarodowy Kurs Muzyczny (MKM) oraz towarzyszący mu festiwal Śląskie Lato Muzyczne… » więcej 2021-07-31, godz. 13:30 Przed biblioteką stanęła specjalna wrzutnia na książki Trezor biblioteczny to nowe urządzenie, które stanęło przed budynkiem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach Opolskich. Umożliwia ono czytelnikom… » więcej 2021-07-30, godz. 19:30 Zespół Clock Machine zagra na Letniej Scenie NCPP W opolskim amfiteatrze w ramach Letniej Sceny NCPP wystąpi krakowska formacja Clock Machine. Ze względu na obostrzenia pandemiczne koncert odbędzie się na… » więcej 2021-07-30, godz. 16:23 58. KFPP: Sabina Szewczyk wygrała opolskie eliminacje do Debiutów i powalczy o Karolinkę Opolskie jury ogłosiło zwycięzcę eliminacji do festiwalowego koncertu Debiutów. Na deskach opolskiego amfiteatru wystąpi Sabina Szewczyk, która zaśpiewa… » więcej 2021-07-30, godz. 09:00 58. KFPP: Wiemy, kto zaśpiewa w koncercie Premier i w Debiutach Telewizja Polska wybrała wykonawców, których usłyszymy podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncertach Premier i Debiutów. Zakończył… » więcej 2021-07-30, godz. 08:53 Historia na żywo w Galerii Sztuki w Leśnicy Leśnicki Ośrodek Kultury i Kozielskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej zapraszają dzisiaj (30.07) o 19:00 na spotkanie z historią w Galerii Sztuki… » więcej 2021-07-29, godz. 18:30 Wraca Opolskie Granie. "Umawiamy się na jakąś konkretną piosenkę i gramy" Po przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi wraca do Opola oddolna inicjatywa artystyczna 'Opolskie granie'. Muzykujący Opolanie spotykają się w opolskich… » więcej 2021-07-29, godz. 16:45 Uliczni artyści wracają do Opola. Przed nami III Festiwal Zdarzeń Artystycznych To ma być jedno z bardziej kolorowych wydarzeń w regionie, a na jego uczestników będzie można natknąć się właściwie w każdym zakątku starej części… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »