Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-03-05, 15:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Piękne czytanie, tym razem online. Za nami konkurs w Głuchołazach

Karolina Rzeszutko laureatka 2. miejsca w II kat. w 7. Konkursie Pięknego Czytania [fot. archiwum organizatora]
Karolina Rzeszutko laureatka 2. miejsca w II kat. w 7. Konkursie Pięknego Czytania [fot. archiwum organizatora]
7. Konkurs Pięknego Czytania [fot. archiwum organizatora]
7. Konkurs Pięknego Czytania [fot. archiwum organizatora]
7. Konkurs Pięknego Czytania [fot. archiwum organizatora]
7. Konkurs Pięknego Czytania [fot. archiwum organizatora]
Konkurs Pięknego Czytania już po raz siódmy zorganizowała Miejska i Gminna Biblioteka w Głuchołazach. Tym razem dodatkowym wyzwaniem było przygotowanie tego wydarzenia w formie online. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów w trzech kategoriach wiekowych z różnych szkół w gminie Głuchołazy.
- Głównym celem konkursu była promocja tekstów literackich - mówi Magdalena Beztroska z biblioteki. - Chcieliśmy zachęcić dzieci do czytania i pokazać, że te książki nie są nudne, lecz bardzo ciekawe i pasjonujące. Chodziło też o to, aby rozbudzić w dzieciach taką wrażliwość na słowo pisane. Nie ukrywamy też, że był to konkurs, więc miał rozwijać także taką zdrową rywalizację. Mamy nadzieję, że przez te siedem lat udaje nam się te cele realizować - dodaje.

Z nagrody cieszy się między innymi Karolina Rzeszutko z PSP nr 2 w Głuchołazach, która zajęła drugie miejsca w kategorii klas 5-6 szkół podstawowych.

- Wzięłam udział w konkursie, ponieważ bardzo lubię czytać - mówi Karolina. - Chciałam sprawdzić swoje wiadomości. Tekst był łatwy. Mieliśmy 2 minuty na przeczytanie go. Bardzo się cieszę, bo postarałam się w tym konkursie. Przygotowywała mnie pani Magdalena Nogaj, moja wychowawczyni. Wcześniej były eliminacje, które nie były online, tylko stacjonarnie - dodaje.

Laureatami pierwszych miejsc zostali: Zofia Gorz ze szkoły w Biskupowie, Martyna Powirska z PSP nr 1 w Głuchołazach oraz Wojciech Przysiadłowski z PSP nr 2 w Głuchołazach.

Pełną listę laureatów można znaleźć na facebooku Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Głuchołazach.
Magdalena Beztroska
Karolina Rzeszutko

Kultura i rozrywka

2021-06-23, godz. 18:15 Festiwal Placu Teatralnego w Opolu potrwa 2 miesiące Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg inicjatyw artystycznych pod wspólnym tytułem Festiwal Placu Teatralnego. Podczas festiwalu odbędą się spotkania… » więcej 2021-06-23, godz. 16:00 Spotkanie online z holenderskim pisarzem proponuje WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu rusza z nowym cyklem spotkań autorskich 'Rozmowy bez granic'. Czytelnicy będą mogli spotykać się poprzez internet… » więcej 2021-06-23, godz. 14:28 Poezja, fotografia i muzyka na spotkaniu autorskim Marcina Weissa [ZDJĘCIA] Spotkanie poetyckie połączone z prezentacją zdjęć i muzyką graną na żywo odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W ramach spotkań… » więcej 2021-06-23, godz. 13:00 Ostatni dzień, by stworzyć "Amfiteatr Oczami Dziecka" Dziś (23.06) ostatni dzień, aby wziąć udział w konkursie „Amfiteatr Oczami Dziecka” organizowanym przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Ten… » więcej 2021-06-23, godz. 11:11 W Opolu trwa Strefa Mocy. "Jestem tutaj z powodu wdzięczności" Opole jeszcze dziś (23.06) będzie przystankiem 'Strefy Mocy'. Te plenerowe rekolekcje, które odbywają się w różnych częściach kraju, składają się między… » więcej 2021-06-23, godz. 10:25 Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu na wakacje „Spacer z piosenką” i „Kronika Amfiteatru Tysiąclecia” - to tylko dwie z wielu propozycji wakacyjnych Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2021-06-23, godz. 08:00 Pokonały Drogę św. Jakuba w Hiszpanii i opowiedziały o swoich doświadczeniach „Buen Camino, czyli szczęśliwej drogi” - takim pozdrowieniem witają się pielgrzymi na hiszpańskim szlaku. O swoich doświadczeniach na trasie Camino de… » więcej 2021-06-22, godz. 10:15 Koncerty, turniej rycerski, spektakle, spotkania - ruszyło święto stolicy regionu Cały tydzień potrwają Dni Opola. Przygotowano koncerty, warsztaty, spotkania, pokazy, spektakle, wystawy, gry miejskie oraz turniej rycerski. » więcej 2021-06-21, godz. 21:57 „Przebojem na mural”. Muzyczne i kolorowe podsumowanie konkursu przed NCPP Muzyczne podsumowanie konkursu „Przebojem na mural” przed Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Główną nagrodę otrzymała Patrycja Kostyra, a wyróżnienie… » więcej 2021-06-21, godz. 19:00 Dom Kultury w Praszce czeka na propozycje najlepszego hasła promującego gminę. Do wygrania rower miejski Rozpoczął się konkurs na najlepsze hasło promujące gminę Praszka. Chętni mogą zgłaszać propozycje jednoznacznie podkreślające i promujące walory … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »