Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-02-22, 14:04 Autor: Mariusz Majeran

Mira Marcinów - autorka książki "Bezmatek" - będzie gościem WBP w Opolu

plakat spotkanie z Mirą Marcinów w WBP [fot. WBP]
plakat spotkanie z Mirą Marcinów w WBP [fot. WBP]
Tegoroczna laureatka Paszportu Polityki będzie gościła w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Spotkanie z pisarką w najbliższa sobotę (27.02) o godzinie 17.00. Mimo, iż autorka będzie osobiście w opolskiej bibliotece, to spotka się z czytelnikami poprzez profil facebookowy WBP.
- Będziemy mówili o debiucie literackim Miry Marcinów - podkreśla Monika Ostrowska z biblioteki. - Jest filozofką, pisarką, jest również doktorem psychologii i adiunktem w Polskiej Akademii Nauk. Do tej pory publikowała książki naukowe. Natomiast "Bezmatek" jest jej prozatorskim debiutem i został doceniony ten debiut przez czytelników. W naszej bibliotece jest najdłuższa kolejka właśnie po "Bezmatek" Miry Marcinów. Także cieszy się ta książka ogromną popularnością.

- A książka opowiada o miłości - uzupełnia Ostrowska. - Przepiękna, choć bardzo wstrząsająca opowieść o żegnaniu się z matką. O oswajaniu się z nadchodząca stratą, o takiej żałobie, która zaczyna się już za życia.

Autorka książki "Bezmatek" będzie gościła na naszej antenie przez cały tydzień, aż do spotkania. Jeszcze dziś (22.02) po godzinie 20.00 o książce porozmawia z nią Agnieszka Zientarska w programie "Rewiry Kultury".

Radio Opole jest patronem medialnym tego spotkania.


Mariusz Majeran
Monika Ostrowska cz. 1
Monika Ostrowska cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-06-13, godz. 10:00 Gniewomir Tomczyk nagrywa koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole. "To miejsce jest magiczne" [ZDJĘCIA] Gniewomir Tomczyk wraz z zespołem nagrywa koncert w Studiu M imienia SBB w siedzibie Radia Opole. Wydarzenie będzie promować trzecią autorską płytę perkusisty… » więcej 2021-06-13, godz. 09:45 Przed nami wyczekiwana inauguracja 36. Kluczborskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Zabytkowe organy kościoła ewangelickiego w Kluczborku zabrzmią w niedzielę (13.06) na inauguracji 36. festiwalu Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej… » więcej 2021-06-12, godz. 19:57 Opolanie wysłuchali najpiękniejszych polskich piosenek w Filharmonii Opolskiej [ZDJECIA] Koncert 'Uciekaj moje serce' przyciągnął miłośników piosenki w różnym wieku. Na scenie wystąpili soliści z towarzyszeniem zespołu Take Style i Orkiestry… » więcej 2021-06-12, godz. 19:00 "Muzyczna trzynastka" zainspiruje w czerwcu dwoma koncertami organowymi w opolskiej katedrze Łukasz Sadło, absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (DIMK) w Opolu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wystąpi w niedzielę… » więcej 2021-06-12, godz. 18:30 5. Festiwal Książki na półmetku. Czytelnicy nie zawiedli, choć aura jest kapryśna [ZDJĘCIA, FILM] Za nami pierwszy dzień spotkań z autorami najciekawszych książek w tym roku. Sobotę można nazwać 'dniem opolskim', bo na festiwalu goszczą twórcy związani… » więcej 2021-06-12, godz. 15:15 Przed nami niecodzienny koncert w zabytkowym kościele w Bogacicy Muzyka dawna i oparte na niej współczesne improwizacje, a do tego połączenie głosów wokalnych i historycznych instrumentów - taka gratka na miłośników… » więcej 2021-06-12, godz. 13:00 Święto książki trwa. Koncert Zakuka ze względu na pogodę zwieńczy trzeci dzień 5. Festiwalu Książki w Opolu Drugi dzień 5 Festiwalu Książki miał zwieńczyć koncert zespołu Zakuka. Ze względu na warunki atmosferyczne koncert zostaje przeniesiony na jutro. Tym to… » więcej 2021-06-12, godz. 10:45 Opolskie Spotkania Fantastyczne w sobotę opanują Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu W ubiegłym roku ze względu na pandemię organizatorzy, Opolski Klub Fantastyki, musieli odwołać święto fantastyki w Opolu. Sobota (12.06) to dzień, w którym… » więcej 2021-06-12, godz. 08:30 Ostatnie w tym sezonie przedstawienie w Ekostudiu Teatr Ekostudio kończy sezon artystyczny w sobotę (12 czerwca). Na zakończenie zobaczymy spektakl w reżyserii Andrzeja Czernika ukazujący rodziny śląskie… » więcej 2021-06-12, godz. 07:52 Tegoroczne prace dyplomowe można zobaczyć w Aneksie [ZDJĘCIA] W Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej możemy zobaczyć przez szybą i w ograniczonej liczbie osób wewnątrz, prace tegorocznych dyplomantów Liceum Plastycznego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »