Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-02-22, 14:04 Autor: Mariusz Majeran

Mira Marcinów - autorka książki "Bezmatek" - będzie gościem WBP w Opolu

plakat spotkanie z Mirą Marcinów w WBP [fot. WBP]
plakat spotkanie z Mirą Marcinów w WBP [fot. WBP]
Tegoroczna laureatka Paszportu Polityki będzie gościła w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Spotkanie z pisarką w najbliższa sobotę (27.02) o godzinie 17.00. Mimo, iż autorka będzie osobiście w opolskiej bibliotece, to spotka się z czytelnikami poprzez profil facebookowy WBP.
- Będziemy mówili o debiucie literackim Miry Marcinów - podkreśla Monika Ostrowska z biblioteki. - Jest filozofką, pisarką, jest również doktorem psychologii i adiunktem w Polskiej Akademii Nauk. Do tej pory publikowała książki naukowe. Natomiast "Bezmatek" jest jej prozatorskim debiutem i został doceniony ten debiut przez czytelników. W naszej bibliotece jest najdłuższa kolejka właśnie po "Bezmatek" Miry Marcinów. Także cieszy się ta książka ogromną popularnością.

- A książka opowiada o miłości - uzupełnia Ostrowska. - Przepiękna, choć bardzo wstrząsająca opowieść o żegnaniu się z matką. O oswajaniu się z nadchodząca stratą, o takiej żałobie, która zaczyna się już za życia.

Autorka książki "Bezmatek" będzie gościła na naszej antenie przez cały tydzień, aż do spotkania. Jeszcze dziś (22.02) po godzinie 20.00 o książce porozmawia z nią Agnieszka Zientarska w programie "Rewiry Kultury".

Radio Opole jest patronem medialnym tego spotkania.


Mariusz Majeran
Monika Ostrowska cz. 1
Monika Ostrowska cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej 2021-10-21, godz. 20:43 Kolejna premiera "Kresowej Atlantydy". "Rozmowy z profesorem są powrotem do dzieciństwa" Broniły one granic Rzeczpospolitej Obojga Narodów przed inwazją, głównie islamu. Mowa o twierdzach kresowych - Kamieńcu Podolskim, Chocimiu czy Trembowli… » więcej 2021-10-21, godz. 19:14 Opole: najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Prezydent wręczył im stypendia Po raz 30. uczniowie opolskich szkół artystycznych otrzymali stypendia prezydenta Opola. W tym roku opolski ratusz przyznał ich 10, z czego 4 należą do młodzieży… » więcej 2021-10-21, godz. 18:07 Młodzi mają głos w teatrze? Powstanie młodzieżowa rada Młodzieżowa rada programowa powstanie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Nabór prowadzi utworzone tam, po gruntownym remoncie placówki, Centrum Edukacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »