Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-01-24, 16:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Biblioteka w Kietrzu nabrała nowego blasku. Czytelnicy mogą już korzystać z placówki

Biblioteka w Kietrzu już po remoncie - [fot: MGOK Kietrz]
Biblioteka w Kietrzu już po remoncie - [fot: MGOK Kietrz]
Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu już po remoncie. Placówka została poddana kompleksowej modernizacji.
- Budynek od lat był w fatalnym stanie technicznym i remont był koniecznością – mówi Dorota Przysiężna - Bator, burmistrz Kietrza. - Odświeżyliśmy bibliotekę. Daliśmy jej nowe życie. Teraz myślę, że tam będziemy mogli otrzymywać coś, co będzie nowym życiem. Każda książka to nowe życie. Ktoś powiedział i nie bez racji powiedział, że kto czyta, żyje wielokrotnie. My ożywiliśmy bibliotekę, a teraz ona będzie nam dawała to, co najcenniejsze ze swoich zasobów.

W trakcie prac remontowych wymieniono podłogę, odnowiono ściany, zamontowano także nowe oświetlenie. Biblioteka w Kietrzu wzbogaciła się również o nowy sprzęt audiowizualny, tablice interaktywną, meble i przede wszystkim został poszerzony księgozbiór placówki.

Dodajmy, że remont biblioteki w Kietrzu kosztował 70 tys. złotych. 40 tys. z tej kwoty gmina pozyskała z funduszy unijnych.
Dorota Przysiężna - Bator

Kultura i rozrywka

2021-03-08, godz. 14:08 Wołczyński Ośrodek Kultury czeka na propozycje swojego loga wiosennego. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych Trwa konkurs na wiosenne logo Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Mogą wziąć w nim udział uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych. Technika prac jest dowolna… » więcej 2021-03-06, godz. 19:00 Nysa: wystawa fotograficzna Tadeusza Parceja przyciągnęła spragnionych kontaktu ze sztuką [ZDJĘCIA] Wystawę prac opolskiego fotografa Tadeusza Parceja można od dziś (06.03) oglądać w Powiatowym Muzeum w Nysie. Ekspozycja prezentujące czarno-białe fotografie… » więcej 2021-03-06, godz. 12:45 Komiksowo o historii Polski. Muzeum Regionalne w Praszce zaprasza na nową wystawę 'Historia Polski według komiksu' to nowa wystawa czasowa w praszkowskim Muzeum Regionalnym. Dzieje ojczyzny zostały przedstawione w ciekawy sposób - przystępny… » więcej 2021-03-06, godz. 10:00 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opolu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie… Celem XI konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci w obrębie… » więcej 2021-03-05, godz. 20:00 Laureaci VII Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych nagrodzeni Daty, pseudonimy i biografie Niezłomnych mają w małym palcu. Uczestnicy tegorocznej edycji Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych musieli wykazać… » więcej 2021-03-05, godz. 17:30 Oglądaj eksponaty z Powstań Śląskich w Muzeum Czynu Powstańczego bez wychodzenia z domu Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy III Powstania Śląskiego Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przygotowało specjalna wystawę on-line… » więcej 2021-03-05, godz. 15:30 Piękne czytanie, tym razem online. Za nami konkurs w Głuchołazach Konkurs Pięknego Czytania już po raz siódmy zorganizowała Miejska i Gminna Biblioteka w Głuchołazach. Tym razem dodatkowym wyzwaniem było przygotowanie… » więcej 2021-03-05, godz. 11:45 Mizia & Mizia po raz kolejny zagra w Studiu M im. SBB Radia Opole Mizia & Mizia to wrocławski zespół, który tworzą ojciec Stefan Mizia grający na harmonijce ustnej oraz dwóch synów - Włodzimierz, wokalista, grający… » więcej 2021-03-05, godz. 09:15 Filharmonia Opolska: przed nami kameralne spotkanie z muzyką dawną w wydaniu on-line Koncerty z udziałem publiczności mogą się odbywać, jednak najbliższe wydarzenie przygotowane przez Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera zrealizowane… » więcej 2021-03-04, godz. 19:30 Opole przygotowało plan obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego Opole włącza się w obchody 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Między marcem a listopadem w stolicy regionu odbędzie się 30 wydarzeń, które… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »