Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-01-05, 12:40 Autor: Mariusz Majeran

Marszałek województwa wręczył dwie dodatkowe nagrody w dziedzinie kultury [ZDJĘCIA]

Wręczenie Nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury. Od lewej: Zbigniew Kubalańca, Magdalena Krzemień i Jędrzej Skiba [fot. Mariusz Majeran]
Wręczenie Nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury. Od lewej: Zbigniew Kubalańca, Magdalena Krzemień i Jędrzej Skiba [fot. Mariusz Majeran]
Zarząd Województwa Opolskiego postanowił przyznać dwie dodatkowe nagrody w dziedzinie kultury. W czasie szczególnie trudnym dla artystów wyróżniono dwoje wokalistów z naszego regiony, którzy wzięli udział w ogólnopolskich telewizyjnych konkursach wokalnych.
- Dodatkowo wyróżniliśmy Magdalenę Meg Krzemień i Jędrzeja Skibę - mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. - Dwójka ambasadorów Opolszczyzny w Polsce. Swój talent przekładają również na popularyzację regionu opolskiego. A czas jest wyjątkowo trudny nawet dla świata artystycznego, dlatego tym bardziej się cieszę, że możemy w jakiś sposób uhonorować symboliczną statuetką ale również nagrodą finansową.

- Cieszę się, że mam wsparcie w regionie, z którego pochodzę - dodaje Magdalena Krzemień. - Jest mi niesamowicie miło, że moje starania zostały docenione. Akurat jest tak, że pracuję nad nowym materiałem materiałem muzycznym i myślę, że z pewnością ta nagroda też zostanie przekazana na cele muzyczne, na kulturę.

- To ważne wyróżnienie dla mnie - podkreśla Jędrzej Skiba. - Dla mnie ta nagroda przyszła w takim szczególnym w moim życiu, bo ostatnio się troszkę oddalałem od muzyki na rzecz pracy na pełnym etacie. Ale gdzieś tam te ostatnie zdarzenia chyba utwierdzają mnie w przekonaniu, że może jednak muzyka jest moja drogą. Mi akurat się zepsuł samochód, a jest to dosyć ważne narzędzie pracy w życiu muzyka, więc chyba sobie po prostu dołożę do jakiegoś samochodu.

Magdalena Meg Krzemień wygrała program "The Four. Bitwa o sławę". W Radiu Opole prowadziła programy muzyczne. Jędrzej Skiba wystąpił w finale "The Voice of Poland".

Wręczenie statuetek i listów gratulacyjnych odbyło się w kameralnej atmosferze w gabinecie marszałka.
Zbigniew Kubalańca
Magdalena Meg Krzemień
Jędrzej Skiba

Kultura i rozrywka

2021-02-28, godz. 14:30 Organy opolskiej katedry znów zabrzmią w słusznej sprawie Gratka dla miłośników muzyki organowej szykuje się podczas finału miesiąca w Opolu. Wszystko za sprawą koncertu z cyklu 'Organowe Inspiracje - Muzyczna… » więcej 2021-02-27, godz. 20:00 Nyski Dom Kultury wznawia działalność sceniczną. Widzowie mogli dziś zobaczyć premierę musicalu Prysły zmysły Nyski Dom Kultury wznawia występy przed publicznością. Pierwszym od kilku miesięcy spektaklem wystawionym na małej scenie im. Jerzego Kozarzewskiego był… » więcej 2021-02-27, godz. 08:21 Premiera w Teatrze Ekostudio o śląskiej rodzinie, patriotyzmie i polskości 'Podrzucone słowa' to autorski spektakl Andrzeja Czernika, który stworzył scenariusz, wyreżyserował przedstawienie i nawet gra w prologu. To historyczna opowieść… » więcej 2021-02-26, godz. 15:00 Szanty zabrzmią w Paczkowie Opolski zespół szantowy Puzon Band wystąpi przed paczkowską publicznością w najbliższą sobotę (27.02). W czasie pandemii muzycy grali tylko w internecie… » więcej 2021-02-25, godz. 20:00 Premiera w Teatrze Ekostudio w Opolu w reżimie sanitarnym, ale z publicznością Opolski Teatr Ekostudio proponuje pierwszą w tym roku premierę z publicznością. W piątek (26.02) na deskach teatru zobaczymy przedstawienie historyczne zatytułowane… » więcej 2021-02-25, godz. 16:30 "Nowe Epifanie" 2021 z opolskim akcentem Trwający po raz 12. festiwal 'Nowe Epifanie' w tym roku przeniósł się do internetu. W ramach imprezy Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie prezentuje spektakle… » więcej 2021-02-25, godz. 14:00 Ruszył nabór wniosków do wiosennej edycji EDUKO Rozpoczęła się wiosenna edycja programu 'EDUKO - Bardzo Młoda Kultura 2019-2021' w naszym województwie. W tym roku przewidziano dwa konkursy, w których na… » więcej 2021-02-25, godz. 12:00 "Cztery struny, czwarta symfonia" i dwóch wybitnych muzyków w Filharmonii Opolskiej Utytułowany wiolonczelista młodego pokolenia i wybitny polski dyrygent świętujący 50-lecie pracy artystycznej wystąpią w piątkowy (26.02) wieczór w Filharmonii… » więcej 2021-02-25, godz. 10:30 W Radiu Opole powstał audiobook o żołnierzu wyklętym - o Władysławie Załagowiczu, pseudonim "Felek" W poniedziałek 1 marca również na antenie Radia Opole będziemy obchodzili Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W nawiązaniu do obchodów aktor i historyk… » więcej 2021-02-25, godz. 09:00 Rusza nowa edycja projektu "Teatr!.Poczuj to!" Od 2013 roku Opolski Teatr Lalki i Aktora realizuje projekt edukacyjny skierowany zarówno do dzieci, jak i całych rodzin zatytułowany 'Teatr. Poczuj to!'. W… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »