Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-12-21, 20:32 Autor: Wiktoria Konieczna

Magdalena "Meg" Krzemień i Jędrzej Skiba nagrodzeni przez marszałka województwa opolskiego

Magdalena "Meg" Krzemień
Magdalena "Meg" Krzemień' [fot. Marcin Boczek]
Jędrzej Skiba [fot. Paula Hołubowicz]
Jędrzej Skiba [fot. Paula Hołubowicz]
Zarząd regionu po rozstrzygnięciu konkursu dla animatorów i twórców opolskiej kultury zdecydował o przyznaniu dwóch dodatkowych nagród. Trafią one do artystów, którzy odnieśli sukces na arenie ogólnopolskiej.
Jednym z laureatów jest Magdalena "Meg" Krzemień, która kilka tygodni temu wygrała pierwszą edycję programu "The Four. Bitwa o Sławę". To wokalistka i producentka pochodząca z Niemodlina.

- Czuję nieustanne wsparcie od zawsze, od początku swojej drogi muzycznej. Zarówno od władz Opola, jak i od moich kolegów i koleżanek z Radia Opole. To dla mnie coś wyjątkowego, czuję się zaszczycona, bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Mam nadzieję, że nie zawiodę. Jestem nastawiona na to, żeby ciężko pracować i w niedalekiej przyszłości podzielić się ze słuchaczami kolejnym autorskim utworem - dodaje Krzemień.

Przypomnijmy, Magdalena Meg Krzemień od kilku lat prowadzi w Radiu Opole autorskie audycje, mowa m.in. o Dobrym Graniu Extra oraz Set Meg.

Drugim laureatem nagrody marszałka jest pochodzący z Opola Jędrzej Skiba. To multiinstrumentalista i kompozytor, który znalazł się wśród finalistów jedenastej edycji muzycznego show Voice of Poland 2020. Został wyłoniony spośród stu uczestników podczas nieemitowanych w telewizji eliminacji produkcyjnych.
Magdalena Meg Krzemień

Kultura i rozrywka

2021-04-17, godz. 19:00 "Zachodni wiatr" w Galerii Aneks. Wystawa Pauliny Ptaszyńskiej 'Zachodni wiatr' to instalacja Pauliny Ptaszyńskiej, którą można oglądać w Galerii Aneks przy placu Teatralnym w Opolu. Artystka jest wykładowczynią Wydziału… » więcej 2021-04-17, godz. 15:57 Wystartował pierwszy numer Literackiego Kwartalnika Fantastycznego „O!Fka!” To bezpłatna i łatwo dostępna propozycja czytelnicza od członków Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix. Nazwa kwartalnika nawiązuje do naszego regionu, a dokładnie… » więcej 2021-04-17, godz. 07:30 Portrety z pasją - poznaj twórców z gminy Kolonowskie nie wychodząc z domu Twórców i artystów mieszkających w gminie Kolonowskie oraz ich dzieła można poznać bez wychodzenia z domu. Cykl „Portrety z pasją” to filmy przedstawiające… » więcej 2021-04-16, godz. 14:30 Konkurs recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor” Jeszcze tylko tydzień mają chętni do zgłoszenia się do konkursu recytatorskiego w języku niemieckim organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne… » więcej 2021-04-15, godz. 18:30 "Zachodni wiatr" powieje w Galerii Aneks Zmienia się ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Od piątku (16.04) będziemy mogli zobaczyć projekt Pauliny Ptaszyńskiej zatytułowany… » więcej 2021-04-15, godz. 15:00 W Filharmonii Opolskiej trwa nagranie koncertu online Filharmonia Opolska, jak inne instytucje kultury pozostaje zamknięta, ale nie zapomina o melomanach. Nagrywa najbliższy koncert kameralny. » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Opole ponownie "zagra" w serialu! Tym razem czas na ekranizację powieści Remigiusza Mroza - Finalizujemy umowę ze stacją TVN dotyczącą produkcji 'Behawiorysty' na podstawie powieści Remigiusz Mróz. Serial będzie można oglądać na platformie… » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Okolicznościowe monety upamiętniające trzecie powstanie śląskie Narodowy Bank Polski upamiętnił 100. rocznicę trzeciego powstania śląskiego. Z tej okazji bank centralny wyemitował złotą monetę o nominale 200 złotych… » więcej 2021-04-15, godz. 09:00 Odrestaurowano dwie kaplice boczne w Katedrze Opolskiej W Katedrze Opolskiej zakończyły się kolejne prace konserwatorskie. Tym razem renowacje przeszły dwie kaplice boczne, a dokładniej kaplica św. Jadwigi oraz… » więcej 2021-04-14, godz. 15:10 W lesie koło Pokrzywnicy znaleźli toporek z brązu, ma ok. 3 tysięcy lat [ZDJĘCIA] Łukasz Wawrzyńczyk, pasjonat historii i leśniczy, wspólnie ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Relikt” prowadził wczoraj (13.04) poszukiwania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »