Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-11-26, 21:10 Autor: Katarzyna Zawadzka

Stajemy się coraz bardziej zdigitalizowani. Debata "Nowe media, czy nowe technologie?"

Debata [fot. archiwum WSB]
Debata [fot. archiwum WSB]
Nowe sposoby komunikowania się, nowoczesne technologie, ewolucja mediów społecznościowych i ich ekspansja - o tym wszystkim rozmawiano podczas debaty zorganizowanej przez Nokta Festival i Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. W spotkaniu, które odbyło się za pośrednictwem internetu, udział wzięli dziennikarze, medioznawcy i pedagodzy.
- Rozmawialiśmy o tym, jak otaczająca nas rzeczywistość staje się coraz bardziej zdigitalizowana - mówi dr Anna Zięty, menedżer kierunku media i komunikacja w biznesie WSB w Opolu. - Zwracamy uwagę na różnice w funkcjonowaniu starych i nowych mediów. Pokazywano cechy jednych i drugich. Ukazywano różne przykłady medialne, treści medialne. Nastąpiła też próba znalezienia odpowiedzi i zastanowienia się nad tym, kim jest współczesny odbiorca mediów - dodaje.

- Wszyscy uczestnicy debaty zwrócili uwagę na to, że bardzo potrzebna jest szeroko pojęta edukacja medialna społeczeństwa - podsumowuje dr Zięty. - To taka edukacja, która pozwoli na selekcjonowanie informacji, na krytyczne podejście do nich. To ważne, abyśmy wiedzieli, jak obcować z mediami i nowoczesną technologią, i jednocześnie widzieli zagrożenia, jakie z tych mediów płyną - dodaje.

W debacie udział wzięli: dziennikarz i kierownik muzyczny Radia Opole - Tomasz Bazan, politolog, krytyk i wykładowca dr hab. Kamil Minkner, filmoznawca i prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy - Rafał Mościcki oraz dr nauk społecznych, pedagog medialny i medioznawca dr Anna Zięty.

Radio Opole było patronem medialnym debaty.
Dr Anna Zięty cz. 1
Dr Anna Zięty cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej 2021-07-21, godz. 16:15 Bajeczne projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu 'Wakacje Mikołajka' w kinie pod chmurką proponuje na czwartkowy (22.07) wieczór Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Plenerowa projekcja czekać będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »