Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-11-26, 21:10 Autor: Katarzyna Zawadzka

Stajemy się coraz bardziej zdigitalizowani. Debata "Nowe media, czy nowe technologie?"

Debata [fot. archiwum WSB]
Debata [fot. archiwum WSB]
Nowe sposoby komunikowania się, nowoczesne technologie, ewolucja mediów społecznościowych i ich ekspansja - o tym wszystkim rozmawiano podczas debaty zorganizowanej przez Nokta Festival i Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. W spotkaniu, które odbyło się za pośrednictwem internetu, udział wzięli dziennikarze, medioznawcy i pedagodzy.
- Rozmawialiśmy o tym, jak otaczająca nas rzeczywistość staje się coraz bardziej zdigitalizowana - mówi dr Anna Zięty, menedżer kierunku media i komunikacja w biznesie WSB w Opolu. - Zwracamy uwagę na różnice w funkcjonowaniu starych i nowych mediów. Pokazywano cechy jednych i drugich. Ukazywano różne przykłady medialne, treści medialne. Nastąpiła też próba znalezienia odpowiedzi i zastanowienia się nad tym, kim jest współczesny odbiorca mediów - dodaje.

- Wszyscy uczestnicy debaty zwrócili uwagę na to, że bardzo potrzebna jest szeroko pojęta edukacja medialna społeczeństwa - podsumowuje dr Zięty. - To taka edukacja, która pozwoli na selekcjonowanie informacji, na krytyczne podejście do nich. To ważne, abyśmy wiedzieli, jak obcować z mediami i nowoczesną technologią, i jednocześnie widzieli zagrożenia, jakie z tych mediów płyną - dodaje.

W debacie udział wzięli: dziennikarz i kierownik muzyczny Radia Opole - Tomasz Bazan, politolog, krytyk i wykładowca dr hab. Kamil Minkner, filmoznawca i prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy - Rafał Mościcki oraz dr nauk społecznych, pedagog medialny i medioznawca dr Anna Zięty.

Radio Opole było patronem medialnym debaty.
Dr Anna Zięty cz. 1
Dr Anna Zięty cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-05-14, godz. 19:39 Moszna: wielkie odliczanie do inauguracji "Muzycznego Święta Kwitnących Azalii" Muzyka polska zabrzmi na inauguracji 37. Festiwalu 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. Wyczekiwane przez melomanów wydarzenie… » więcej 2021-05-14, godz. 19:00 Coś dla większych i mniejszych moli książkowych. Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach w weekend zaprasza mieszkańców… 'Na tropie książki'. To gra terenowa, na którą od jutra (15.05) zaprasza mieszkańców Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach. » więcej 2021-05-14, godz. 16:30 „Moja ziemio wyśniona” - koncert z okazji 100. rocznicy III Powstania Śląskiego. Prosto z NCPP w Radiu Opole „Moja ziemio wyśniona” - to tytuł niedzielnego (16.05) koncertu, który obydwa się w ramach obchodów setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. Na scenie… » więcej 2021-05-14, godz. 15:30 Jakie atrakcje czekają na zwiedzających podczas sobotniej Nocy Muzeów? Swoje drzwi otwiera jutro (15.05)  m.in. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wszystkie stałe wystawy oraz jeden… » więcej 2021-05-14, godz. 11:30 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach będzie miał nowoczesne, sterowane komputerowo nagłośnienie Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach przystępuje do ostatniego etapu modernizacji budynku. W sali widowiskowej będą prowadzone prace, które w znaczący… » więcej 2021-05-14, godz. 10:30 Nowa wystawa w Galerii Aneks. Prace wideo Jana Kowala 'Mleko ludzkiej dobroci' to wystawa laureata konkursu Galerii Aneks, którą od piątku (14.05) będzie można oglądać w Opolu. Autorem jest Jan Kowal - student… » więcej 2021-05-14, godz. 09:00 Kietrz: w wakacje zaplanowano warsztaty teatralne. Gmina otrzymała dofinansowanie z ministerstwa kultury Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu otrzymało 40 tys. złotych dofinansowania na realizację projektu ,,Lato w teatrze’’, czyli wakacyjnych warsztatów artystycznych… » więcej 2021-05-14, godz. 08:12 "Moje książki muszą mieć własny rytm". Filip Zawada gościem "Zaczytane Opolskie" Jego książki mają własny rytm, a teksty balansują na granicy tragedii i komedii. Mowa o Filipie Zawadzie, który spotkał się w czwartek (13.05) z czytelnikami… » więcej 2021-05-13, godz. 21:13 Trwa międzynarodowa konferencja architektoniczna organizowana przez nyską uczelnię. Tematami przewodnimi piękno i harmonia… Zakończył się pierwszy dzień międzynarodowej konferencji poświęconej harmonii w architekturze, organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową… » więcej 2021-05-13, godz. 17:20 Młode talenty rozkwitną w Mosznej Plener to nie jedyna odmiana na rozpoczynającym się w sobotę (15.05) 37. Festiwalu 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »