Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-12-05, 13:15 Autor: Marzena Śmierciak

Zagrożenia i szanse dla mediów w dobie pandemii - debata PAP z udziałem menadżerów medialnych

Zapowiedź konferencji "Media Przyszłości" [grafika PAP]
Zapowiedź konferencji "Media Przyszłości" [grafika PAP]
Jak prowadzić przedsiębiorstwo medialne i jak zarządzać informacją w dobie koronawirusa? Tej tematyce będą poświęcone dwie debaty zapowiadające III edycję konferencji Media Przyszłości. Obydwa wydarzenia organizuje PAP.
Trwająca od marca pandemia i kolejne restrykcje gospodarcze dotknęły m.in. rynek mediów i informacji. Z jednej strony wzrosło zapotrzebowanie na bieżącą, wiarygodną informację. Do odbiorców dociera jednak tak duża ilość komunikatów, że mówi się wręcz o towarzyszącej pandemii infodemii. Z drugiej strony, media stanęły przed poważnymi problemami, jak np. ograniczenia w dystrybucji związane z zamykaniem placówek handlowych czy kryzys rynku reklamy. Celem debat będzie podsumowanie i przeanalizowanie obecnie zachodzących zmian w świecie mediów i komunikacji, jak również przedstawienie scenariuszy dalszego rozwoju,.

Ze względu na sytuację pandemiczną debaty zaplanowano online we wtorek (08.12) i środę (9.12). Wśród zaproszonych gości są dziennikarze, przedstawiciele polskich mediów i przedsiębiorcy. Spotkania poprowadzi prezes PAP Wojciech Surmacz.

Tematem wtorkowej dyskusji będzie „Koronakryzys w mediach. Przedsiębiorstwo medialne w obliczu pandemii”. Początek - 10.00. W środę, także od 10.00 uczestnicy konferencji skupią się „Koronakryzysie w biznesie. Jak zarządzać komunikacją w dobie pandemii i infodemii?”.

Szczegóły na stronie www.mediaprzyszlosci.pap.pl. Transmisja z konferencji w serwisach PAP: ap.pl, pap-mediaroom.pl oraz mediach społecznościowych PAP.

Dodajmy, drugą odsłonę III konferencji Media Przyszłości zaplanowano w 2021 roku.

Kultura i rozrywka

2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej 2021-07-21, godz. 16:15 Bajeczne projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu 'Wakacje Mikołajka' w kinie pod chmurką proponuje na czwartkowy (22.07) wieczór Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Plenerowa projekcja czekać będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »