Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-12-05, 13:15 Autor: Marzena Śmierciak

Zagrożenia i szanse dla mediów w dobie pandemii - debata PAP z udziałem menadżerów medialnych

Zapowiedź konferencji "Media Przyszłości" [grafika PAP]
Zapowiedź konferencji "Media Przyszłości" [grafika PAP]
Jak prowadzić przedsiębiorstwo medialne i jak zarządzać informacją w dobie koronawirusa? Tej tematyce będą poświęcone dwie debaty zapowiadające III edycję konferencji Media Przyszłości. Obydwa wydarzenia organizuje PAP.
Trwająca od marca pandemia i kolejne restrykcje gospodarcze dotknęły m.in. rynek mediów i informacji. Z jednej strony wzrosło zapotrzebowanie na bieżącą, wiarygodną informację. Do odbiorców dociera jednak tak duża ilość komunikatów, że mówi się wręcz o towarzyszącej pandemii infodemii. Z drugiej strony, media stanęły przed poważnymi problemami, jak np. ograniczenia w dystrybucji związane z zamykaniem placówek handlowych czy kryzys rynku reklamy. Celem debat będzie podsumowanie i przeanalizowanie obecnie zachodzących zmian w świecie mediów i komunikacji, jak również przedstawienie scenariuszy dalszego rozwoju,.

Ze względu na sytuację pandemiczną debaty zaplanowano online we wtorek (08.12) i środę (9.12). Wśród zaproszonych gości są dziennikarze, przedstawiciele polskich mediów i przedsiębiorcy. Spotkania poprowadzi prezes PAP Wojciech Surmacz.

Tematem wtorkowej dyskusji będzie „Koronakryzys w mediach. Przedsiębiorstwo medialne w obliczu pandemii”. Początek - 10.00. W środę, także od 10.00 uczestnicy konferencji skupią się „Koronakryzysie w biznesie. Jak zarządzać komunikacją w dobie pandemii i infodemii?”.

Szczegóły na stronie www.mediaprzyszlosci.pap.pl. Transmisja z konferencji w serwisach PAP: ap.pl, pap-mediaroom.pl oraz mediach społecznościowych PAP.

Dodajmy, drugą odsłonę III konferencji Media Przyszłości zaplanowano w 2021 roku.

Kultura i rozrywka

2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teamtr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej 2022-01-18, godz. 09:00 Miłośnicy egzotycznych podróży spotkali się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk spotkał się ze słuchaczami w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Naukowiec jest geografem i ekonomistą, specjalizującym się w geografii… » więcej 2022-01-17, godz. 21:15 Premiera filmu "Religie i wyznania Śląska Opolskiego" w MBP [ZDJĘCIA] Opolska Fundacja Filmowa przygotowuje filmy, które przybliżają nam historie i kulturę naszego regionu. Najnowsza produkcja rozpoczyna nowy cykl zatytułowany… » więcej 2022-01-17, godz. 12:45 WBP: Spotkanie autorskie z pisarką z Brazylii, ale na odległość W ramach cyklu 'Spotkania bez granic' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkania z pisarkami i pisarzami, którzy nie pojawiają się w Polsce… » więcej 2022-01-16, godz. 08:54 Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku-Lesie. "Kolęda dla nieobecnych" w tym roku zabrzmi dla Andrzeja Nowaka Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie jest organizowane w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. - Nasze spotkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »