Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-11-24, 08:38 Autor: Aleksandra Łowicka

Obraz współczesnego świata - spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie online Wojciechem Jagielskim
Spotkanie online Wojciechem Jagielskim
Wojciech Jagielski - znany reporter, dziennikarz oraz korespondent wojenny był gościem spotkania online w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
Opowiedział o swojej najnowszej książce "Strona świata", która jest zbiorem jego najciekawszych tekstów publikowanych w "Tygodniku Powszechnym". Dzięki nim czytelnik może poznać odległe tereny m.in. Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii. Autor książki zapewnia, że jest to lektura dla każdego, ale w szczególności poleca ją tym, którzy interesują się losami świata.

- Z całą pewnością polecałbym tę książkę ludziom, którzy kupując gazety dzisiaj czy kiedyś, nie przewracali kartek z napisem "świat" czy "zagranica", tylko po tej drugiej stronie i po sportowej, ma się rozumieć, do działu "świat" zaglądali z ciekawością, co się tam wydarzyło ciekawego. - Wojciech Jagielski

Zapis transmisji ze spotkania dostępny jest na facebooku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Dodajmy, że wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Patchwork językowo-kulturowy".
Wojciech Jagielski

Kultura i rozrywka

2021-01-17, godz. 18:21 "To dla nas miejsce szczególne". Chrząstowice remontują i poszerzają izbę muzealną im. Konrada Mientusa To unikatowe w skali regionu miejsce, z eksponatami z początku XX wieku, a nawet z XIX stulecia, będzie miało nowy wygląd. Chodzi o Regionalną Izbę Śląska… » więcej 2021-01-17, godz. 08:44 Kluczborska biblioteka prezentuje zdjęcia pejzaży. Na wystawie trzeba pamiętać o rygorze sanitarnym Wystawę zdjęć pejzaży można oglądać w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczborku. » więcej 2021-01-15, godz. 15:15 "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia”. Wystawa przed kościołem w Głubczycach 'Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia” - pod takim tytułem została dziś (15.01) otwarta wystawa przy kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej… » więcej 2021-01-14, godz. 19:00 Laureatka Nagrody Literackiej Nike w MBP Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, po przerwie świąteczno-noworocznej, wznawia spotkania autorskie. Ze względu na obostrzenia pandemiczne będą się one… » więcej 2021-01-14, godz. 14:00 Emocje i kłamstwo w opolskim teatrze on-line Teatr imienia Jana Kochanowskiego przygotował kolejny spektakl dostępny jedynie w internecie. Tym razem będzie to powtórzenie przedstawienia pełnego skomplikowanych… » więcej 2021-01-13, godz. 15:45 W puli 150 tysięcy złotych na wsparcie ludzi kultury. Rozpoczęła się tegoroczna edycja Marszałkowskich Talentów To propozycja dla twórców, autorów, kompozytorów, ale też dla tych, którzy opiekują się zabytkami. Ruszyła druga edycja Marszałkowskich Talentów. W… » więcej 2021-01-13, godz. 12:45 Filharmonia Opolska zaprasza na styczniowe gale noworoczne do internetu Gale noworoczne od lat gromadziły w Filharmonii Opolskiej kilkutysięczną publiczność. Tym razem odbędą się one bez udziału publiczności. Filharmonia… » więcej 2021-01-12, godz. 16:30 Galeria Sztuki Współczesnej ma nowe propozycje w internecie Tegoroczne ferie zimowe instytucje kultury zamieniły w internetowe spotkania. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu również proponuje różnego rodzaju zajęcia… » więcej 2021-01-12, godz. 12:09 Pokaż swój talent i wygraj bony - proponuje dom kultury w Krapkowicach Propozycja skierowana jest do wszystkich bez względu na wiek - chociaż realizowana jest w ramach ferii on-line w Krapkowickim Domu Kultury. A mowa o konkursie… » więcej 2021-01-11, godz. 15:45 Opole: odsłonięto tablicę upamiętniającą rzeźbiarza Bena Muthofera Opole upamiętniło kolejnego artystę. Na budynku przy ulicy ks. Jana Dzierżona 7 odsłonięto dzisiaj (11.01) pamiątkową tablicę poświęconą rzeźbiarzowi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »