Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-05, 12:12 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Dąbrówka Dolna: owacje na finał XVII Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera [ZDJĘCIA]

Finał XVII Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Finał XVII Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kościół Matki Boskiej Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kościół Matki Boskiej Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Publiczność owacyjnie przyjęła występ artystów zamykający XVII Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera. W tym roku z przyczyn niezależnych od organizatorów dwudniowe koncerty nie mogły się odbyć w planowym terminie, czyli w Boże Ciało i następujący po nim weekend. Niemożliwa była także realizacja koncertów w miejscowości Pokój, miejscem koncertów stała się więc świątynia w Dąbrówce Dolnej. Podczas niedzielnego (04.10) koncertu zabrzmiały dzieła Roberta Schumanna, Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina oraz pieśni patrona festiwalu, czyli Carla Marii von Webera w wykonaniu śpiewaków Elżbiety Cabały, Rafała Żurakowskiego oraz pianistki Anny Miernik.
Artyści zgodnie przyznają, że warunki akustyczne oraz liczna obecność sprzyjała występowi.

- Ja jestem bardzo szczęśliwa, że ten koncert w ogóle się odbył - mówi sopranistka Elżbieta Cabała. - Miał się odbyć w czerwcu i niestety nie doszło to do skutku, więc z ulgą przywitałam tę nową datę. I szczerze mówiąc bardzo miło mi się śpiewało, mimo że to był dosyć długi koncert, to wyśpiewałam się rzeczywiście. Czuję się usatysfakcjonowana, też tym, że publiczność dopisała do końca. Nikt nie wychodził, wszystkim myślę, że się podobało.

Dodajmy, że wydarzenie objęte patronatem Radia Opole było także transmitowane on-line na stronach portalu informacyjnego opowiecie.info, gdzie dostępne są już nagrania wideo z obu koncertów. Szczegółowy program koncertów oraz linki do nagrań można odnaleźć także na stronie internetowej Gminy Pokój, która każdego roku wspiera w realizacji wydarzenia głównego organizatora czyli Stowarzyszenie Pokój Organizację Pożytku Publicznego. A więcej na ten temat w środowej audycji "Klasyka wieczorową porą".
Elżbieta Cabała
Elżbieta Cabała, Rafał Żurakowski i Anna Miernik (fragm. audycji "Klasyka wieczorową porą")

Kultura i rozrywka

2021-09-22, godz. 15:51 Kocert Stanisława Soyki rozpocznie "Wrzosowisko" w Kędzierzynie-Koźlu Miłośnicy łagodnych dźwięków będą mogli nacieszyć uszy podczas festiwalu „Wrzosowisko”. Impreza rozpoczyna się jutro (23.09) w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-09-22, godz. 13:06 Chopin u Beethovena - koncerty 29. Śląskiego Festiwal im. Ludwiga van Beethovena z niesłabnącym zainteresowaniem Przedsmak konkursu chopinowskiego zafundowała Aleksandra Świgut publiczności zgromadzonej podczas czwartego (21.09) koncertu 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga… » więcej 2021-09-22, godz. 10:45 Za nami finałowy koncert II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych W Filharmonii Opolskiej wystąpiło 15 artystów wytypowanych z grupy 34 osób, które zgłosiły się do tegorocznego festiwalu. Finaliści tym razem nie śpiewali… » więcej 2021-09-22, godz. 10:00 Sport jako społeczna winda? Ludwika Włodek o "Gorszych dzieciach republiki" 'Gorsze dzieci republiki. O Algierczykach we Francji' to tytuł książki, której promocja odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Autorką… » więcej 2021-09-22, godz. 07:15 W październiku ruszają w regionie 18. Dni Kultury Niemieckiej. Zaplanowano ponad 40 wydarzeń w 11 miejscowościach Spotkania autorskie, wykłady, koncerty i warsztaty. Tak przedstawiają się tegoroczne 18. Dni Kultury Niemieckiej, które ruszają w październiku. Towarzystwo… » więcej 2021-09-21, godz. 19:47 Spacerownik, czyli podpowiedzi, co warto w regionie odwiedzić. "Pozwoli odkryć miejsca, które znajdują się tuż obok… Miejsca warte odwiedzenia, ciekawostki przyrodnicze, namiary na miejsca noclegowe i restauracje - to wszystko można znaleźć w „Spacerowniku”, czyli polsko-niemieckim… » więcej 2021-09-21, godz. 18:30 ''Odzyskane, zagospodarowane, zdemitologizowane''. W MBP w Opolu już do obejrzenia wystawa poświęcona Ziemiom Zachodnim… ''Odzyskane, zagospodarowane, zdemitologizowane. Miejsca i ludzie Ziem Zachodnich i Północnych 1945 - 2020'' to tytuł wystawy, która dziś (21.09) została… » więcej 2021-09-21, godz. 15:00 45. OKT: Parysada rusza w bohaterską podróż. Spektakl z Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie 'Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze' Bolesława Leśmiana w reż. Jarosława Kiliana to kolejny spektakl konkursowy 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 Muzyka Fryderyka Chopina owacyjnie przyjęta na festiwalu beethovenowskim w Głogówku Trzykrotny bis przeplatany gromkimi brawami i owacjami na stojąco - taki był rezultat pierwszego z recitali chopinowskich, będącego zarazem trzecim, obszernym… » więcej 2021-09-21, godz. 12:01 Przed nami finał II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych Opole 2021. Na scenie FO - kilkunastu wyko… - Osoby niewidome też mają swoje pasje, którymi chcą się dzielić z innymi - nie miał wątpliwości na antenie RO dyrektor opolskiego oddziału Polskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »