Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-08-03, 18:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie"

Daria Chrzanowska [fot. Katarzyna Zawadzka]
Daria Chrzanowska [fot. Katarzyna Zawadzka]
Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt "Opolanie w obiektywie". Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim, które wyrażą zgodę na udostępnienie fotografii w mediach społecznościowych. Wykonuje także pracę reporterską dołączając do każdego zdjęcia opis sfotografowanej osoby.
- Przede wszystkim chodzi w tym projekcie o to, żeby pokazali siebie - to czym się interesują, gdzie pracują, co ich fascynuje w życiu. Nie narzucam też sztywnej formy. Każdy może powiedzieć to, co chce o sobie ujawnić - mówi Daria Chrzanowska - autorka projektu (która fotografią interesuje się od 15 lat) - Zawsze pojawiają się też dwa pytania, które zadaję każdemu uczestnikowi, czyli za co ceni Opole i jakie jest jego ulubione miejsce w Opolu - dodaje.

- Przeglądałam fotografie w internecie i odkryłam ciekawy pomysł, który stał się inspiracją dla mojego projektu - wyjaśnia Chrzanowska. - Natrafiłam na bardzo ciekawy projekt, który nazywa się "Krakowianie". Robi to fantastyczny fotograf Paweł Wodnicki. Stwierdziłam, że dlaczego nie. Można to zrobić także w Opolu. Czekałam na koniec izolacji wywołanej pandemią i ruszyłam z projektem w połowie czerwca - dodaje.

Udział w projekcie "Opolanie w obiektywie" jest bezpłatny. Z autorką można kontaktować się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Należy na Facebooku lub Instagramie wyszukać profil "Opolanie w obiektywie" i wysłać wiadomość prywatną.
Daria Chrzanowska 1
Daria Chrzanowska 2

Kultura i rozrywka

2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej 2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej 2020-10-22, godz. 16:30 Alicja Sinicka opowie o swojej najnowszej książce "Służąca" Alicja Sinicka weźmie udział w spotkaniu online z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od powieści romantycznych… » więcej 2020-10-22, godz. 12:42 Jacek Fedorowicz kolejnym bohaterem cyklu "Zaczytane opolskie" W regionie trwa cykl „Zaczytane opolskie”, który ma na celu popularyzację czytelnictwa we wszystkich powiatach naszego województwa. Bohaterem kolejnego… » więcej 2020-10-21, godz. 18:03 Filharmonia Opolska: zmiany w koncertach i rozmieszczeniu miejsc na widowni! Najbliższe koncerty symfoniczne (23.10, 30.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera nie zostały odwołane, jednak obowiązujące ograniczenia w organizacji… » więcej 2020-10-20, godz. 20:40 Ruszają warsztaty z obsługi komputera i smartfona dla opolskich seniorów. Zapisy tylko do środy W środę (21.10) kończą się zapisy na cykl warsztatów dotyczących szeroko pojętej tematyki komputerowej i mobilnej. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2020-10-20, godz. 14:00 Józef Krzyk i Barbara Szmatloch opowiedzą o Wojciechu Korfantym Józef Krzyk i Barbara Szmatloch będą gośćmi Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. To autorzy reporterskiej opowieści biograficznej o Wojciechu… » więcej 2020-10-20, godz. 11:01 Muzyczna podróż w czasie na Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA] Podróż w czasie od wieku XVII aż po pierwszą połowę XVIII wieku zafundowali melomanom wykonawcy trzeciego koncert tegorocznej, 36. odsłony Festiwalu 'Muzyczne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***