Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-07-22, 13:15 Autor: Mariusz Majeran

Zdjęcia z lasu na wystawie "Las" w Mandali [ZDJĘCIA]

Wernisaż fotograficzny "Las" Grzegorza Hussaka i Arkadiusza Wiśniewskiego w Mandali [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż fotograficzny "Las" Grzegorza Hussaka i Arkadiusza Wiśniewskiego w Mandali [fot. Mariusz Majeran]
Dwóch opolskich fotografików prezentuje swoje zdjęcia na wystawie zatytułowanej "Las", pośród sukienek, bluzek i biżuterii w sklepie Mandala w Opolu. Fotografie prezentują Grzegorz Hussak i Arkadiusz Wiśniewski. Wernisaż przyciągnął zarówno miłośników fotografii artystycznej jak i miłośników mody.
- Pomysł na wystawę powstał spontanicznie - podkreśla Grzegorz Hussak. - Stanowi ona swego rodzaju wspomnienie wydarzenia, które organizowała Kasia Mandala w lesie w Suchym Borze. Chodziło o chillout, chodziło o spotkanie przyjaciół, dobrych ludzi, fajnych ludzi. Była joga, był pokaz mody, dobre jedzenie. Świetny czas na spędzenie niedzieli.

- W Suchym Borze byliśmy z aparatami fotograficznymi - dodaje Arkadiusz Wiśniewski. - W sumie zdjęć jest dwadzieścia. Dziesięć autorstwa mojego oraz dziesięć autorstwa Grzegorza. Ja byłem zaproszony do zrobienia reportażu z całego wydarzenia. Ostatecznie wyszło też, że zrobiłem całą sesję modową, kreacji.

Wystawę można oglądać w Mandali przy ulicy Kościuszki przez miesiąc. Fotografie oznaczone są zielonymi paprotkami.
Grzegorz Hussak
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej 2020-10-22, godz. 16:30 Alicja Sinicka opowie o swojej najnowszej książce "Służąca" Alicja Sinicka weźmie udział w spotkaniu online z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od powieści romantycznych… » więcej 2020-10-22, godz. 12:42 Jacek Fedorowicz kolejnym bohaterem cyklu "Zaczytane opolskie" W regionie trwa cykl „Zaczytane opolskie”, który ma na celu popularyzację czytelnictwa we wszystkich powiatach naszego województwa. Bohaterem kolejnego… » więcej 2020-10-21, godz. 18:03 Filharmonia Opolska: zmiany w koncertach i rozmieszczeniu miejsc na widowni! Najbliższe koncerty symfoniczne (23.10, 30.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera nie zostały odwołane, jednak obowiązujące ograniczenia w organizacji… » więcej 2020-10-20, godz. 20:40 Ruszają warsztaty z obsługi komputera i smartfona dla opolskich seniorów. Zapisy tylko do środy W środę (21.10) kończą się zapisy na cykl warsztatów dotyczących szeroko pojętej tematyki komputerowej i mobilnej. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2020-10-20, godz. 14:00 Józef Krzyk i Barbara Szmatloch opowiedzą o Wojciechu Korfantym Józef Krzyk i Barbara Szmatloch będą gośćmi Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. To autorzy reporterskiej opowieści biograficznej o Wojciechu… » więcej 2020-10-20, godz. 11:01 Muzyczna podróż w czasie na Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA] Podróż w czasie od wieku XVII aż po pierwszą połowę XVIII wieku zafundowali melomanom wykonawcy trzeciego koncert tegorocznej, 36. odsłony Festiwalu 'Muzyczne… » więcej 2020-10-19, godz. 15:45 Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs "szukania" fałszywszych informacji w sieci Wyłapywanie oraz weryfikowanie fałszywych informacji w sieci - to główne cele międzynarodowego konkursu pod hasłem #FakeHunter Challenge organizowanego przez… » więcej 2020-10-18, godz. 16:12 Moszna: na spotkanie z instrumentem da Vinciego poczekamy do wiosny, ale organizatorzy festiwalu walczą o każdy koncert… Tuż po weekendzie (19.10) mieliśmy się przekonać, jak wygląda i działa Viola Organista - instrument zbudowany przez Sławomira Zubrzyckiego, polskiego pianistę… » więcej 2020-10-17, godz. 13:00 Filharmonia Opolska: kreatywne podejście do pandemicznych ograniczeń [ZDJĘCIA] Tańce skomponowane we Francji, Anglii, Meksyku, ale także w Polsce przedstawił w piątkowy (16.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, zespół… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***