Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-08, 15:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Krapkowice: odmrażanie kultury z kamerą termowizyjną i matą do dezynfekcji

Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej w wejściu do Krapkowickiego Domu Kultury [fot. archiwum gminy]
Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej w wejściu do Krapkowickiego Domu Kultury [fot. archiwum gminy]
Krapkowicki Dom Kultury wraca do działania po okresie zamrożenia. Żeby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć i pracownikom, przy wejściu ustawiona jest kamera termowizyjna do pomiaru temperatury ciała, automat z płynem do dezynfekcji dłoni i mata do dezynfekcji obuwia.
- Powoli wracamy do normalności sprzed pandemii – mówi Aleksander Bernat, dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury. - Właściwie już od ubiegłego weekendu rozpoczęliśmy próby zespołów muzycznych, od jutra zaczynamy indywidualne próby w klubie wokalisty a od czwartku ruszają próby sekcji teatralnej.

KDK nadal czeka na wytyczne Sanepidu w sprawie organizacji grupowych zajęć tanecznych.
Na chwilę obecną zainteresowanie powrotem do zajęć jest na średnim poziomie. Część stałych uczestników decyduje się jeszcze wstrzymać z powrotem w obawie o swoje zdrowie.
Aleksander Bernat

Kultura i rozrywka

2022-01-27, godz. 17:30 Zagłada oczami artysty. Wystawa w CMJW w Opolu 'Piekło zagłady, siła życia' to wystawa, którą otworzono w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu. Ukazuje ona obóz zagłady w Treblince widziany… » więcej 2022-01-27, godz. 12:40 Spotkanie z profesorem Franciszkiem Markiem w Opolu Stowarzyszenie Biało-Czerwone Opole zaprasza na spotkanie z profesorem Franciszkiem Markiem. Opolska organizacja patriotyczna będzie po raz kolejny gościć… » więcej 2022-01-26, godz. 18:15 Potomkowie ekspatriantów i autochtonów opowiedzieli o swoich przeżyciach związanych z wysiedleniami „Wszystko jest, tylko ludzi nie ma. Przesiedlenia w latach 1945-1947 we wspomnieniach mieszkańców Ziemi Prudnickiej” - to tytuł najnowszej książki prudnickiego… » więcej 2022-01-26, godz. 15:00 Nowa wystawa przed Archiwum Państwowym w Opolu [ZDJĘCIA] Archiwum Państwowe postanowiło pokazać Opolanom zabytkowe dokumenty i sposoby ich konserwacji. Przed budynkiem placówki w Opolu pojawiły się plansze mówiące… » więcej 2022-01-26, godz. 11:30 Żeby uczniowie wrócili do czytania, gmina kupiła kilkaset książek Kilkaset nowych książek, a także nowe wyposażenie bibliotek otrzymały dwie placówki edukacyjne gminy Krapkowice. Było to możliwe dzięki dotacji z programu… » więcej 2022-01-26, godz. 09:19 Ferie zimowe tuż, tuż. Co przygotowano dla dzieci w Prudniku? Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogaty program zajęć dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Będą się one odbywały pod wspólnym tytułem… » więcej 2022-01-25, godz. 08:00 50-letnie magnetofony i radia można zobaczyć w gorzowskiej galerii "Kredens" Stare magnetofony szpulowe, gramofony oraz radia lampowe i tranzystorowe są prezentowane obecnie przez galerię 'Kredens' w Gorzowie Śląskim. » więcej 2022-01-24, godz. 18:00 Prudnik: opóźnienia w remoncie powstającej galerii sztuki Przeciąga się remont związany z utworzeniem Prudnickiej Galerii Sztuki. Prezentowane tam będą przed wszystkim obrazy znanej artystki Hanny Bakuły. W przetargu… » więcej 2022-01-24, godz. 13:55 WOŚP w Głubczycach po raz pierwszy zagra z własnym sztabem Głubczyce w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy będą miały swój własny sztab. Jego szefem został Piotr Soczyński, starosta… » więcej 2022-01-23, godz. 09:15 "Rzeźby tańczące" można oglądać w praszkowskim muzeum. To 30 figur związanych z breakdance Wystawę o tytule 'Rzeźby' Wojciech Pondela prezentuje aktualnie Muzeum w Praszce. To 30 eksponatów różnej wielkości, które artysta wykonał z różnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »